wtorek, 27 września, 2022
wtorek, 27 września, 2022
Banner
Boże ciało w Sitges

Boże ciało w Sitges i dywany z kwiatów

Napisał Piotr

Sitges to mała nadmorska mieścina oddalona o ok. 40 km od Barcelony. Położona na skraju morza z niesamowicie urokliwym starym miastem i długą piaszczystą plażą. To ważny ośrodek kulturowy na mapie Katalonii dlatego postanowiliśmy zobaczyć, jak obchodzone jest boże ciało w Sitges. A tak naprawdę zobaczyć jedną z najważniejszych tradycji miasta podczas tego święta, czyli dywany z kwiatów, które przyozdobiły ulicę starego miasta

Zresztą zobaczcie sami!

Przygotowania zaczynają się już na kilka dni przed wydarzeniem a uczestniczą w nich całe rodziny

Wystawa kwiatów

Przyozdobione dziedzińce

Dywany prezentują się naprawdę BARDZO okazale

Jak widzicie, aby zobaczyć tę tradycję układania wielkich dywanów z kwiatów, na ulicach miasta ściągają prawdziwe tłumy zarówno z Katalonii, jak i całej Hiszpanii. Jak się domyślacie ułożone w ten sposób wzory, są bardzo pracochłonne a do ich układania, zaangażowane są prawie wszystkie rodziny zamieszkujące daną ulicę. Zazwyczaj ułożenie tych fantazyjnych wzorów zajmuje im od kilku godzin do nawet kilku dni! 

Boże ciało w Sitges

Obchodzone w ten sposób Boże ciało w Sitges powoduje dość spore utrudnienia w poruszaniu się po ulicach, które poprzez swoje niesamowite dywany stają się nie tylko nieprzejezdne dla samochodów, ale również dość wąskie dla pieszych, przez co na zwiedzanie miasta podczas bożego ciała należy, przeznaczy przynajmniej kilka godzin, jeśli nie cały dzień!

Jeśli uważasz, że moja praca ma dla ciebie wartość i zasługuje na wsparcie, możesz zostać jednym z patronów Odkrywców Miasta, wspierając ten projekt w serwisie Patronite

Jak działa Patronite możesz przeczytać tutaj — klik

A jeśli obecnie nie możesz sobie pozwolić na wsparcie mojej działalności, to zasubskrybuj mój kanał na YouTube i bądź na bieżąco z nowymi filmami!

Youtube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

X