+34 632 70 16 20

Szlakami Gaudiego

Barcelona, Prowincja Barcelona, Hiszpania (0)
cena za osobę od

Czy wiesz że

Polecana przez Nas trasa przebiega obok najważniejszych budynków zaprojektowanych przez mistrza. Sześć z nich które znajdują się na proponowanej przez nas trasie wpisane są na światową listę dziedzictwa UNESCO (zaznaczymy je *). Zaczynamy!

Naszą trasę zaczynamy przy początku Rambli (od strony kolumny kolumba) i kierować będziemy się w stronę wzgórza Tibidabo (z kościołem na szczycie)

Pierwszym punktem na naszej trasie jest znajdujący się po lewej stronie Rambli (w dzielnicy el Raval) Pałac Guell*. Zdecydowanie wart odwiedzenia i uważany przez nas z najlepszy dom zaprojektowany przez Gaudiego.  Po jego zwiedzeniu przechodzimy na drugą stronę La Rambli udając się na Placa Reial. Tutaj podziwiać będziemy pierwsze prace wykonane dla miasta przez A. Gaudiego a mianowicie fontanny i latarnie zaprojektowane przez mistrza. Następnie kierując się w stronę placu katalońskiego udajemy się Passaig de Gracia, czyli najbardziej reprezentacyjną ulicę w Barcelonie. Tutaj pod numerem 43 podziwiać możemy jeden z najbardziej znanych budynków mistrza czyli Casa Batllo* . Dodatkowo budynek ten znajduje się obok dzieł innych wielkich architektów tamtych czasów jak Domenech y montaner czy Puig y Cadafalch. Kierując się dalej w stronę wzgórza Tibidabo po drugiej stronie ulicy pod numerem 92 zobaczymy Casa Mia* czyli La pedrera kolejny z wielkich domów mistrza.

Po zwiedzeniu domów na Passaige de Gracia udajemy się wgłąb dzielnicy Gracia aby odwiedzić pierwszy z domów zaprojektowany przez A. Gaudiego czyli Casa Vicens* Kolejne kroki skierujemy nadal w kierunku wzgórza z kościołem na szczycie delikatnie odbijając na prawo tak aby celem naszej wędrówki stał się Park Guell* skąd podziwiać będziemy panoramę miasta jak również słynną salamandrę czy najdłuższą ławkę na świecie. Z parku Guell proponujemy aby jednym z ostatnich naszych miejsc na trasie był najważniejszy zabytek Barcelony czyli Bazylijka Sagrada Familia* warto pamiętać że na światowej liście znajduje się tylko cześć zaprojektowana i ukończona przez Gaudiego.

Dla osób które chciałby zobaczyć dodatkowe prace mistrza  miejscami wartymi uwagi będzą dodatkowo torre bellseguard – to rzadziej odwiedzany dom znajdujący się pod wzgórzem Tibidabo,   pawilonny guell czy portal Miralles i oczywiście znajdująca się pod Barceloną krypta Guell która dopełnia 7 prac mistrza wpisanych na światową listę dziedzictwa Unesco

Całość trasy (bez zwiedzania wnętrz) zajmie wam ok 3 godzin a jej długość to 8,2 km – trasa w Google Maps


0 Recenzji
  • Cena
  • Jakość