piątek, 3 lutego, 2023
Banner
fc barcelona vs pumas

Barcelona VS Pumas – powód do dumy?!

Napisał Piotr
4 min. aby przeczytać

Nie sposób przejść obojętnie obok tego co w ostatnich tygodniach wyprawiają polskie media!

Ja rozumiem sezon ogórkowy i nie ma o czym pisać (albo okoliczności przyrody na to nie pozwalają), ALE LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

Wypisywanie jak to stadion Camp Nou oszalał, bo Robert Lewandowski dotkną piłki, ma się tak z rzeczywistością jak to, że na ziemi wylądowali marsjanie!

Hiszpanie doskonale rozumieją, że futbol to gra DRUŻYNOWA i tylko drużyna ma szansę odnieść jakiekolwiek sukcesy. Tymczasem nasze pismaki za wszelką cenę starają się zrobić z Lewandowskiego jakaś niesamowitą gwiazdę ikonę i w ogóle bożyszcze kibiców, dzięki któremu ta drużyna ma w ogóle sens istnieć.

Usilne porównywanie go do absolutnych gwiazd i legend klubu jest nie tyle niepoważne ile wręcz niesmaczne.

Ponieważ Lewandowski (bez względu jakim jest piłkarzem, o czym za moment) NIE ZAGRAŁ JESZCZE ŻADNEGO OFICJALNEGO MECZU W BARWACH FC BARCELONY!

Wczorajszy mecz z Pumas na pewno fajnie się oglądało — wynik też całkiem przyzwoity 6:0 i do tego gol Lewandowskiego polskich pismaków (w ich odniesieniu dziennikarz nie przejdzie mi przez usta) wprawił w absolutną ekstazę.

Tyle tylko, że (sprawdzenie tego wymaga ok. 5 minut)

  • Puchar Gampera to mecz towarzyski który …
  • miał być rozgrywany z AS Romą (zrezygnowali) zaproponowano go AC Milanowi (zrezygnowali) z pomocą Danego Alvesa zgodził się meksykański zespół Pumas (https://voi.id/en/sports/185420/as-roma-resigns-unilaterally-ac-milan-proposes-to-be-a-candidate-against-barcelona-in-joan-gamper)
  • Pumas to zespół który ostatni sukces odniósł w 2011 roku! (https://pl.wikipedia.org/wiki/Pumas_UNAM)
  • obrońcy w tym zespole (Pumas) grają ze sobą od 3 spotkań! (Nicolás Freire 23 i Arturo Ortiz 25)
  • ostatni sezon zakończyli na …11 miejscu w lidze! (tak jak w Polsce Warta Poznań 😉 ) (https://www.google.com/search?q=liga+meksyka%C5%84ska&rlz=1C1MSIM_enPL709PL709&oq=liga+meksyka%C5%84&a#a=&sie=lg;/g/11s2jc5nzb;2;/m/0446bd;st;fp;1;;)

Żeby zobrazować wam, czym był wczorajszy mecz (posługując się wszelkimi wskaźnikami i rankingami tak UEFA jak i CONMEBOL)

Mecz fc Barcelona VS Pumas to tak jakby Mistrz Polski (Lech Poznań) zagrał z …Victorią Rosport z ligi luksemburskiej (ta sama skala — jeśli nigdy nie słyszałeś o tej drużynie, nie przejmuj się, ja też!)

Ten zespół podobnie jak Pumas plasuje się w połowie tabeli w swojej lidze i tak jak pumas też nic nie osiągnął w ciągu ostatnich 10 lat)

Czy zatem jest powód do dumy wygrywając z pumas … odpowiedzcie sobie sami!

Wróćmy jeszcze do Roberta Lewandowskiego i jego wczorajszego występu.

Nie będę oceniać bramki czy asyst, chciałbym za to zwrócić uwagę na jeden dość niepokojący obrazek, którego zarówno FC Barcelona (co zrozumiałe) jak i polscy dziennikarze (to akurat niezrozumiałe biorąc pod uwagę ich teoretyczny obiektywizm) nie pokazały.

Chodzi o kwestię szybkości podejmowania decyzji przez Lewandowskiego w sytuacji sam na sam. Trafił on wprost w bramkarza, a dobitkę skierował w obrońcę, by ostatecznie piłkę stracić (https://youtu.be/jSp0HPdj7vk?t=153) — ok rozumiem, że takie sytuacje się zdarzają tyle tylko, że podobno Lewandowski to rasowy napastnik, któremu takie wpadki nie powinny się zdarzać, a jak wykańczać takie sytuacje pokazał parę minut później Franki de Joung

Niemniej na jakiekolwiek oceny czy i jak Lewandowski pasuje do tej drużyny, przyjdzie czas w okolicy … 10 pazdziernika kiedy będzie miał rozegranych min. 5 meczów o stawkę.

Lewandowski na pewno stara się pokazać, FC Barcelona stara się przekazać, że kupiła zawodnika z TOPu a polscy dziennikarze próbują z niego zrobić gwiazdę, zbawiciela i legendę klubu w jednym i to po jednym meczu do tego towarzyskim.

Na koniec mała złośliwość z mojej strony, bo w końcu jak na zbawcę klubu 1 gol przy wyniku 6:0 to trochę marny rezultat. 😉 Ale jak to piszecie

Nikt nie rozlicza Pavarottiego za śpiewanie pod prysznicem.

Dariusz Dobek onet.pl

🤣🤦‍♂️ bez komentarza!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz