Banner

Święto światła!

Napisał Piotr

W końcu powróciło na Barcelońskie drogi święto światła! Po przerwie spowodowanej covidem znów na ulicach dzielnicy poblenou można było podziwiać instalacje świetlne przygotowane przez artystów!

Oczywiście największe wrażenie jak co roku robił barceloński Torre Agbar zwany nieraz pieszczotliwie barcelońskim czopkiem 😉 Rozświetlony tysiącami barw raz po raz zmieniał swoje kolory wzbudzając podziw u licznie przyglądających się gapiów. Jeśli dodamy do tego fasadę muzeum dizajnu, na której wyświetlano zdjęcia oraz taflę wody w fontannie, w której ów obraz się odbijał to mamy genialny przepis na REWELACYJNE zdjęcie!

W ogóle cała ta impreza na zdjęciach wygląda bardzo okazale, choć ich wykonanie wcale nie należy do prostych! Trudno powiedzieć czy udało się odpowiednio obfotografować główną atrakcję tegorocznych pokazów, czyli betoniarkę przygotowaną specjalnie na LLum (święto światła) sami oceńcie i dajcie znać w komentarzu poniżej, co myślicie.

Święto światła nierozerwalnie związane jest ze świętem, które odbywa się tydzień później, czyli Santa Eulalia jedna z patronek Barcelony! Dlatego jeśli ktoś planuje wizytę w mieście A. Gaudiego w okresie zimowym, warto przeglądnąć nasz kalendarz i sprawdzić, czy akurat nie odbywa się coś fajnego. Link znajdziecie poniżej.

https://odkrywcymiasta.pl/wydarzenia-w-barcelonie/

Święto to przyciąga na ulice naprawdę bardzo wiele osób, które z jednej strony podziwiają przygotowane instalacje, ale z drugiej strony poznają dzielnicę i korzystają z bogatej oferty gastronomicznej! Trzeba przyznać, że pod względem promocji i biznesu genialny krok!

Naprawdę ilość osób siedzących przy stolikach w przygotowanych specjalnie na tę imprezę ogródkach robi spore wrażenie! Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że ze względów technicznych impreza musi odbywać się w nocy!

Jeśli uważasz, że moja praca ma dla ciebie wartość i zasługuje na wsparcie, możesz zostać jednym z patronów Odkrywców Miasta, wspierając ten projekt w serwisie Patronite

Jak działa Patronite możesz przeczytać tutaj — klik

A jeśli obecnie nie możesz sobie pozwolić na wsparcie mojej działalności, to zasubskrybuj mój kanał na YouTube i bądź na bieżąco z nowymi filmami!

Youtube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

X