+34 632 70 16 20

Park Ciutadella

Parc de la Ciutadella, Passeig de Picasso, 21, 08003 Barcelona, Hiszpania (0)
  • stare miasto


Czy wiesz że

Park Ciutadella – jeden z najstarszych, a jednocześnie największy park miejski w Barcelonie. Park Ciutadella (założony w miejscu dawnego fortu wojskowego) to świetne miejsce, aby w pięknych okolicznościach architektury i przyrody, choć na chwilę odpocząć od „miejskiego zgiełku” panującego w centrum czy w obleganych przez tłumy turystów miejscach. Zatem jeśli chcecie całkowicie zmienić otoczenie w Barcelonie na bardziej zielone i spokojne. Wystarczy się udać do północno- wschodniej części miasta. Park de la Ciutadella mieści się w Ciutat Vella, najstarszej dzielnicy Barcelony.

Park Ciutadella ma kilka wejść, ale naszym zdaniem najlepiej rozpocząć jego zwiedzanie od tego głównego, czyli od strony Łuku Triumfalnego. (stacja metra Arc de Triumf). Łuk ten został  budowany na potrzeby Wystawy Światowej w 1988 roku i jest wyjątkowy. Jest jedynym na świecie łukiem triumfalnym stworzonym nie dla parad militarnych, ale po prostu „dla  ozdoby”. (naszym zdaniem świetnie się sprawdza w tej roli 😉 ) Sam park pełen jest atrakcji i to nie tylko przyrodniczych.

Park Ciutadella – Co zobaczyć ?

W Park Ciutadella znajdziecie wiele ciekawych elementów architektonicznych, w tym zaprojektowanych, m.in. przez Gaudiego (w dodatku jeszcze z czasów, kiedy był on zaledwie uczniem projektującego park Josep Fontsere). I tak, np. będąca symbolem parku Fontanna Cascada jest dziełem Fontsere, ale wprawne oko dostrzeże w niej także „rękę” Gaudiego. Oprócz bycia dziełem mistrza Font de la Cascada jest także po prostu idealnym tłem do wakacyjnych zdjęć. (prawie jak słynna rzymska Di Trevi), a w jej pobliżu często odbywają się różne koncerty, targi czy wystawy. Warto ją odwiedzić, ponieważ zawsze dzieje się przy niej coś ciekawego.

W Park Ciutadella mieszczą się także, m.in. Ogród Zoologiczny, Muzeum Geologii i Muzeum Zoologii, czy Hivernacle – pełna egzotycznych roślin oranżeria.

Dlaczego warto odkryć Park de la Cuitadella? To jeden z ulubionych parków mieszkańców Barcelony, na pewno mniej oblegany przez turystów niż Park Güell, można więc wpaść tu, aby nieco „odpocząć” od zwiedzania i zobaczyć jak wolny czas spędzają mieszkańcy tego miasta. A poza tym wejście i Wi-Fi są tu całkowicie darmowe 😉

Park jest na trasie naszego spaceru – BARCELONA MIASTO WIELU WIEKÓW – TRASA SPACEROWA


Godziny otwarcia

grudzień-luty 10.00-18.00
marzec i listopad 10.00-19.00
kwie.-październik 10.00-19.00
maj-wrzesień 10.00-20.00

Wstęp do parku jest darmowy

Najważniejsze punkty w parku

 


0 Recenzji
  • Cena
  • Jakość