Sierpień w Barcelonie i Walencji

Napisał Piotr
6 min. aby przeczytać

Jeśli wybierasz się do Barcelony lub Walencji w sierpniu to zobacz koniecznie co może cię czekać w tych niesamowitych miejscach podczas wakacyjnego miesiąca w Hiszpanii – a będzie się działo! Sierpień to miesiąc świąt Barcelońskich dzielnic oraz Walencjańskich festiwali muzycznych

Festa Major de Gràcia

shutterstock 1253380855

Sierpień w Barcelonie nie byłby taki sam bez tego imprezy. Festa major de Gracia  odbywa się od 14 do 20 sierpnia, a to doskonała okazja, aby zobaczyć tą dzielnicę bardziej kolorową niż kiedykolwiek. Ulice dzielnicy wypełnią koncerty,  castellers , parady, wystawy, konkursy i wiele innych. 

 • Kiedy 14 – 20 Sierpnia
 • Gdzie Gracia

Festa Major de Sants

shutterstock 1336358801

Festa Major de Sants to taka mała siostra Fiesty Major de Gràcia ale naprawdę nie ma się czego zazdrościć temu wydarzeniu. Dzięki dekoracjom i koncertom na ulicach Festa Major de Sants to świetna okazja by uczestniczyć w festiwalu dla każdego miłośnika hiszpańskich fest (zwłaszcza po obecności na Festa Major de Gràcia) albo dla tych którzy na tym pierwszym festiwalu nie mogli być.  Festiwal odbywa się od 24 sierpnia do 1 września. A jeśli jesteście wówczas w BCN to odwiedzcie koniecznie dzielnicę Sants.

 • Kiedy 24 sierpnia – 1 września
 • Gdzie Sants

Muzyka w parkach

To już ponad 15 lat, w których wiele stylów muzycznych łączy się z naturą w mieście, aby urozmaicić nam letnie wieczory. 44 koncerty w 34 parkach i ogrodach w mieście przez trzy miesiące non stop z muzyką! Wszystko to do 30 sierpnia. Dokładna mapa i terminarz tutaj

 • Kiedy 31 maj – 30 sierpnia
 • Gdzie Ogrody Barcelony

Kino na świeżym powietrzu w Sala Montjuic

Warunki do oglądania filmów na pewno nie przypominają typowej Sali kinowej, pomimo że bez podłogi, dachu czy krzeseł to i tak gromadzi wielkie rzesze fanów chcących oglądać filmy według programu przygotowanego w tym roku przez Sofię Coppola. Festiwal rozpoczyna się w czerwcu ale trwa przez cały Lipiec

lista filmów wyświetlanych w ramach festiwalu

 • 2/08 Piątek. Film: Sorpresa // Koncert: Ominira

WALENCJA

Tomatina w Buñol (rejon Walencja)

Sierpień w Barcelonie tomatina

Hiszpanie z dowolnego zakątka kraju, Francuzi, Japończycy, Amerykanie lub Australijczycy podróżują z roku na rok do tego miasta w rejonie Walencji, aby przeżyć najbardziej wyjątkowe wakacje na świecie. W tym roku będzie to 28 sierpnia . Jeśli tego nie wiesz, to zasadniczo uczestnicy tej imprezy, a jest ich ok 22 000 w każdej edycji, obrzucają się pomidorami na ulicach miasta Buñol. Nie ma nic prostszego niż to 🙂 DOBREJ ZABAWY!

 • Kiedy 28 sierpnia
 • Gdzie Buñol (rejon Walencja)

Rototom Sunsplash Festival

Sierpień w Barcelonie rototom festiwal

To już 25 lat. A festiwal ten jest kamieniem milowym, i jednocześnie synonimem jakości dostępnej dla niewielu. Rototom Sunsplash Festival  stał się w tym czasie jedną z najlepszych imprez muzycznych w Hiszpanii odbywającą się na skraju  plaży Benicàssim w Castellón w tym roku wraca z jednej ze swoich międzynarodowych edycjach.

 • Kiedy 16 – 22 Sierpnia
 • Gdzie Recinto de festivales de Benicàssim (Castellón)

Medusa Festival

Sierpień w Barcelonie medusa festival

Duet Dimitri Vegas i Like Mike – uznawany za numer 2 na prestiżowej liście Dj Mag – Afrojack, Oscar Mulero, Paco Osuna, Amelie Lens, Ben Sims. To tylko niektórzy występujący na festiwalu!. Festiwal trwa od 7 do 12 sierpnia.

 • Kiedy 7 – 12 sierpnia
 • Gdzie Playa de Cullera, Valencia

Teraz kiedy już wiesz, jak będzie wyglądać Sierpień w Barcelonie, zapraszamy na wspólne wycieczki po Mieście!

Wycieczki po Barcelonie 

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!