Europejski Festiwal Balonów

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Jak już zapewne wiecie w Barcelonie (i okolicy) dużo się dzieje. Nie inaczej było i tym razem kiedy w ostatni weekend (12-14.07)  w miejscowości Igualada oddalonej o ok. 40 km od Barcelony odbył się po raz 23 Europejski Festiwal Balonów. Wydarzenie wg szacunków ściągnęło do niewielkiej miejscowości ok. 25 tys. osób, które przez 4 dni zachwycały się tymi cudami aeronautyki.

My postanowiliśmy wybrać się na pokazy w sobotni wieczór kiedy planowany był przelot konkursowy. Z zapowiedzi w wydarzeniu miało brać udział aż 60 balonów z różnych części europy. Niestety plany pokrzyżowała pogoda, którą pozwoliła wystartować tylko garstce szaleńców jak określili ich koledzy z Branży 😉

Ale nawet te kilka balonów, które uświetniły swoim lotem Europejski Festiwal Balonów, przysporzyły nie lada atrakcji zgromadzonej publiczności. Zwłaszcza że balony te były napełniane przy licznie zgromadzonych obok uczestnikach tego specyficznego pikniku.

Pierwszy z Balonów, który wzbił się w powietrze, należał do drużyny kon – tiki wzbudzając niesamowitą wrzawę wśród zgromadzonych. Po nim kolejne balony wznosiły się w powietrze, by po dosłownie paru minutach zniknąć za horyzontem – wiało strasznie!

Europeistki Festiwal Balonów to również miejsce znane z tzw. nocnego pokazu balonów, który jest największą atrakcją tego wydarzenia. Glow Night, bo o niej mowa to naziemny pokaz, podczas którego przy muzyce i licznych fajerwerkach napełnia się balony.

Zobaczcie jak na filmie, wyglądała to niesamowite wydarzenie.

 

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!