Najlepsze pączki w Barcelonie

Napisał Piotr
9 min. aby przeczytać

Będąc w Katalonii/Barcelonie każdy chciałby spróbować niesamowitej kuchni basenu Morza Śródziemnego. Ale nawet po najlepszej kolacji czy obiedzie fajnie jeśli pojawi się jakiś deser ?, tym razem proponujemy kilka miejsc, gdzie pączki to prawdziwe dzieła sztuki!

Zobaczcie, gdzie są najlepsze pączki w Barcelonie!

mejores donuts barcelona
Wprawdzie mówi się, że pączki to amerykański wynalazek, a policjanci specjalnie robią sobie przerwę na donata z dziurką i kawę ? i być może rzeczywiście kraje anglosaskie spopularyzowały te słodkie wypieki, ale pączki są i były popularne również w innych krajach! I tak w Portugalii mamy las boulinhas; w Kanadzie dostaniemy persiany; W północnych Indiach są to balushahi; W Niemczech z kolei to Berliner Pfannkuchen; W Izraelu jest to  sufganiyah; We Francji z kolei Cruller; a we Włoszech to słodkie Bombolone!

Jak widzisz, pączki są popularne praktycznie na całym świecie! bez względu czy posiadają one nadzienie (wówczas mówimy o nich Barliner) czy dziurkę (Yankee) przyjrzyjmy się lokalom, które oferują najlepsze pączki w Barcelonie!

La Donutería

la donuteria

Są to prawdopodobnie najlepsze pączki w Barcelonie! Przynajmniej wiele osób, którym polecaliśmy ten lokal, ma Bardzo podobne zdanie! Znajdziecie go na Carrer del Parlament, 20 w dzielnicy Sant Antonio! Każdy z pączków wygląda jak małe arcydzieło oblane smakiem i słodyczą! – trzeba koniecznie odwiedzić to miejsce!

Chök

chok

Choć osobiście nie przepadam za Chök, to lokal ten musiał się znaleźć na tej liście ze względu na ich wielki nacisk na produkty wegańskie o obniżonej zawartości cukru i naturalnych składnikach. W Barcelonie znajdziesz 4 sklepy tej firmy, a ich najważniejsze lokale znajdują się w dzielnicy Raval na starym mieście (odwiedzamy je podczas naszej wycieczki po starym mieście!) tutaj możecie znaleźć ich lokale w Barcelonie (lista lokali)

Demasié

demasie

Kolejny lokal ze starego miasta, którego nie mogło zabraknąć na naszej liście i choć nie są to klasyczne pączki, to wiemy, że zdecydowanie lokal ten powinien znaleźć się na tej liście! Słodkie cynamonowe bułki, z których słynie ten lokal, są wręcz legendarne w Barcelonie! I bardziej przypominają właśnie pączki niż klasyczne cynamonówki! Lokal znajdziecie na Carrer de la Princesa, 28 nieopodal miejsca, gdzie kończymy nasz spacer po starym mieście!

Boldú

najlepsze pączki w Barcelonie boldu

Do tego lokalu mam wręcz sentyment, ponieważ była to pierwsza cukiernia/piekarnia, którą odwiedziliśmy po przyjeździe do Barcelony! Jej wypieki są jednymi z najlepszych w Barcelonie i często zdarzało się nam obchodzić urodziny czy święta przy ich wyrobach! Dodatkowo Boldu nie ma klasycznych pączków a charakterystyczne ludziki, które są zarazem symbolem firmy, a na każdą z okazji przygotowują oni specjalne pączki (Halloween- dynia, walentynki słodkie usta czy serca itd.) w Barcelonie znajdziecie aż 11 sklepów tej firmy – (lista sklepów)

Lukumás

najlepsze pączki w Barcelonie lukumas

Do Lucumas trafiłem właściwie przypadkiem, zwiedzając dzielnice Raval, ich pączki są nie tylko niesamowicie apetyczne, ale mają w swojej ofercie również GENIALNĄ kawę i to połączenia oraz lokalizacja sprawia, że to miejsce musiało pojawić się na tej liście! Ich sklep znajdziecie na Valldonzella, 36 lub na Torrent de l’Olla, 169 w Graci

Tak prezentuje się nasza lista lokali, które w naszej opinii mają Najlepsze pączki w Barcelonie

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!