Wiosna w Katalonii

Napisał Piotr
5 min. aby przeczytać

Wraz ze zbliżającą się wiosną postanowiliśmy udać się do jednej z prowincji Katalonii, której stolicą jest Lleida i sprawdzić jak wygląda wiosna w Katalonii (zwłaszcza że na zdjęciach wyglądała naprawdę BARDZO dobrze). Teren, który odwiedziliśmy, jest mocno rolniczy.

A celem naszej wyprawy była mała wioska, istne zagłębie sadownictwa. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, w końcu sady są w różnych miejscach na świecie ?. To, co było istotne to czas. W końcu to na wiosnę sady kwitną. A to, co może wydać się zaskakujące ? to fakt, że wszystkie drzewka kwitną w tym samym czasie. Efekt – gigantyczne może kwitnących na różowo krzaków i drzewek – niesamowity widok. Teraz absolutnie nie dziwi mnie ilość osób, która podobnie jak my postanowiła wybrać się, aby ten cud przyrody zobaczyć na własne oczy – a jest co oglądać!

Największe wrażenie robią sady miejskie, do których wprawdzie wstęp jest Płatny, ALE ilość drzewek przyprawia o zawrót głowy. Jeśli ktoś lubi przyrodę, krajobrazy i chciałby zrobić naprawdę ładne fotki, to warto wydać te parę Euro i wraz ze zorganizowaną wycieczką dowiedzieć się np. jak pracuje się w sadzie i przede wszystkim zrobić takie fotki, których nie uda się zrobić w żadnym innym miejscu, a znajomi mogę ich tylko pozazdrościć!

Przedstawię wam krótką fotorelację z naszej wyprawy do sadów owocowych!

Dzień pierwszy

Poszukiwania

Naszą wyprawę podzieliliśmy na 2 dni z noclegiem tuż za granicami Katalonii w malowniczej dolinie rzeki Ebro. Fajne miejsce na właśnie 2-dniowy wypad i relaks. Kiedy dojechaliśmy do miejscowości, w której sady miały się znajdować, owszem zobaczyliśmy pola drzewek, ale nie było to to, czego oczekiwaliśmy po zdjęciach czy informacjach. Pól było niewiele i nawet z pobliskiego wzgórza, na które zdecydowaliśmy się wejść, nie dało się dostrzec niczego, co przypominałoby kwieciste różowe morze — a takie obrazy miałem przed oczami oglądając wcześniej zdjęcia. 

Wizyta w małym sadzie

Postanowiliśmy wobec tego zatrzymać się w jednym z przydrożnych sadów i zrobić sobie kilka pamiątkowych zdjęć, a okoliczności przyrody były NIESAMOWITE! Możecie na zdjęciach zobaczyć, jak te sady wyglądały z bliska — choć ciągle nie mogłem uwolnić się od myśli kwiatowych dywanów ciągnących się po horyzont.

Zachód słońca

W efekcie szukania właściwych sadów zastał nas zachód słońca i nasze poszukiwania musieliśmy odłożyć na kolejny dzień (dobrze, że był w zapasie!)

Gdzie te sady?

Wieczorem przy małej cervesie studiowałem jeszcze raz mapy, próbując odkryć, w którym miejscu znajdują się sady z folderów reklamowych. Po pewnym czasie byłem niemal pewny, że wiem, gdzie jest to miejsce. Choć znajdowało się ono kilka kilometrów dalej, niż pierwotnie przypuszczałem. Nie pozostało nic innego jak następnego dnia zebrać się z Aragonii i ruszyć w poszukiwaniu bezkresnego morza kwiatów.

Miejskie sady

Po ok. 30 minutach drogi skręcając w kilka polnych dróg, dojechaliśmy do miejsca, które okazało się sadami miejskimi i które było tym miejscem, do którego chciałem dotrzeć. Morze kwiatów rzeczywiście ciągnęło się po horyzont i żałuję tylko, że nie kupiłem wcześniej biletów, w efekcie czego nie udało mi się zrobić fotek wszystkich miejsc, które chciałem ?

Dron w akcji

Choć latanie dronem w Hiszpanii jest bardzo utrudnione i wymaga wielu pozwoleń i licencji, to zdecydowałem się go puścić i zobaczyć jak to swoiste morze kwiatów prezentuje się z lotu ptaka — fotki robią spore wrażenie. 

Powrót do domu

W ten oto sposób nasza wyprawa zakończyła się pełnym sukcesem a widoki i fotki, które udało się zrobić, pozostaną w naszej pamięci na bardzo długi czas! W przyszłym roku znów planujemy wyprawę do tych niesamowitych sadów, a znając ich dokładną lokalizację, prościej będzie do nich trafić! Jeśli chcielibyście udać się na taką wycieczkę z nami, skontaktujcie się przez formularz. 

My tymczasem wracamy do Barcelony, gdzie nadal będziemy odkrywać sekrety miasta. Każdego z was kto zamierza odwiedzić miasto Gaudiego, zapraszamy na wspólne. 

Spacery po Barcelonie

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!