poniedziałek, 27 marca, 2023
Banner
Park z Labiryntem Horta labirynt z roślin

Park z Labiryntem

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Park z labiryntem jest najstarszym parkiem w mieście. Projekt autorstwa Joan D’Antoni Desvalls Ardena i włoskiego architekta Domenico Bagutti powstał 1802 roku.

Położony jest on w dzielnicy Horta – Guinardó, w okolicy wzgórza Collserola.

To idealne miejsce, aby podczas walentynek spędzić tu czas ze swoją drugą połową.

Park z Labiryntem – co należy zobaczyć ?

Obok wejścia do parku zobaczymy dawny pałac rodziny Desvalls, neogotycki budynek z detalami w stylu arabskim, obiekt ten można zobaczyć, nie wchodząc do płatnej cześci parku.

Sam park dzieli się na dwie części: ogród neoklasyczny z XVIII w. i ogród romantyczny z XIX wieku.

W części neoklasycznej znajduje się największa atrakcja parku. To labirynt z cyprysów, który zajmuje powierzchnię 45 x 50 metrów. Na środku labiryntu znajduje się rzeźba Erosa, symbolu mitologii greckiej. Po odnalezieniu środka labiryntu zobaczysz, że dużo trudniej jest z niego jednak trafić do wyjścia 🙂 !

W Parku znajduje się również kilka ogrodów i rzeźb zainspirowanych grecką mitologią. Możemy też trafić m.in. na dwie świątynie we włoskim stylu z posągami Artemidy i kolumnami toskańskimi. Również ogród dla dzieci z roślinnych rzeźb w kształcie zwierząt to niesamowita sprawa warta zobaczenia.

w parku kręcone były również sceny do niektórych filmów jak choćby labirynt fauna czy film pachnidło oba nakręcone w 2006 roku

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz