poniedziałek, 20 marca, 2023
Banner
bunkry El Carmel

Bunkry del Carmel

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Bunkry del Carmel to punkt widokowy, z którego widać całą Barcelonę. Znajdują się one na szczycie Turó de la Rovira w dzielnicy Carmel na wysokości 262 metrów.

W czasach wojny domowej na szczycie wzgórza zamontowano działa, które zostały skierowane w stronę miasta. Siały one terror i postrach wśród mieszkańców. Obecnie bunkry del Carmel to oddział muzeum historycznego miasta Barcelony, z którego rozpościera się niesamowity widok na całe miasto. Jest to jeden z nielicznych punktów na mapie miasta, z którego mamy widok 360 stopni. Dodatkowo jego usytuowanie ponad 260 metrów nad poziomem morza pozwala nam dostrzec praktycznie całe miasto

Dobrymi punktami widokowymi w Bracelonie są także wzgórza Montjuïc i Tibidabo oraz Park Güell, ale mimo wszystko numer jeden to Bunkers del Carmel. Do dyspozycji jest pełny, panoramiczny widok na miasto – zupełne 360°! Jak na dłoni widać Sagradę Familię, Torre Agbar, ulice Eixample, Hotel W, Port Olímpic i całe wybrzeże, a także wspomniane wzgórza Montjuïc i Tibidabo. Na górze jest jeszcze wciąż nieturystycznie, a zarazem wesoło i bezpiecznie. Jeśli zastanawiasz się o jakiej porze dnia wybrać się na wzgórze – umów się na spacer i zobacz niesamowitą panoramę miasta!

Na bunkry del carmel dostać się możemy pieszo (podczas wizyty w parku guell) lub komunikacją miejską. Autobus linii 119 swój ostatni przystanek ma zaledwie kilka metrów od szczytu wzgórza. Korzystając z komunikacji miejskie,j pamiętaj, aby skasować swój bilet T-casual/Familiar

Rozkład jazdy linii 119 możesz znaleźć tutaj

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz