Testy F1 w Barcelonie

Napisał Piotr
4 min. aby przeczytać

Jak co roku tak i tym razem na początku lutego Barcelona gościła bolidy F1. W ramach corocznych przedsezonowych przygotowań na tor pod Barceloną zjeżdżają wszystkie ekipy Formuły 1. Biorą oni udział w 2 turach treningów, z których każda trwa po 4 dni. W trakcie ich trwania można przyglądnąć się z bliska bolidom, kierowcom i ogólnie zobaczyć jak działa przedsięwzięcie zwane F1. Tak oto rozpoczęły się testy F1 w Barcelonie!

Testy trwają od godziny 9 do 18 z dwu godzinną przerwą na obiad pomiędzy 13 a 15. W tym czasie posiadacze biletu upoważniającego do wejścia do padoku mogą zobaczyć z odległości kilku metrów bolidy F1. Przy odrobinie szczęścia możliwe jest też spotkanie któregoś z kierowców i zrobienie sobie z nim pamiątkowej fotki.

Testy to również możliwość poznania toru z każdej możliwej strony. Dla kibiców przygotowane są wszystkie sektory oraz otwarte prawie wszystkie trybuny. Otwarta jest również trybuna główna, naprzeciw niej znajduje się długi odcinek, na którym bolidy rozwijają największe prędkości. Również trybuna przy zakrętach jest dostępna dla kibiców i to z tego miejsca wychodzą najlepsze zdjęcia (tu po prostu da się zrobić im fotkę, kiedy nie jadą ponad 300 km/h ? )

Jest to również idealny czas, aby za stosunkowo niedrogi bilet zobaczyć jeden z najdroższych sportów na świecie oraz podjąć decyzję czy udać się na wyścig (oraz na którą trybunę), który rokrocznie odbywa się 12 maja na torze Catalunya pod Barceloną. Jeśli zdecydujecie się przyjechać, to idealnym pomysłem będzie również zwiedzenie Barcelony, i tu z pomocą przyjdzie wam nie kto inny jak Polski przewodnik po Barcelonie 🙂

W tym roku testy były szczególne dla polskich fanów bowiem po ośmiu latach przerwy, do bolidu F1 wraca Robert Kubica. Zasiadając jako pełnoetatowy kierowca w bolidzie Williamsa, (sponsorowanego głównie przez firmę Rokit) a my mogliśmy oglądać jego wyczyny na torze Catalunya.

Jak to całe przedsięwzięcie wygląda na zdjęciach możecie zobaczyć poniżej

Na początek bolidy ze stajni

Ferrari

Mercedes

Toro Roso

Renault

Alfa Romeo

Hass 

mcLaren

Sport Racing

Wiliams

a sam tor prezentował się tak

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!