wtorek, 27 września, 2022
wtorek, 27 września, 2022
Banner
Europejski festiwal Balonów

Europejski Festiwal Balonów

Napisał Piotr

Jak już zapewne wiecie w Barcelonie (i okolicy) dużo się dzieje. Nie inaczej było i tym razem kiedy w ostatni weekend (12-14.07)  w miejscowości Igualada oddalonej o ok. 40 km od Barcelony odbył się po raz 23 Europejski Festiwal Balonów. Wydarzenie wg szacunków ściągnęło do niewielkiej miejscowości ok. 25 tys. osób, które przez 4 dni zachwycały się tymi cudami aeronautyki.

My postanowiliśmy wybrać się na pokazy w sobotni wieczór kiedy planowany był przelot konkursowy. Z zapowiedzi w wydarzeniu miało brać udział aż 60 balonów z różnych części europy. Niestety plany pokrzyżowała pogoda, którą pozwoliła wystartować tylko garstce szaleńców jak określili ich koledzy z Branży 😉

Ale nawet te kilka balonów, które uświetniły swoim lotem Europejski Festiwal Balonów, przysporzyły nie lada atrakcji zgromadzonej publiczności. Zwłaszcza że balony te były napełniane przy licznie zgromadzonych obok uczestnikach tego specyficznego pikniku.

Pierwszy z Balonów, który wzbił się w powietrze, należał do drużyny kon – tiki wzbudzając niesamowitą wrzawę wśród zgromadzonych. Po nim kolejne balony wznosiły się w powietrze, by po dosłownie paru minutach zniknąć za horyzontem – wiało strasznie!

Europeistki Festiwal Balonów to również miejsce znane z tzw. nocnego pokazu balonów, który jest największą atrakcją tego wydarzenia. Glow Night, bo o niej mowa to naziemny pokaz, podczas którego przy muzyce i licznych fajerwerkach napełnia się balony.

Zobaczcie jak na filmie, wyglądała to niesamowite wydarzenie.

Jeśli uważasz, że moja praca ma dla ciebie wartość i zasługuje na wsparcie, możesz zostać jednym z patronów Odkrywców Miasta, wspierając ten projekt w serwisie Patronite

Jak działa Patronite możesz przeczytać tutaj — klik

A jeśli obecnie nie możesz sobie pozwolić na wsparcie mojej działalności, to zasubskrybuj mój kanał na YouTube i bądź na bieżąco z nowymi filmami!

Youtube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

X