poniedziałek, 27 marca, 2023
Banner
Muzeum Historii Naturalnej tablica z wieloma skałami i minerałami

Muzeum Historii Naturalnej

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Muzeum Historii Naturalnej  to cześć Muzeum Nauk Przyrodniczych mieszczącego się w Barcelonie. Jest to instytucja, która od ponad 140-lat, zachowuje dziedzictwo trzech milionów ludzi z dziedziny  mineralogii, petrologii, paleontologii, zoologii i botaniki.

Muzeum zlokalizowane jest w 3 miejscach Barcelony: parku Ciutadella, na wzgórzuMontjuïc i w parku Fòrum.

W Parku ciutadella znajdują się Muzeum Martorell i Laboratori de Natura, na wzgórzach montjuic znajdziemy Ogród Botaniczny wraz z jego historyczną częścią. Natomiast Muzeum Historii Naturalnej znajduje się Parc del Fòrum w budynku museum blau

Wchodząc do Muzeum, rozpoczynamy podróż w czasie. Zaczynając od czasów stworzenia świata, zobaczyć możemy skały czy minerały z czasów formowania się ziemi. Następnie pojawiają się pierwsze żywe organizmy i początki życia na ziemi, by wraz z kolejnymi krokami dotrzeć do przedstawienia pradawnych ludzi.

Tutaj kolekcja zaczyna być niesłychanie obszerna — na różnych stanowiskach zobaczymy wszelkie możliwe stworzenia żyjące na ziemi zarówno gady, ptaki, jak i ssaki. Są tutaj przedstawione jedne z najciekawszych okazów żyjących na ziemi. Można tu zobaczyć małego kolibra, jak i wielkiego lwa.

Przedstawiono tutaj również wszelkiego rodzaju grzyby oraz ich sposób namnażania. Jest też dział poświęcony bakteriom. To, co przykuwa uwagę najbardziej to ekspozycja minerałów i kamieni w tym kamieni szlachetnych. Możemy zobaczyć, jak wygląda samorodek złota czy zatopiony w skale nieoszlifowany diament!

Muzeum historii naturalnej to świetne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi!

Do muzeum dostaniemy się tramwajem linii T4 lub którąś z szybkich linii autobusowych V29 lub H16 (czyt. transport w Barcelonie)

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz