+34 632 70 16 20

Casa Felip

Carrer d'Ausiàs Marc, 20, 08010 Barcelona, Hiszpania (0)


Czy wiesz że

Casa Felip to budynek w dzielnicy Eixample, która nosi imię i nazwisko osoby, która zleciła jego budowę, Manel Felip i Sintas. Zajmował się on działalnością włókienniczą specjalizując się w wełnie i bawełnie. Jest to budynek składający się z parteru i pięciu pięter wykonanych w modernistyczny styl. Jego budowa trwała w latach 1905 – 1913 roku.

Posiadłość Casa Felip wybudowano obok innego budynku Telm Fernandez, który również został zlecony przez Manela Felip. Usytuowany pod numer 20 przy Ausias Marc w Barcelonie, w tak zwanej strefie „złotego kwartały włókienniczego” . Ta część dzielnicy Eixample wzbogacona pod koniec XIX wieku, kiedy nowa burżuazja zleciła budowę swoich domów. Domy te wybudowane w modernistycznym stylu który również miał szczególny wyraz i wpływ na obraz Katalonii. Rozbiórka murów otaczających miasto, nowy rozwój miasta na bazie planu Cerdà, Światowa Wystawia w 1888 roku. Były to koła zamachowe które pozwoliły na radykalną zmianę zabudowy Barcelony.

W następstwie czego zaprzestano budować indywidualne rodzinne rezydencje a zaczęto tworzyć kamienice czynszowe. W takich domach właściciel mieszkał na parterze wynajmując pozostałe piętra. Przychody otrzymywane z czynszów od pozostałych mieszkań również stanowił dochód dla właściciela nieruchomości


0 Recenzji
  • Cena
  • Jakość