wtorek, 27 września, 2022
wtorek, 27 września, 2022
Banner
Park z Labiryntem Horta labirynt z roślin

Park z Labiryntem

Napisał Piotr

Park z labiryntem jest najstarszym parkiem w mieście. Projekt autorstwa Joan D’Antoni Desvalls Ardena i włoskiego architekta Domenico Bagutti powstał 1802 roku.

Położony jest on w dzielnicy Horta – Guinardó, w okolicy wzgórza Collserola.

To idealne miejsce, aby podczas walentynek spędzić tu czas ze swoją drugą połową.

Park z Labiryntem – co należy zobaczyć ?

Obok wejścia do parku zobaczymy dawny pałac rodziny Desvalls, neogotycki budynek z detalami w stylu arabskim, obiekt ten można zobaczyć, nie wchodząc do płatnej cześci parku.

Sam park dzieli się na dwie części: ogród neoklasyczny z XVIII w. i ogród romantyczny z XIX wieku.

W części neoklasycznej znajduje się największa atrakcja parku. To labirynt z cyprysów, który zajmuje powierzchnię 45 x 50 metrów. Na środku labiryntu znajduje się rzeźba Erosa, symbolu mitologii greckiej. Po odnalezieniu środka labiryntu zobaczysz, że dużo trudniej jest z niego jednak trafić do wyjścia 🙂 !

W Parku znajduje się również kilka ogrodów i rzeźb zainspirowanych grecką mitologią. Możemy też trafić m.in. na dwie świątynie we włoskim stylu z posągami Artemidy i kolumnami toskańskimi. Również ogród dla dzieci z roślinnych rzeźb w kształcie zwierząt to niesamowita sprawa warta zobaczenia.

w parku kręcone były również sceny do niektórych filmów jak choćby labirynt fauna czy film pachnidło oba nakręcone w 2006 roku

Jeśli uważasz, że moja praca ma dla ciebie wartość i zasługuje na wsparcie, możesz zostać jednym z patronów Odkrywców Miasta, wspierając ten projekt w serwisie Patronite

Jak działa Patronite możesz przeczytać tutaj — klik

A jeśli obecnie nie możesz sobie pozwolić na wsparcie mojej działalności, to zasubskrybuj mój kanał na YouTube i bądź na bieżąco z nowymi filmami!

Youtube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

X