5 ukrytych skarbów Barcelony

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Zanim przedstawię wam 5 ukrytych skarbów Barcelony to mam do was pytanie czy wiecie, o co najczęściej pojawiają się na facebookowych grupach?

  • Gdzie nocleg
  • Co z paszportem covidowym
  • i co zobaczyć (oprócz tych absolutnych klasyków)

A jako że Barcelonę znam jak mało kto, 😉 to dziś podpowiem wam, gdzie są prawdziwe perełki ukryte przed turystami!
Przyjmijmy, że dziś pokażę wam ich 5!

5 ukrytych skarbów Barcelony:

1. Rosarium Cervantesa

To miejsce, o którym wie naprawdę niewielu; to ogród, park, w którym rokrocznie odbywają się konkursy na najpiękniejszą różę! W efekcie jest to jedno z najpiękniejszych miejsc w Barcelonie, które swoimi kolorami i zapachem potrafi uwieść właściwie każdego! Miejsce, gdzie warto się wybrać choćby na moment, by zobaczyć, jak niesamowite potrafią być róże.


2. Klasztor Pedralbes

Przytłacza cię zgiełk miasta i ciągła gonitwa, a do tego ilość ludzi w Barcelonie jest tak duża i niespodziewana, że masz wręcz zawrót głowy? Wystarczy wsiąść w któryś z autobusów do dzielnicy Sarria, by tam udać się do klasztoru Pedralbes — poważnie! W życiu nie widziałem miejsca, które jest tak ciche, spokojne i dające taki relaks i wyciszenie, a to wszystko dosłownie 2 kroki od centrum miasta. Jeśli do tego dołożymy prawie niezmienione wnętrza i izby modlitewne (mające może 3m2) to jest to miejsce absolutnie magiczne i niesamowite; warte każdej chwili odwiedzenia.


3. Palau Heures

To coś, czego nie znajdziecie w przewodnikach; miejsce, które mieści się niedaleko dzielnicy Horta — Guinardo; pałac wraz z ogrodem, który na mnie zrobił gigantyczne wrażenie, a ja długo zastanawiałem się, dlaczego nikt o nim nic nie pisze i nie mówi? Wielki pałac z gigantycznym ogrodem, który jest po prostu piękny! Nie powinienem wam zdradzać tej miejscówki, ale co tam, znajcie moje dobre serce. 😉


4. Angielska zabudowa w Barcelonie!

Na przestrzeni ostatnich stuleci w Barcelonie osiedlali się większą grupą Anglicy. To spowodowało, że w mieście powstawały wówczas prawdziwe enklawy brytyjskie! Do dnia dzisiejszego z tamtych zabudowań zostało kilka ulic; odwiedzając je można mieć wrażenie, że przeniosło się nie tyle w czasie, ile w przestrzeni i w rzeczywistości jest się w którejś z dzielnic Londynu! Na pewno jest to mocno niespotykana zabudowa w hiszpańskim mieście.


5. Świątynia rzymska

Wiecie, że w Barcelonie są pozostałości rzymskiej świątyni!? Część z was pewnie wie, bo nieraz o niej wspominałem. A wiecie, że w Barcelonie jest również odbudowana replika tej świątyni! W całości odbudowana tak, aby pokazać mieszkańcom (i turystom) jak owa świątynia wyglądała — tyle że ta odbudowa miała miejsce ponad 100 lat temu i obecnie sama replika jest nie lada zabytkiem (coś ala podwójny zabytek, jeśli to w ogóle możliwe).

Ta lista 5 ukrytych skarbów Barcelony to tylko kilka przykładów na to, że w Barcelonie można znaleźć absolutnie niesamowite perełki. I warto zwiedzać to miasto kilka razy (albo więcej!)

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!