+34 632 70 16 20

Camp Nou (muzeum)

C. d'Aristides Maillol, 12, 08028 Barcelona, Hiszpania (0)
  • Barca
  • Audio przewodnik
  • Dostęp dla niepełnosprawnych
  • Przewodnik
  • Wejścia Grupowe


Czy wiesz że

Camp Nou posiada muzeum jednego z najlepszych klubów piłkarskich świata. Niezliczona ilość pucharów których przybywa w każdym roku. Zobaczymy tutaj puchary za wygranie La Liga, Pucharu Króla (najwięcej), Pucharu Katalonii (Najwięcej), czy 5 Pucharów Ligi Mistrzów. W muzeum znajduje się również specjalna strefa poświęcona Leo Messiemu najlepszemu piłkarzowi w historii klubu, ligi i świata. Możemy tam zobaczyć jego 5 złotych piłek dla najlepszego piłkarza świata czy złote buty dla najlepszego strzelca w danym sezonie.

Zwiedzanie Camp Nou to nie tylko muzeum klubowe pełne pamiątek od czasów założenia klubu po dzień dzisiejszy. To również poznawanie serca stadionu czyli zejście do szatni drużyny przyjezdnej. (w specjalnym pakiecie można również odwiedzić szatnię drużyny Barcy) Odwiedzenie strefy mieszanej, sali konferencyjnej czy wreszcie wyjście na stadion tunelem który przed każdym meczem pokonują piłkarze.

Będziesz mógł poczuć zapach trawy camp nou ponieważ murawa jak i ławki zawodników są na wyciągnięcie ręki. Możesz również zasiąść na najbardziej prestiżowej trybunie stadionu. Z tego miejsca możesz zobaczyć jaki widok na poczynania boiskowe mają najważniejsze osobistości w życiu klubu. Nie pozostaje nic innego jak tylko podziwiać ogrom Camp Nou największego stadionu europy. Mogącego pomieścić prawie 100 tyś osób podczas jednego meczu.

Jeśli wolisz oglądać zmagania piłkarskie z perspektywy korony stadionu do twojej dyspozycji udostępnione są loże komentatorskie. Możesz się tam poczuć jak prawdziwy dziennikarz relacjonujący występy blaugrany.

Po odwiedzinach stadionu czas na odrobinę historii oraz przekazanie filozofii Barcy – tutaj możesz zobaczyć jak kształceni są młodzi adepci piłkarscy, jak działa i funkcjonuje la massia oraz jakie plany (włącznie z rozbudową stadionu) ma klub w najbliższych latach

Camp Nou to żyjące serce FC Barcelony – jednej z najbardziej utytułowanych drużyn europy która w swojej historii posiadała zawodników którzy najwięcej razy zostali odznaczenia złotą piłką dla najlepszego zawodnika świata.

Będąc w Barcelonie Camp Nou to OBOWIĄZKOWY punkt na mapie miasta – umieść koniecznie w planach 😉


0 Recenzji
  • Cena
  • Jakość