Spacer za miastem – Jaskinie

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Aby odpocząć od zgiełku miasta, postanowiliśmy wybrać się, by zbadać oddalone o kilka kilometrów za Barceloną jaskinie. Z opisów, które znaleźliśmy, wynikało, że są one niczym „jaskinie antylop w arizonie” ?, postanowiliśmy to sprawdzić.

Jaskinie Roques De Can Riera

Spacer pod wzgórze gdzie rzeczone jaskinie się znajdowały, nie był zbyt uciążliwy, a droga ciągnęła się między polami. Do momentu, kiedy nie podeszliśmy pod wzgórze, gdzie na wysokości ok. 30 metrów nad nami znajdowały się rzeczone jaskinie. Od tego momentu zaczęła się wspinaczka.

Z dość stromym podejściem i kaktusami po obu stronach szlaku, których załapanie wydawało się naturalne, choć było najgorszym możliwym pomysłem. Wspinaczce dodatkowo nie pomagał znajdujący się wszędzie czerwono ceglasty pył, który utrudniał, jak tylko mógł nasze wspinanie. Po pokonaniu tej przeszkody udało nam się dotrzeć do celu.

Jaskinie okazały się rzeczywiście bardzo ładne i warto było pokonać te kilka przeciwności, aby do nich dotrzeć. Na początek pierwsza z nich najmniejsza, stanowiła przedsmak kolejnej — wielkiej jaskini, która rzeczywiście wyglądała niczym wycięta z folderów reklamowych Arizońskich wycieczek.

Druga z nich nieco mniejsza znajdowała się wyżej, przez co pomiędzy nimi utworzył się krater idealny do zrobienia zdjęć.

Całości dopełniał widok roztaczającego się wokół krajobraz. 

A że jest to prawie nieznane przez turystów miejsce, to można podziwiać zarówno jaskinie, jak i okolicę praktycznie samemu. Choć zapewne w słoneczną niedzielę na szlaku spotka się podobnych zdobywców ?. My po serii fotek wrócili do naszej Barcelony odkrywać miasto i jego uroki 😉

Jak dostać się do jaskiń 

Aby dostać się do jaskiń, można skorzystać zarówno z prywatnego transportu, jak i skorzystać z komunikacji miejskiej (choć ostatni wcale nie mały fragment będzie trzeba pokonać na piechotę)

Transport prywatny

Kierujemy się do posiadlości Can Mas Casa de Colonies w Torrelles de Llobregat, a następnie pozostawiwszy tam samochód, rozpoczynamy pieszą wędrówkę do podnóża jaskiń. Do przejścia pod wzgórze z jaskiniami będziemy mieć ok. 800 metrów. Później rozpoczynamy opisaną wcześniej wspinaczkę.

Transport Publiczny

Tu sytuacja nieco się komplikuje. Rozpoczynając naszą podróż na placu Katalońskim, korzystamy z pociągu R1. Jedziemy nim do stacji Molins del Rey, a tam przesiadamy się w autobus podmiejski L62. Zawiezie on nas do Rectoria gdzie na przystanku Montserrat Riog, Rafael del Casanovas rozpoczynamy naszą pieszą wędrówkę do jaskiń. Do przejścia mamy ok. 6 km polną drogą, aby stanąć u podnóża jaskiń. Następnie zaczynamy opisaną wcześniej wspinaczkę 

Teraz kiedy wraz z nami odkryłeś uroki pobliskich jaskiń, warto wybrać się na wspólną wycieczkę po Barcelonie! 

Wycieczki po Barcelonie

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!