Banner

Sceny seksu w Barcelonie! (18+)

Napisał Piotr

Kiedy spacerujecie po uliczkach starego miasta, zobaczyć możecie wiele zabytków z czasów średniowiecza, wszak to dzielnica gotycka i nie powinno to nas dziwić. Jednak jeśli przyjrzymy się im nieco bliżej, okazuje się, że część z nich skrywa tajemnicze znaki, symbole a gdzieniegdzie przedstawione są nawet sceny seksu!

Dokładnie tak, na jednych z najważniejszych zabytków miasta dojrzeć możemy sceny seksu! Ale gdzie można to zobaczyć, dlaczego się tam znalazły i po co zostały umieszczone? Ciekawi 😉😈? Już mówię!

Sceny seksu na fasadzie Pałacu!

Udając się na tył Barcelońskiej katedry, dotrzemy do niewielkiego placu, przy którym mieści się pałac Lloctinent, Obecnie pełni on funkcję archiwum korony Aragonii, a w przeszłości był to pałac namiestnika królewskiego w Katalonii. Choć w tym przypadku ważniejsza dla nas jest jego fasada niż funkcja, którą sprawuje! Ważniejsza, ponieważ na budynku przedstawione są sceny seksu!

Pojawiły się tam na zlecenie jednego z katalońskich władców Karola I. W jakim celu? By zgorszyć biskupa Barcelony! 😂

Na fasadzie zwróconej w stronę Carrer dels Comtes na zdobieniach jednego z okiem zobaczymy sceny Sodomii oraz seksu oralnego.  Jedna z rzeźb przedstawia dwie postacie dzieci, z których jedno wkłada miech drugiemu w pupę.  Druga rzeźba przedstawia postać, wykonującą fellatio jakiejś potwornej istocie.  Według legendy rzeźby te kazał umieścić na budynku króla Karola I, by zgorszyć kanoników udających się tą trasą do Barcelońskiej katedry! (W XVI wieku główne wejście znajdowało się nieco dalej w bliskim sąsiedztwie pałacu)

Podobno Karol I zdecydował się na ten krok ze względu na złe stosunki monarchy z ówczesnym biskupem Barcelony Jaume Cazadorem.

Sam pałac został wybudowany w 1549 roku jako aneks Palau Reial Major (czyli rezydencji hrabiów Barcelony a pozniej królów Aragonii.)  Zamówiony przez Karola I, jako rezydencją jego przedstawiciela w Katalonii. W kolejnych latach był on również siedzibą Inkwizycji, klasztorem klarysek, by ostatecznie stać się siedzibą Archiwum Korony Aragońskiej.

Jeśli uważasz, że moja praca ma dla ciebie wartość i zasługuje na wsparcie, możesz zostać jednym z patronów Odkrywców Miasta, wspierając ten projekt w serwisie Patronite

Jak działa Patronite możesz przeczytać tutaj — klik

A jeśli obecnie nie możesz sobie pozwolić na wsparcie mojej działalności, to zasubskrybuj mój kanał na YouTube i bądź na bieżąco z nowymi filmami!

Youtube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

X