Fiesta de gracia 2021! – święto dzielnicy Gracia!

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Jak co roku tak i tym razem 15 sierpnia rozpoczęło się święto dzielnicy Gracja odbywające się rokrocznie właśnie na cześć tej części miasta. Podczas święta fiesta de gracia przybranych zostało ponad 20 ulic, na których prezentowane były różne motywy zarówno z książek jak i filmów, a także w innych wizji  artystycznych.

Na szczególne wyróżnienie podczas tegorocznego święta fiesta de gracia zasługiwała ulica, na której znajdowało się przedstawienie Układu Słonecznego. Również ulica z rozchlapaną farbą tworzącą tęczę cieszyła się niesamowitym powodzeniem. Warto było zwiedzić praktycznie każdą z ulic, bo artyści poświęcili naprawdę sporo czasu, aby odpowiednio je udekorować!

Święto dzielnicy Gracia

Święto dzielnicy Gracia to jeden z ładniejszych i fajniejszych festiwali odbywających się w Barcelonie. Można wówczas poznać tę unikalną dzielnice Barcelona, zobaczyć jakie sklepy się tutaj znajdują czy poznać ulicę i zakamarki tej części miasta. Choć trudno oddać na zdjęciach niesamowity rozmach i klimat, jaki towarzyszy temu świętu to postaram się wam pokazać jak wyglądają te wówczas te tajemnicze zakątki miasta

Na początek klimaty niczym z katalońskiego lasu gdzie aż roi się od kwiatów, ważek czy wysokich traw.

Te klimaty wysokiej trawy dominowały również na innych ulicach, tyle że w nieco innej formie przedstawiające nieco inną perspektywę 

Choć na placu Rovira mieszkańcy przypomnieli, że festiwale to również a może przede wszystkim różne trunki w tym najważniejszy z nich, czyli lejące się strumieniami (podczas wieczornych koncertów) piwo! 

na kolejnych ulicach przewijały się zarówno motywy związane z wodą i morskimi zwierzętami 

jak i lasem i przyrodą i zjawiskami pogodowymi 

na kolejnych ulicach przebrania były już bardziej idące w stronę sztuki, choć na początku sztuki operowania słowem 😉

ale już na placu de Gracia sztuka dominowała już w pełnym wydaniu!

Pozostałe ulice naprawdę BARDZO poważnie podeszly do ostatecznego zwycięstwa w tym nietypowym konkursie i przybrały swoje ulice w absolutnie genialny sposób, mogliśmy zatem zobaczyć nową wersję ulicy z zupełnie nowymi faadami

Układ słoneczny z planetami i licznymi świecącymi elementami 

jak powstaje tęcza

czy w końcu co się dzieje kiedy zanieczyszcza się środowisko

by na kolejnej ulicy, zobaczyć kto żyje w morskich głębinach 

na pozostałych ulicach przypomniano z kolei 150 lecie dzielnicy Gracia 

czy pokazano absolutnie niesamowitą artystyczną wizję lasu 

na niektórych ulicach znajdowały się natomiast symbole tradycji katalońskich, czy to Caga Tio, czy wielkie łby smoków 

święto dzielnicy Gracia było w tym roku nieco mniejsze niż w latach poprzednich, ale wciąż cieszyło się niesłabnącym zainteresowaniem i ściągnęło na ulice Graci wręcz tysiące osób.

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!