Muzeum Kultur Świata

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Muzeum Kultur Świata to jedna z „najświeższych” atrakcji Barcelony, wypełniona została przedmiotami i wytworami kultur pochodzących praktycznie z każdego zakątka świata. W jednym miejscu i podczas jednej wizyty można odbyć przyspieszoną podróż po całym świecie, poznając kultury różnych cywilizacji. Znajdziemy tutaj przedmioty kultu zarówno z terenów afrykańskich, jak i ameryki południowej czy dalekiego wschodu.

Muzeum Kultur Świata mieści się w jednym ze średniowiecznych pałaców w Barcelońskiej dzielnicy Born. Naprzeciw  Muzeum Kultur Świata znajduje się inne niesamowicie popularne muzeum miasta, czyli Muzeum Pablo Picasso. W niewielkiej odległości znajduje się również stacja metra Jaume I, oraz Arc de Triomf.

Muzeum zostało utworzone w 2015 roku poprzez połączenie zbiorów Muzeum Etnologicznego oraz zbiory Fundacji Alberta Folcha. Odwiedzając mury pałacu, znajdziemy tam bogate kolekcje zarówno rzeźb, jak i rysunków, biżuterii czy przedmiotów użytkowych pochodzących praktycznie z każdego kontynentu. Duże wrażenie na odwiedzających zrobią przedmioty pochodzące z odległych krajów azjatyckich jak Tajlandia, Birma, Chiny czy Laos. Warto zwrócić uwagę jak misternie wykonane są wszelkie dekoracje pochodzące z tamtego obszaru. Równie ciekawie prezentują się wyroby z przeciwległego końca świata, czyli z ameryki środkowej czy południowej gdzie można zobaczyć między innymi pozostałości po cywilizacji Inków! Ale również inne dekoracje czy z Brazylii, Paragwaju czy Argentyny

muzeum kultur świata ceramiczny bożek majówmuzeum kultur świata ceramiczna głowa koniamuzeum kultur świata skrzynka z ołtarzykiemmuzeum kultur świata smokmuzeum kultur świata płaskorzezbaMuzeum kultur świata zwój

Według nas odwiedzenie tego muzeum jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu w mniej pogodny dzień w Barcelonie. Dzięki temu będziemy mogli go aktywnie wykorzystać, poznając i poszerzając swoją wiedzę o innych kulturach i cywilizacjach świata. W muzeum są również specjalne sale, w których w łatwy i zrozumiały sposób przybliża się dzieciom, ale również ich rodzicom różnice występujące między kulturami. A dzięki nagromadzonym zbiorom nie trzeba odbywać wycieczki na drugi koniec świata, aby zobaczyć przedmioty wierzeń różnych ludów.

Muzeum pozwala na darmowe zwiedzenie i poznanie jego zbiorów w każdą niedzielę od godziny 15:00 a w pierwszą niedzielę miesiąca od godziny 9:00

Gotowi na etnologiczne odkrycia? Z chęcią Was poprowadzimy 🙂

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!