Boże ciało w Sitges i dywany z kwiatów

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Sitges to mała nadmorska mieścina oddalona o ok. 40 km od Barcelony. Położona na skraju morza z niesamowicie urokliwym starym miastem i długą piaszczystą plażą. To ważny ośrodek kulturowy na mapie Katalonii dlatego postanowiliśmy zobaczyć, jak obchodzone jest boże ciało w Sitges. A tak naprawdę zobaczyć jedną z najważniejszych tradycji miasta podczas tego święta, czyli dywany z kwiatów, które przyozdobiły ulicę starego miasta

Zresztą zobaczcie sami!

Przygotowania zaczynają się już na kilka dni przed wydarzeniem a uczestniczą w nich całe rodziny

Wystawa kwiatów

Przyozdobione dziedzińce

Dywany prezentują się naprawdę BARDZO okazale

Jak widzicie, aby zobaczyć tę tradycję układania wielkich dywanów z kwiatów, na ulicach miasta ściągają prawdziwe tłumy zarówno z Katalonii, jak i całej Hiszpanii. Jak się domyślacie ułożone w ten sposób wzory, są bardzo pracochłonne a do ich układania, zaangażowane są prawie wszystkie rodziny zamieszkujące daną ulicę. Zazwyczaj ułożenie tych fantazyjnych wzorów zajmuje im od kilku godzin do nawet kilku dni! 

Boże ciało w Sitges

Obchodzone w ten sposób Boże ciało w Sitges powoduje dość spore utrudnienia w poruszaniu się po ulicach, które poprzez swoje niesamowite dywany stają się nie tylko nieprzejezdne dla samochodów, ale również dość wąskie dla pieszych, przez co na zwiedzanie miasta podczas bożego ciała należy, przeznaczy przynajmniej kilka godzin, jeśli nie cały dzień!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!