Pochód zombie w Sitges

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Jak co roku tak i tym razem w miejscowości Sitges znajdującej się ok. 40 km od Barcelony odbywał się festiwal filmów grozy! I jak co roku i ty razem nie zabrakło chętnych na pochód zombie!

Zdjęcia z poprzedniego roku możecie zobaczyć tutaj.

Wysyp żywych trupów – czyli pochód zombie w Sitges

Trzeba przyznać, że ludzie w tym roku naprawdę poważnie podeszli do tematu a ich przebrania budziły strach i grozę wśród licznie zgromadzonych na trasie gapiów. Przebrani zarówno w potworne zombie, jak i postacie z filmów grozy. Jak co roku można było zobaczyć Freddiego Krugera z jego przerażającą rękawicą/ dłonią, w której zamontowane były metalowe ostrza, ale również wszelkie przebrania osób po wypadkach z kawałkami szkła czy metalu umieszczonymi we wszystkich częściach ciała! Niektóre z postaci wyglądały tak realistycznie i tak przerażająco, że nawet zdając sobie sprawę, że to tylko przebrania w ramach pochodu zombie to człowiek miał jakieś dziwne uczucie strachu i potu na karku ?

Zresztą sami zobaczcie poniżej jak fantastyczne przebrania, mieli na sobie uczestnicy pochodu (czasem aż zastanawiające było czy to, aby na pewno przebranie ?)

Pochód przeszedł ulicami miasta wyznaczaną co roku trasą, która przebiega przez stare miasto. W efekcie jednym z najlepszych miejsc widokowych, aby obserwować ten dziwny i straszny pochód zombi jest plac przed kościołem. Całość trasy wynosiła prawie 2 km i trwała przez blisko 3h!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!