Bunkry del Carmel

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Bunkry del Carmel to punkt widokowy, z którego widać całą Barcelonę. Znajdują się one na szczycie Turó de la Rovira w dzielnicy Carmel na wysokości 262 metrów.

W czasach wojny domowej na szczycie wzgórza zamontowano działa, które zostały skierowane w stronę miasta. Siały one terror i postrach wśród mieszkańców. Obecnie bunkry del Carmel to oddział muzeum historycznego miasta Barcelony, z którego rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Jest to jeden z nielicznych punktów na mapie miasta, z którego mamy widok 360 stopni. Dodatkowo jego usytuowanie ponad 260 metrów nad poziomem morza pozwala nam dostrzec praktycznie całe miasto

Dobrymi punktami widokowymi w Bracelonie są także wzgórza Montjuïc i Tibidabo oraz Park Güell, ale mimo wszystko numer jeden to Bunkers del Carmel. Do dyspozycji jest pełny, panoramiczny widok na miasto – zupełne 360°! Jak na dłoni widać Sagradę Familię, Torre Agbar, ulice Eixample, Hotel W, Port Olímpic i całe wybrzeże, a także wspomniane wzgórza Montjuïc i Tibidabo. Na górze jest jeszcze wciąż nieturystycznie, a zarazem wesoło i bezpiecznie. Jeśli zastanawiasz się o jakiej porze dnia wybrać się na wzgórze – umów się na spacer i zobacz niesamowitą panoramę miasta!

Na bunkry del carmel dostać się możemy pieszo (podczas wizyty w parku guell) lub komunikacją miejską. Autobus linii 119 swój ostatni przystanek ma zaledwie kilka metrów od szczytu wzgórza. Korzystając z komunikacji miejskie,j pamiętaj, aby skasować swój bilet T-casual/Familiar

Rozkład jazdy linii 119 możesz znaleźć tutaj

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!