Święto światła!

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

W końcu powróciło na Barcelońskie drogi święto światła! Po przerwie spowodowanej covidem znów na ulicach dzielnicy poblenou można było podziwiać instalacje świetlne przygotowane przez artystów!

Oczywiście największe wrażenie jak co roku robił barceloński Torre Agbar zwany nieraz pieszczotliwie barcelońskim czopkiem 😉 Rozświetlony tysiącami barw raz po raz zmieniał swoje kolory wzbudzając podziw u licznie przyglądających się gapiów. Jeśli dodamy do tego fasadę muzeum dizajnu, na której wyświetlano zdjęcia oraz taflę wody w fontannie, w której ów obraz się odbijał to mamy genialny przepis na REWELACYJNE zdjęcie!

W ogóle cała ta impreza na zdjęciach wygląda bardzo okazale, choć ich wykonanie wcale nie należy do prostych! Trudno powiedzieć czy udało się odpowiednio obfotografować główną atrakcję tegorocznych pokazów, czyli betoniarkę przygotowaną specjalnie na LLum (święto światła) sami oceńcie i dajcie znać w komentarzu poniżej, co myślicie.

Święto światła nierozerwalnie związane jest ze świętem, które odbywa się tydzień później, czyli Santa Eulalia jedna z patronek Barcelony! Dlatego jeśli ktoś planuje wizytę w mieście A. Gaudiego w okresie zimowym, warto przeglądnąć nasz kalendarz i sprawdzić, czy akurat nie odbywa się coś fajnego. Link znajdziecie poniżej.

https://odkrywcymiasta.pl/wydarzenia-w-barcelonie/

Święto to przyciąga na ulice naprawdę bardzo wiele osób, które z jednej strony podziwiają przygotowane instalacje, ale z drugiej strony poznają dzielnicę i korzystają z bogatej oferty gastronomicznej! Trzeba przyznać, że pod względem promocji i biznesu genialny krok!

Naprawdę ilość osób siedzących przy stolikach w przygotowanych specjalnie na tę imprezę ogródkach robi spore wrażenie! Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że ze względów technicznych impreza musi odbywać się w nocy!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!