Europejski festiwal Balonów

Europeiski Festiwal Balonów

Jak już zapewne wiecie w Barcelonie (i okolicy) dużo się dzieje. Nie inaczej było i tym razem kiedy w ostatni weekend (12-14.07) w miejscowości Igualada oddalonej o ok 40 km od Barcelony odbyła się 23 edycja największego w Europie Festiwalu Balonów. Wydarzenie wg. szacunków ściągnęło do niewielkiej miejscowości ok 25 tys. osób które przez 4 dni zachwycały się tymi cudami aeronautyki.[passster password=”Pa55worD”]

My postanowiliśmy wybrać się na pokazy w sobotni wieczór kiedy planowany był przelot konkursowy. Z zapowiedzi w wydarzeniu miało brać udział aż 60 balonów z różnych części europy. Niestety plany pokrzyżowała pogoda którą pozwoliła wystartować tylko garstce szaleńców jak określili ich koledzy z Branży 😉

Ale nawet te kilka balonów które wzniosły się w powietrze przysporzyły nie lada atrakcji zgromadzonej publiczności. Zwłaszcza że balony te były napełniane przy licznie zgromadzonych obok uczestnikach tego specyficznego pikniku.

Pierwszy z Balonów który wzbił się w powietrze należał do drużyny kon – tiki. Wzbudzając niesamowitą wrzawę wśród zgromadzonych. Po nim kolejne balony wznosiły się w powietrze by po dosłownie paru minutach zniknąć za horyzontem – wiało strasznie!

Europeistki Festiwal Balonów to również miejsce znane z tzw. nocnego pokazu balonów który jest największą atrakcją tego wydarzenia. Glow Night bo o niej mowa to naziemny pokaz podczas którego przy muzyce i licznych fajerwerkach napełnia się balony.

Zobaczcie jak na filmie wyglądała to niesamowite wydarzenie.

[/passster]

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wszystkie pola są wymagane.