Boże ciało w Sitges

Boże ciało w Sitges i dywany z kwiatów

Sitges to mała nadmorska mieścina oddalona o ok. 40 km od Barcelony. Położona na skraju morza z niesamowicie urokliwym starym miastem i długą piaszczystą plażą. To ważny ośrodek kulturowy na mapie Katalonii dlatego postanowiliśmy zobaczyć, jak boże ciało obchodzone jest w Sitges. A tak naprawdę zobaczyć jedną z najważniejszych tradycji miasta podczas tego święta, czyli dywany z kwiatów, które przyozdobiły ulicę starego miasta

Zresztą zobaczcie sami!

Jak widzicie, aby zobaczyć tę tradycję układania wielkich dywanów z kwiatów, na ulicach miasta ściągają prawdziwe tłumy zarówno z Katalonii, jak i całej Hiszpanii. Jak się domyślacie ułożone w ten sposób wzory, są bardzo pracochłonne a do ich układania, zaangażowane są prawie wszystkie rodziny zamieszkujące daną ulicę. Zazwyczaj ułożenie tych fantazyjnych wzorów zajmuje im od kilku godzin do nawet kilku dni! 

Obchodzone w ten sposób Boże ciało w miejscowości Sitges powoduje dość spore utrudnienia w poruszaniu się po ulicach, które poprzez swoje niesamowite dywany stają się nie tylko nieprzejezdne dla samochodów, ale również dość wąskie dla pieszych, przez co na zwiedzanie miasta podczas bożego ciała należy, przeznaczy przynajmniej kilka godzin, jeśli nie cały dzień!

 

A czy wam również podoba się ta tradycja ? Czy chcielibyście odkryć razem z nami inne sekrety miasta i regionu ? Zapraszamy na wspólne spacery po ulicach Barcelony !

Zwiedzanie miasta z Polskim przewodnikiem 

 

[mailmunch-form id=”821416″]

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.