Pałac Baron de Quadras

Avinguda Diagonal, 373, 08008 Barcelona, Hiszpania (0)

Czy wiesz że

Pałac Baron de Quadras to budynek przebudowany przez Josepa Puig i Cadafalch w latach 1902–1906 na zamówienie Manuela Quadras i Feliu, I Barón de Quadras. Pierwsze plany reformy datowane są na 1902 r., A pierwsze faktury pochodzą z 1903 r.

Budynek, został wybudowany jako mistrza budowlanego w 1882 r. Na zlecenie kupca Bonaventury Babota Guillermo. 15 czerwca 1884 r. Dom kupił José Quadras i Prim, właściciela firmy tekstylnej José Quadras i Prim. Po jego śmierci budynek trafi w ręce jego najstarszego syna, Manuela Quadrasa i Feliu, I Barona de Quadras. Baron, zlecił przebudowę domu którą zajoł się Puig i Cadafalch. Księgi rachunkowe informują, że przebudowa domu przy Avenida Diagonal rozpoczyna się w 1903 roku, a zakończyła w 1906 roku.

Pałac Baron de Quadras był jeden z pierwszych domów wybudowanych na Avenida Diagonal. Chociaż posiadłość nie była zbyt atrakcyjna, ponieważ miała nie więcej niż 12 metrów szerokości, Puig był w stanie nadać jej odpowiedni wygląd. Przeprowadził radykalną zmianę istniejącego już domu z fasadą przy ulicy Roussillon.

Obecnie siedziba instytutu Ramon Llull