Plaża Barceloneta

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Barceloneta była kiedyś domem rybaków, ludzi związanych z rybołówstwem i przemysłem metalowym. Obecnie obecnie plaża barceloneta to najczęściej odwiedzana plaża w mieście oraz jest to jedna z najczęściej odwiedzanych i popularnych dzielnic miasta. W 1988 r., W czasach przedolimpijskich, podjęto decyzję o zburzeniu starych restauracji przy plaży, zwanych xiringuitos, oraz publicznych łaźni. Rozpoczęto proces otwierania miasta na morze oraz modernizację obszaru, który obecnie jako główna atrakcja dla odwiedzających.

Barceloneta oferuje ponadto długie piaszczyste plaże na których wraz z rodzinami turyści i barcelończycy wygrzewają się w słońcu. Bardzo ciekawą inicjatywą władz Barcelony jest również znajdujący się na plaży tzw. Beach Centre, gdzie można uzyskać informacje na temat miejsc strzeżonych przez ratowników czy symboliki flag wodnych. Poza tym znajdziemy tutaj bibliotekę, która wypożycza książki do czytania podczas wypoczynku na plaży. Pamiętać należy również, że każdego roku, 23 czerwca na plaży odbywa się święto zwane Diada de Sant Jordi. Zjadane jest wówczas tradycyjne ciasto – Coca de Sant Joan, a w nocy widzowie mogą podziwiać pokaz fajerwerków.

Barcelona posiada w sumie ponad 4km pięknych, złocistych plaż, typowych dla wybrzeży Hiszpanii. Większość z nich oddalona jest o kilkaset metrów od głównych arterii turystycznych w Barcelonie. Dlatego podczas wycieczki do Barcelony lub zwiedzania miasta, powinno się skorzystać z uroków plażowania. Wykąpać się w Morzu Śródziemnym i poopalać się na barcelońskiej plaży.

Plaża Barceloneta to miejsce, do którego prędzej czy później musisz się udać podczas pobytu w Barcelonie. Może być tam bardzo tłoczno, ale są tam też piękne miejsca. Niektórzy po prostu cieszą się, bo uważają, że to luksus móc znaleźć się na plaży po 20 minutach spaceru z centrum miasta.
Aby dostać się na plażę możesz jechać na nią żółtą linią metra. Najlepiej wysiąść na przystanku Ciutadella – Vila Olímpica, bo jest on bliżej plaży. Stamtąd to około pięciominutowy spacer do morza. potem już tylko spacer promenadą lub od razu skorzystać z uroków ciepłego piasku i pięknych błękitnych fal.

plaża Barceloneta to miejsce które trzeba odwiedzić

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!