Odkryj Ukryte Skarby Barcelony: Księgarnie, Kawiarnie i Tajne Bary

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Barcelona to miasto pełne zaskakujących zakątków, które czekają na odkrycie. Jeśli kochasz książki, kawę, tajemnicze bary i ciekawą historię, oto kilka miejsc, które musisz odwiedzić.

Literacki Raj w Sercu Barcelony

Na ulicy Mallorca, znajduje się księgarnia La Central, która kryje w sobie małą kawiarnię otoczoną bujną roślinnością. To idealne miejsce dla miłośników literatury, którzy mogą spędzić godziny, czytając w spokoju, otoczeni dużymi oknami i nowoczesnym wystrojem.

Dla tych, którzy marzą o podróżach, jest z kolei księgarnia Pangea. To największa w Europie księgarnia poświęcona właśnie tematyce podróżniczej. Zlokalizowana na Rambla de Catalunya 23, oferuje 1700 m² przestrzeni pełnej książek podróżniczych. To doskonała alternatywa dla Altaïr, jednej z najstarszych i najbardziej renomowanych księgarni podróżniczych w Barcelonie.

Tajemnicze Bary Barcelony

Paradiso, uznany za najlepszy bar świata w 2022 roku według The World’s 50 Best Bars, to miejsce, które trzeba odwiedzić. Ten ukryty bar, znajdujący się w dzielnicy Born, mieści się za starą chłodziarką w tylnej części sklepu z wędlinami. Jego kunsztownie przygotowane koktajle zasługują na wielokrotne odwiedzenie tego miejsca.

Bobby’s Free to kolejne tajemnicze miejsce – wygląda on jak barber shop, choć okazuje się być wyjątkowym koktaj barem. Działa od 1975 roku i nie przyjmuje rezerwacji. Aby wejść do środka należy przyjść wcześniej, ok 19:00, i odkryć aktualne tajne hasło – zmieniają je co miesiąc!

Kulturalny Skarb w Eixample

La Fàbrica Lehmann to jedno z najlepiej strzeżonych sekretów dzielnicy Eixample. Założona w 1893 roku przez Ernsta Paula Lehmanna, producenta zabawek, fabryka ta obecnie jest kreatywnym i kulturalnym centrum Barcelony. Znajdują się tu studia fotograficzne, modowe, projektowe i gastronomiczne. Jednym z wyjątkowych miejsc jest Rooftop Smokehouse, który wykorzystuje stare kominy z 1890 roku do wędzenia, fermentacji, marynowania i dojrzewania produktów, bazując wyłącznie na naturalnych i zrównoważonych surowcach.


Barcelona ma wiele do zaoferowania – od literackich oaz, przez filozoficzne spotkania, po tajemnicze bary i kulturalne skarby. Przygotuj się na niezapomnianą przygodę! Jeśli chcesz odkryć jeszcze więcej tajemnic tego niezwykłego miasta, zapraszam do odwiedzenia mojego kanału na YouTube, gdzie dzielę się ciekawostkami i wskazówkami.

youtube social icon red

Możesz także zapoznać się z przewodnikiem po Barcelonie mojego autorstwa – znajdziesz w nim wszystko, czego potrzebujesz, aby w pełni cieszyć się tym miastem!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!