+34 632 70 16 20

Mieszkanie Oleguer Junyent

Carrer de Bonavista, 22, 08012 Barcelona, Hiszpania (0)


Czy wiesz że

Oleguer Junyent urodził się w Barcelonie 29 stycznia 1876 r. I zmarł w 1956 r. Malarz, scenograf i kolekcjoner sztuki kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w San Jorge w Barcelonie. Był przyjacielem głównych malarzy modernizmu, takich jak Miquel Utrillo, Ramon Casas, Isidre Nonell, Picasso
Poświęcił się scenografii pracującej głównie dla Gran Teatre del Liceu w Barcelonie. W wyniku podróży dookoła świata odwiedzającej różne kraje, w wyniku której powstała książka Roda el món y torna al Born (1910). Opublikował również Viaje de un escenógrafo a Egipto (1919) i Mallorca, fotografías de la «Isla Dorada» (1920).

Oleguer Junyent był jednym z najważniejszych dostawców dzieł dla kolekcjonerów, takich jak Lluís Plandiura, najważniejszy prywatny kolekcjoner sztuki średniowiecznej czy Francesc Cambó. Junyent sam będzie tworzyć interesującą kolekcję własną, która obejmuje kolekcję pudeł, rzeźby, ceramiki lub kutego żelaza, zanim poświęci się malarstwu. Obecnie studio Oleguera Junyent jest praktycznie nietknięte.


0 Recenzji
  • Cena
  • Jakość