Tajne bary Barcelony

Napisał Piotr
31 min. aby przeczytać

Poznajcie tajne bary Barcelony! Barcelona to wspaniałe miasto, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. To miasto zaskakuje ilością  możliwości i miejsc a niektóre bary Barcelony są tak tajne i ukryte, że trafienie do nich jest BARDZO trudne, nawet jeśli mamy dokładny adres przedstawiamy kilka przykładowych tajnych miejsc, o których istnieniu nie wiedzą nawet lokalni mieszkańcy!

Tajne bary Barcelony – Paradiso

Ten niesamowity koktajl bar ukryty jest za sklepem z kanapkami o wdzięcznej nazwie „Bar Pastrami”. Lokal pomimo swojego tajnego charakteru został wybrany najlepszym koktajl barem w Hiszpanii. Aby dostać się do środka tego „tajnego” baru, musisz przejść przez lodówkę znajdującą się w sklepie.

Adres : Carrer de Rera Palau, 4,

Tajne bary Barcelony – Nevermind

Jeśli masz ochotę na kilka piw podczas jazdy na rolkach, musisz odwiedzić Nevermind. Zaraz po wejściu możesz pomyśleć, że jesteś w typowym barze muzyki punkowej i metalowej, wszędzie pełno jest naklejek, a ściany są całe w graffiti. Idąc dalej, zobaczysz, że w tym samym barze znajduje się miska, która służy do jazdy na rolkach w ciągu dnia, a w nocy możesz w niej usiąść, i napić się czegoś ze znajomymi. Dodatkowo podczas happy hours piwo kosztuje tylko 1,5 €!

Adres : Carrer dels Tallers, 68

Tajne bary Barcelony – El jardín de Antic Teatre

Tak naprawdę nie jest to tajne miejsce, ale ten ogród jest na tyle ukryty, że znalazł się na tej liście. To centrum kulturalne położone między rynkiem Santa Caterina a Palau de la Música. Posiada ono swój taras z pięknym ogrodem, na którego środku znajduje się wspaniałe drzewo figowe. Przy stołach spotkać można lokalnych mieszkańców, Barcelońskich artystów czy nawet obeznanych z miastem turystów to jedna z nielicznych tak cichych przystani w centrum miasta.

Adres : Carrer de Verdaguer i Callís, 12

Tajne bary Barcelony – Bobby’s Free

Fasada tego lokalu może cię zmylić, bo z zewnątrz jest to zakład fryzjerski. Jednakże przekraczając próg drzwi, zobaczysz, że tak naprawdę znajdujesz się w barze koktajlowym. Możesz tutaj cieszyć się niekończącą się listą craftowych piw. Aby dostać się do środka, musisz znać hasło, które zmienia się co miesiąc. Jego uzyskanie nie jest trudne, zna je nawet Emma Stone (to ta, która otrzymała Oscara za rolę w La La Land albo to była dziewczyna Spider-Mana ), która kilka miesięcy temu odwiedziła bobbyego na kilka piwek ?

Adres : Carrer de Pau Claris 85

Jeśli tajne bary Barcelony zachęciły cię do zwiedzenia miasta i poznania innych niesamowitych historii i legend to koniecznie musisz wybrać się na wspólne zwiedzanie Barcelony. Wówczas poznasz nie tylko bogatą historię tego miasta, ale również zobaczysz miejsca, które znają tylko prawdziwi miłośnicy czy rdzenni mieszkańcy miasta. Poczujesz niesamowitą atmosferę i dasz się uwieść Barcelońskiemu klimatowi.

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!