Parki wodne w pobliżu Barcelony!

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Temperatury jak na lato przystało, nie dają nam chwili wytchnienia, dlatego, nadszedł czas, aby coś z tym zrobić! Parki wodne będą idealnym rozwiązaniem i są przy tym dobrym sposobem na spędzenie dnia na wodnej zabawie w gronie rodziny lub przyjaciół.

W Katalonii istnieje wiele parków wodnych (blisko Barcelony), w których możemy zrealizować ten plan!

Parki wodne w Pobliżu Barcelony – WATER WORLD

Water World to jeden z najbardziej znanych parków na Costa Brava. Znajduje się w miejscowości Lloret de Mar, 70 kilometrów od Barcelony. Liczne zjeżdżalnie, baseny i różne atrakcje wodne przyciąga odwiedzających do parku już od wielu lat. Warto przyjść rano, zwłaszcza w weekend, bo mogą cię tu spotkać kolejki do wejścia na teren parku.

Cena: 19 euro dla osób niższych niż 1,20 m i 33 euro dla osób wyższych.

Parki wodne w Pobliżu Barcelony – MARINELAND

Marineland znajduje się w Palafolls, bardzo blisko poprzedniego parku. Około 70 kilometrów od Barcelony. Oferuje wiele atrakcji i rozrywek dla odwiedzających oraz posiada dodatkową strefę wyłącznie dla dzieci, „Children’s Paradise”, ze wszystkimi atrakcjami dostosowanymi do najmłodszych. Jedną z głównych atrakcji parku jest delfinarium, które pozwala poznać życie codzienne delfinów zamieszkujących w parku.

Cena: 22,50 euro dla dorosłych i 14,40 euro dla dzieci.

Parki wodne w Pobliżu Barcelony – ILLA FANTASÍA

W miejscowości Villasar de Dalt znajduje się jeden z najbliżej położonych od stolicy Katalonii parków wodnych. Illa Fantasía jest oddalona o zaledwie 30 kilometrów od miasta i oferuje wiele atrakcji czy pokazów. Znajdziesz tam liczne zjeżdżalnie o różnych wysokościach, dopasowanych zarówno dla dzieci jak i dorosłych .

Cena: 16,50 euro dla dzieci i 26 euro dla dorosłych.

Parki wodne w Pobliżu Barcelony – PLAYA AQUAPARK

Nie zawsze park wodny musi mieć długie zjeżdżalnie czy baseny ze sztucznymi falami. Innym rozwiązaniem mogą być nadmuchiwane zjeżdżalnie i fale, które są zależne od pogody! Tak jest w przypadku AquaParku w Santa Susana.

Tutaj wchodzi się na godziny i należy nosić kamizelkę ratunkową, ponieważ zamiast wpadać do basenu, wpadamy wprost do morza.

Cena: 10 euro za godzinę.

Parki wodne w Pobliżu Barcelony – PORTAVENTURA

W Portaventura znajdują się nie tylko rewelacyjna kolejka Dragon Kahn czy najwyższa w europie Shambala. Znajdziesz tu również atrakcje wodne! Park PortAventura Costa Caribe Aquatic Park choć faktycznie jest bardziej oddalony od reszty parków i Barcelony (ok. 100 km) to zdecydowanie warto go odwiedzić, bo to jeden z najlepszych parków nie tylko w Katalonii, ale całej Hiszpanii!

Cena: 39 euro dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat i dla osób powyżej 60 lat, oraz 45 euro dla osób w wieku od 11 do 59 lat.

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!