Muzeum Historii Naturalnej

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Muzeum Historii Naturalnej  to cześć Muzeum Nauk Przyrodniczych mieszczącego się w Barcelonie. Jest to instytucja, która od ponad 140-lat, zachowuje dziedzictwo trzech milionów ludzi z dziedziny  mineralogii, petrologii, paleontologii, zoologii i botaniki.

Muzeum zlokalizowane jest w 3 miejscach Barcelony: parku Ciutadella, na wzgórzuMontjuïc i w parku Fòrum.

W Parku ciutadella znajdują się Muzeum Martorell i Laboratori de Natura, na wzgórzach montjuic znajdziemy Ogród Botaniczny wraz z jego historyczną częścią. Natomiast Muzeum Historii Naturalnej znajduje się Parc del Fòrum w budynku museum blau

Wchodząc do Muzeum, rozpoczynamy podróż w czasie. Zaczynając od czasów stworzenia świata, zobaczyć możemy skały czy minerały z czasów formowania się ziemi. Następnie pojawiają się pierwsze żywe organizmy i początki życia na ziemi, by wraz z kolejnymi krokami dotrzeć do przedstawienia pradawnych ludzi.

Tutaj kolekcja zaczyna być niesłychanie obszerna — na różnych stanowiskach zobaczymy wszelkie możliwe stworzenia żyjące na ziemi zarówno gady, ptaki, jak i ssaki. Są tutaj przedstawione jedne z najciekawszych okazów żyjących na ziemi. Można tu zobaczyć małego kolibra, jak i wielkiego lwa.

Przedstawiono tutaj również wszelkiego rodzaju grzyby oraz ich sposób namnażania. Jest też dział poświęcony bakteriom. To, co przykuwa uwagę najbardziej to ekspozycja minerałów i kamieni w tym kamieni szlachetnych. Możemy zobaczyć, jak wygląda samorodek złota czy zatopiony w skale nieoszlifowany diament!

Muzeum historii naturalnej to świetne miejsce na spędzenie czasu z dziećmi!

Do muzeum dostaniemy się tramwajem linii T4 lub którąś z szybkich linii autobusowych V29 lub H16 (czyt. transport w Barcelonie)

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!