Apartamenty w Barcelonie

Napisał Piotr

Pewnym rozwiązaniem dla szukających nieco tańszej noclegowej alternatywy niż hotel mogą okazać się apartamenty w Barcelonie. Poniższą listę przygotowałem na podstawie swojej wiedzy i doświadczenie (wiedząc, gdzie warto się zatrzymać tak, aby było w miarę blisko albo do komunikacji miejskiej, albo do zabytków).

Lista została podzielona ze względu na dzielnicę:

Ciutat Vella (Stare Miasto) – będziecie mieć najbliżej do atrakcji typu katedra, la Rambla, la Boqueria, stosunkowo niedaleko do plaży. W tej dzielnicy właściwie nie jeżdżą autobusy (tylko po głównych drogach), a wieczorami może być dość głośno ze względu na turystów.

Eixample — to sam środek miasta, będziecie mieć równie blisko do wszystkich ważnych punktów na mapie Barcelony, podobna droga będzie was czekać na plażę oraz na wzgórze Tibidabo, ze względu na specyficzny charakter zabudowy nie ma ty zbyt dużo zieleni, a ruch samochodowy może być słyszalny. To również dzielnica, w której znajduje się najwięcej apartamentów przygotowanych dla turystów.

Nou Barris — nowe dzielnice Barcelony, to jedna ze spokojniejszych dzielnic mieście, ale ze względu na swoje usytuowanie będziecie mieć dość daleko zarówno do starego miasta jak i innych zabytków umieszczonych w mieście. Plusem będzie cisza i brak jeżdżących samochodów.

Sant Andreu — to nieco dziwna dzielnica i będzie ona idealnym miejscem dla kogoś, kto lubi industrialne klimaty, ponieważ mieści się tu dość sporo wszelkiego rodzaju hal i magazynów, jest to dość dobrze skomunikowana dzielnica umożliwiająca dojechanie do centrum tramwajem! Panuje tu cisza i spokój a turyści raczej tu nie docierają.

Sant Marti — dzielnica nadmorska, jeśli przyjeżdżasz do Barcelony na plażowanie, jesteś miłośnikiem morza i chcesz co wieczór, udać się na spacer na Barcelońską plażę to ta dzielnica jest dla ciebie! Dobrze skomunikowana łączy w sobie zarówno starą zabudowę z lat 50 jak i najnowsze budynki wraz z biznesową częścią miasta, jeśli dołożyć do tego dawną wioskę olimpijską to mamy cały obraz dzielnicy Sant Marti

Montjuic/sants — dzielnica, z której będziecie mieć blisko do Starego miasta, Camp Nou czy Placu Hiszpańskiego. Graniczy z Hospitalet de Llobregat, panuje tu cisza i spokój, choć warunki i otoczenie są nieco gorsze niż w pozostałych dzielnicach.

Les Corts — dzielnica, w której mieści się Camp Nou stadion Dumy Katalonii, czyli FC Barcelony. Stąd będziecie mieć dość daleko zarówno do starego miasta, do sagrady jak i nad morze i zapewne będziecie korzystać z metra, chyba że przyjeżdżacie na mecz albo jesteście miłośnikami BlauGrany, wówczas będzie to dla was idealna miejscówka. Les Corts to jedna ze spokojniejszych dzielnic miasta, choć mieści się tu również uniwersytet.

Sarria — to jedna z najbogatszych dzielnic Barcelony cisza i spokój to wręcz synonim tej dzielnicy. Mieszczą się tutaj najdroższe posiadłości Barcelony. Nieco gorzej skomunikowana (nie ma tak dużo autobusów jak w innych dzielnicach).

Gracia — jeśli ktoś szukał dzielnicy z Barcelońską duszą, z klimatem i charakterem barcelońskich artystów to dalej właściwie nie musi już czytać. Znalazłeś właśnie złotego Grala ta dzielnica to kwintesencja sztuki, połączenie starego miasta i artystycznego sposobu spędzania czasu.

To jedna z najfajniejszych dzielnic w mieście. Choć autobusy (takie 12-osobowe) przemierzają ciasne ulice dzielnicy, to ruch samochodowy poza głównymi arteriami właściwie nie występuje. Stąd będziecie mieć nieco dalej do barcelońskiej plaży, ale ok. 20 minut spacerem zarówno do starego miasta jak i kościoła Sagrada familia.

Horta guinardo — to dzielnica typowo mieszkalna, choć znajduje się tu kilka naprawdę ciekawych zabytków wartych odwiedzenia. Mieszkając tutaj, na pewno będzie wam łatwo, trafić do parku z labiryntem, Velodromu czy zobaczyć rzeźbę Mistos. Również wzgórza del Carmel czy kościół Sagrada familia będzie spokojnie w zasięgu spaceru.

Naszym Zdaniem

Szukając noclegu w Barcelonie, pamiętajcie, że to, co przedstawiliśmy to nasze subiektywne zdanie dotyczące dzielnic. Miasto jest naprawdę genialnie skomunikowane i z każdego miejsca łatwo dostaniecie się w inny zakątek miasta. Jeśli mielibyśmy wam podpowiedzieć, na którą dzielnicę się zdecydować to naszym zdaniem kierujcie się w stronę graci, horty lub sarii

To dzielnice gdzie po całym dniu zwiedzania powinniście zaznać nieco spokoju.

Dzielnice typowo turystyczne (Eixample, Stare miasto) mogą być w nocy nieco głośne (choć oczywiście wszystko zależy od umiejscowienia apartamentu — np. na którą stronę wychodzą okna).

Jeśli natomiast jesteś miłośnikiem plażowania to rozpatruj tylko dzielnicę Sant Marti podobnie jeśli przyjechałeś głównie na mecz szukaj noclegu w dzielnicy les Corts

Wszystkie powyższe noclegi może wam polecić z ręką na sercu, bo spełniają odpowiednie standardy.

Na koniec przestrzegamy was przed wynajmowanie mieszkań które nie posiadają licencji turystycznych. W Barcelonie są one obowiązkowe a w przypadku ich braku grozi OLBRZYMIA kara wynosząca kilkadziesiąt tysięcy euro! Zarówno dla gospodarza takiego obiektu jak i dla osób korzystających z takiego noclegu!

Jadąc na urlop, naprawdę nie ma sensu stresować się ewentualną kontrolą lokalnych władz.

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube