poniedziałek, 27 marca, 2023
Banner
La Boqueria stoisko z owocami

Targ La Boqueria

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Niesamowity bukiet smaków, kolorów i zapachów. Prawdziwa uczta dla oczu i podniebienia.

A to wszystko pod jednym olbrzymim dachem. I nie chodzi tu bynajmniej o jakąś znaną barcelońską restaurację czy dzielnicę pełną lokalnych knajpek. To największy w Barcelonie miejski bazar – La Boqueria, a właściwie Mercat de Sant Josep de la Boqueria. Mieści się on przy jednej z najbardziej znanych w mieście ulic La Rambla. Zdecydowanie jest to miejsce, którego w żadnym wypadku nie można pominąć będąc w Barcelonie.

Zwiedzanie miasta bez wizyty na tym bazarze byłoby naprawdę niepełne i pozbawione wielu zmysłowych wrażeń; Ponieważ już od momentu przekroczenia wejściowej żelaznej bramy bazar ten działa na wszystkie zmysły każdego turysty.

La Boqueria – Znaleźć można tam naprawdę wszystko, co rozpieści każde podniebienie:

świeże ryby i owoce morza, mnóstwo mięs, różnorodne sery, soki, warzywa i owoce ze wszystkich stron świata. Czy niesamowite słodycze i desery, oraz wiele wiele innych pyszności. Wystawione tam towary ucieszą jednak nie tylko smakoszy, ale także zarówno miłośników fotografii – bazarowa feeria kolorów, faktur i wzorów to idealny materiał do pięknych fotografii. Osobiście  uważam, że jest to jedno z najlepszych w całej Barcelonie miejsc do robienia świetnych zdjęć na Instagram 😉

Oprócz stoisk i straganów, na których możecie zrobić zakupy, znajdziecie tam też mnóstwo budek, czy barów, w których można przekąsić coś na szybko i pysznie. Jednym z najpopularniejszych jest tam bar „El Pinotxo” (znajdujący się tuż po prawej stronie od wejścia). Ale my osobiście polecamy znajdujący się tuż za sekcją ryb niepozorny, mały stragan z pizzą na kawałki pieczoną w piecu opalanym drewnem. Pizzę serwuje tam rodowity Włoch, a jednym z jej wielbicieli jest sam założyciel El Bulli, Ferran Adrie.

Wybór miejsc i smaków na La Boqueria jest naprawdę olbrzymi – każdy znajdzie tam coś dla siebie i swojego podniebienia. Wystarczy tylko chcieć odkrywać nowe smaki ukryte pomiędzy jego alejkami.

Gotowi na tę wyprawę?

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz