Przerażające legendy z Barcelony!

Przerażające legendy z Barcelony!

Dziś uchylimy przed wami rąbka tajemnicy i podzielimy się z wami tym, co najbardziej lubimy i na czym najlepiej się znamy. Poznajcie przerażające legendy z Barcelony!

Przerażające legendy z Barcelony

Wampira de Ravala

Nie był to wampir taki jakiego znam z hollywoodzkich filmów o bladej skórze, panicznie bojący się czosnku i krzyży, który na widok słońca zamieniał się w dymiący popiół. Kobieta, o której mowa była seryjnym mordercą! Gdyby wybrać tylko 4 główne zajęcia, którymi w ciągu życia zajmowała się Enriqueta Martí i Ripollésa to należałoby powiedzieć, że była: prostytutką, porywaczką, alfonsem i czarownicą! Na początku XX wieku porywała dzieci i niemowlęta, a następnie zabijała je i chowała ich zwłoki pod podłogą domu, w dzielnicy El Raval gdzie mieszkała!

Podobno wytwarzała również maści z kośćmi swoich ofiar, które następnie sprzedawała na lokalnych targach. Kiedy ostatecznie w 1912 roku została złapana, a jej zbrodnie wyszły na jaw, wręcz zszokowała Barcelonę swoim barbarzyństwem i brakiem jakichkolwiek ludzkich odruchów, do dziś uważana jest za jednego z najbardziej śmiercionośnych morderców w historii miasta.

Przerażające legendy z Barcelony! - vampira

Casino L’Arrabassada

W 1899 roku w Sant Cugat del Vallés znajdującego się w sąsiedztwie Barcelony otworzono majestatyczny hotel-kasyna. Był, a właściwie było ono absolutnym symbolem luksusu i dobrobytu gospodarczego tamtych lat, w których Barcelona była w fazie pełnej ekspansji i  rozkwitu. To wówczas powstały niesamowite fortuny a w ich efekcie największe i najważniejsze dzisiejsze zabytki Barcelony! Legenda zaś głosi, że w kasynie w grze w ruletkę przepadło tyle fortun, że na terenie kasyna znajdował się specjalny pokój dla samobójców, który służył zrujnowanym biznesmenom do dokończenia ich niszczycielskiego dzieła!

Nawiasem mówiąc, w 1912 roku (w tym samym roku, w którym aresztowali La Vampirę), gra w ruletkę została zakazana, co w praktyce oznaczało koniec działalności kasyna! Podczas wojny domowej budynek ten wykorzystywany był jako kwatera główna, a także przeprowadzono w nim kilku egzekucji. Dziś z budynków nie pozostało nic, a po dawnej świetności tego miejsca nie ma nawet mikroskopijnego śladu!

 

Przerażające legendy z Barcelony!

Metro w Barcelonie

Również Barcelońskie metro ma swoje przerażające historie, których geneza sięga lat 80 kiedy stał się modny metrosurfing, czyli zaczepiane się o wagony metra bądź stawanie na nich i utrzymywane się w ten sposób podczas jazdy pociągu! Wiele osób podczas tych “zabaw” zginęło pod kołami metra lub porażonych prądem! Niektórzy członkowie personelu metra twierdzą, że przy torach na stacji Plaza Catalunya, gdzie w ten sposób zginęły dwie osoby, pojawiają się dziwne postacie.

Podobno również nikt nie odważy się pracować w nocy na stacji Rocafort (L1), ponieważ zdarzają się tam tajemnicze zjawiska. Przed laty miała tutaj miejsce niewytłumaczalna fala samobójstw – cztery w ciągu miesiąca. Po tym niezwykłym wydarzeniu różni pracownicy stacji mówili, że widzą ludzi chodzących między torami na ekranach monitoringu, mimo że ostatni pociąg dawno już odjechał, a wejścia do metra był już zamknięte.

Przerażające legendy z Barcelony!

Pożary Gran Teatre Liceu

Historia tego teatru jest dość długa, aby streścić ją w kilku słowach (poznasz ją podczas naszej wycieczki po BCN). Powiem tylko, że przez klątwę lub “sprawiedliwość” budynek Liceu na pewno znów spłonie! I nieważne czy i ile razy będzie później odbudowywany! Tak było w 1861 r., tak też stało się w 1893 r., czy w 1994 r. I tak znów się stanie w bliżej nieokreślonym terminie. Jeśli chcesz poznać całą historię tego miejsca, zapraszamy na wspólną wycieczkę po Barcelonie!

Przerażające legendy z Barcelony!

 

Teraz kiedy znasz już niektóre Przerażające legendy z Barcelony, warto wybrać się wraz z nami, aby poznać inne ciekawe historie i miejsca z Barcelony! Zapraszamy na wspólne wycieczki

Zwiedzanie Barcelony z Polskim przewodnikiem

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach wypełni poniższy formularz
[mailmunch-form id=”821416″]