piątek, 3 lutego, 2023
Banner
5 ukrytych skarbów Barcelony

5 ukrytych skarbów Barcelony

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Zanim przedstawię wam 5 ukrytych skarbów Barcelony to mam do was pytanie czy wiecie, o co najczęściej pojawiają się na facebookowych grupach?

  • Gdzie nocleg
  • Co z paszportem covidowym
  • i co zobaczyć (oprócz tych absolutnych klasyków)

A jako że Barcelonę znam jak mało kto, 😉 to dziś podpowiem wam, gdzie są prawdziwe perełki ukryte przed turystami!
Przyjmijmy, że dziś pokażę wam ich 5!

5 ukrytych skarbów Barcelony:

1. Rosarium Cervantesa

To miejsce, o którym wie naprawdę niewielu; to ogród, park, w którym rokrocznie odbywają się konkursy na najpiękniejszą różę! W efekcie jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Barcelonie, które swoimi kolorami i zapachem potrafi uwieść właściwie każdego! Miejsce, gdzie warto się wybrać choćby na moment, by zobaczyć, jak niesamowite potrafią być róże.


2. Klasztor Pedralbes

Przytłacza cię zgiełk miasta i ciągła gonitwa, a do tego ilość ludzi w Barcelonie jest tak duża i niespodziewana, że masz wręcz zawrót głowy? Wystarczy wsiąść w któryś z autobusów do dzielnicy Sarria, by tam udać się do klasztoru Pedralbes — poważnie! W życiu nie widziałem miejsca, które jest tak ciche, spokojne i dające taki relaks i wyciszenie, a to wszystko dosłownie 2 kroki od centrum miasta. Jeśli do tego dołożymy prawie niezmienione wnętrza i izby modlitewne (mające może 3m2) to jest to miejsce absolutnie magiczne i niesamowite; warte każdej chwili odwiedzenia.


3. Palau Heures

To coś, czego nie znajdziecie w przewodnikach; miejsce, które mieści się niedaleko dzielnicy Horta — Guinardo; pałac wraz z ogrodem, który na mnie zrobił gigantyczne wrażenie, a ja długo zastanawiałem się, dlaczego nikt o nim nic nie pisze i nie mówi? Wielki pałac z gigantycznym ogrodem, który jest po prostu piękny! Nie powinienem wam zdradzać tej miejscówki, ale co tam, znajcie moje dobre serce. 😉


4. Angielska zabudowa w Barcelonie!

Na przestrzeni ostatnich stuleci w Barcelonie osiedlali się większą grupą Anglicy. To spowodowało, że w mieście powstawały wówczas prawdziwe enklawy brytyjskie! Do dnia dzisiejszego z tamtych zabudowań zostało kilka ulic; odwiedzając je można mieć wrażenie, że przeniosło się nie tyle w czasie, ile w przestrzeni i w rzeczywistości jest się w którejś z dzielnic Londynu! Na pewno jest to mocno niespotykana zabudowa w hiszpańskim mieście.


5. Świątynia rzymska

Wiecie, że w Barcelonie są pozostałości rzymskiej świątyni!? Część z was pewnie wie, bo nieraz o niej wspominałem. A wiecie, że w Barcelonie jest również odbudowana replika tej świątyni! W całości odbudowana tak, aby pokazać mieszkańcom (i turystom) jak owa świątynia wyglądała — tyle że ta odbudowa miała miejsce ponad 100 lat temu i obecnie sama replika jest nie lada zabytkiem (coś ala podwójny zabytek, jeśli to w ogóle możliwe).

Ta lista 5 ukrytych skarbów Barcelony to tylko kilka przykładów na to, że w Barcelonie można znaleźć absolutnie niesamowite perełki. I warto zwiedzać to miasto kilka razy (albo więcej!)

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz