F1 testy

Testy F1 w Barcelonie

Jak co roku tak i tym razem na początku lutego Barcelona gościła bolity F1. W ramach corocznych przedsezonowych przygotowań na tor pod Barceloną zjeżdżają wszystkie ekipy Formuły 1. Biorą oni udział w 2 turach treningów z których każda trwa po 4 dni. W trakcie ich trwania można przyglądnąć się z bliska bolidom, kierowcom i ogólnie zobaczyć jak działa przedsięwzięcie zwane F1.

testy trwają od godziny 9 do 18 z dwu godzinną przerwą na obiad pomiędzy 13 a 15. w tym czasie posiadacze biletu upoważniającego do wejśćia do padoku moga zobaczyć z odległości kilu metrów bolidy F1. Przy odrobinie szcześcia możliwe jest tez spotkanie któregoś z kierowców i zrobienie sobie z nim pamiątkowej fotki

Testy to również możliwość poznania toru z każdej możliwej strony. Dla kibiców przygotowane są wszystkie sektory oraz otwarte prawie wszystkie trybuny. Otwarta jest również trybuna główna pod którą znajduje się długi odcinek na którym bolidy rozwijają największe prędkości. Również trybuna przy zakrętach jest dostępna dla kibiców i to z tego miejsca wychodzą najlepsze zdjęcia (tu po prostu da się zrobić im fotkę kiedy nie jadą ponad 300km/h 🙂 )

Jest to również idealny czas aby za stosunkowo niedrogi bilet zobaczyć jeden z najdroższych sportów na świecie oraz podjąć decyzję czy udać się na wyścig (oraz na którą trybunę) który rokrocznie odbywa się 12 maja na torze Catalunya pod Barceloną – a po pozytywnej decyzji odnośnie przyjazdu dobrym pomysłem będzie przewodnik po Barcelonie który pokaże wam miasto i okolice 🙂

W tym roku testy były szczególne dla polskich fanów bowiem po ośmiu latach przerwy do bolidu F1 wraca Robert Kubica. Zasiadając jako pełnoetatowy kierowca w bolidzie Williamsa (sponsorowanego głównie przez firmę Rokit) a my mogliśmy oglądać jego wyczyny na torze Catalunya.

jak to całe przedsięwzięcie wygląda na zdjęciach możecie zobaczyć poniżej

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.