poniedziałek, 27 marca, 2023
Banner
Muzeum kultur świata korona

Muzeum Kultur Świata

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Muzeum Kultur Świata to jedna z „najświeższych” atrakcji Barcelony, wypełniona została przedmiotami i wytworami kultur pochodzących praktycznie z każdego zakątka świata. W jednym miejscu i podczas jednej wizyty można odbyć przyspieszoną podróż po całym świecie, poznając kultury różnych cywilizacji. Znajdziemy tutaj przedmioty kultu zarówno z terenów afrykańskich, jak i ameryki południowej czy dalekiego wschodu.

Muzeum Kultur Świata mieści się w jednym ze średniowiecznych pałaców w Barcelońskiej dzielnicy Born. Naprzeciw  Muzeum Kultur Świata znajduje się inne niesamowicie popularne muzeum miasta, czyli Muzeum Pablo Picasso. W niewielkiej odległości znajduje się również stacja metra Jaume I, oraz Arc de Triomf.

Muzeum zostało utworzone w 2015 roku poprzez połączenie zbiorów Muzeum Etnologicznego oraz zbiory Fundacji Alberta Folcha. Odwiedzając mury pałacu, znajdziemy tam bogate kolekcje zarówno rzeźb, jak i rysunków, biżuterii czy przedmiotów użytkowych pochodzących praktycznie z każdego kontynentu. Duże wrażenie na odwiedzających zrobią przedmioty pochodzące z odległych krajów azjatyckich jak Tajlandia, Birma, Chiny czy Laos. Warto zwrócić uwagę jak misternie wykonane są wszelkie dekoracje pochodzące z tamtego obszaru. Równie ciekawie prezentują się wyroby z przeciwległego końca świata, czyli z ameryki środkowej czy południowej gdzie można zobaczyć między innymi pozostałości po cywilizacji Inków! Ale również inne dekoracje czy z Brazylii, Paragwaju czy Argentyny

muzeum kultur świata ceramiczny bożek majówmuzeum kultur świata ceramiczna głowa koniamuzeum kultur świata skrzynka z ołtarzykiemmuzeum kultur świata smokmuzeum kultur świata płaskorzezbaMuzeum kultur świata zwój

Według nas odwiedzenie tego muzeum jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu w mniej pogodny dzień w Barcelonie. Dzięki temu będziemy mogli go aktywnie wykorzystać, poznając i poszerzając swoją wiedzę o innych kulturach i cywilizacjach świata. W muzeum są również specjalne sale, w których w łatwy i zrozumiały sposób przybliża się dzieciom, ale również ich rodzicom różnice występujące między kulturami. A dzięki nagromadzonym zbiorom nie trzeba odbywać wycieczki na drugi koniec świata, aby zobaczyć przedmioty wierzeń różnych ludów.

Muzeum pozwala na darmowe zwiedzenie i poznanie jego zbiorów w każdą niedzielę od godziny 15:00 a w pierwszą niedzielę miesiąca od godziny 9:00

Gotowi na etnologiczne odkrycia? Z chęcią Was poprowadzimy 🙂

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz