Wejściówki i bilety do 30 zabytków w Barcelonie

Napisał Piotr
26 min. aby przeczytać

Kiedy przyjeżdżacie do Barcelony, chcecie zobaczyć jak najwięcej, ale do niektórych zabytków będziecie potrzebować czy to wejściówki, czy to biletu! W tym artykule przybliżę wam jakie wejściówki będą dla was niezbędne tak, żeby zobaczyć jak najwięcej!

Wejściówki do najważniejszych zabytków

Wejściówki do kościoła Sagrada Familia

To właściwie najważniejsze wejściówki, jakie będziecie potrzebować w mieście! Niestety bilety do sagrady w okresie letnim potrafią znikać nawet na 2 miesiące przed terminem! Dlatego tak ważne jest, aby kupić je odpowiednio wcześnie! Tutaj macie link do strony gdzie możecie kupić takie wejściówki bez oczekiwania w kolejce!

Bilety do kościoła Sagrada Familia

Wejściówki do Parku Guell

Kolejnym miejscem, w którym jest Bardzo ograniczona liczba osób mogących wejść w ciągu dnia jest Park Guell. Ten zabytkowy obiekt cieszy się niesamowitą popularnością, a dzienny limit osób mogących go odwiedzić to zaledwie 4.000 osób (400 osób na godzinę) stąd kupienie wejściówki odpowiednio wcześnie wydaje się wręcz koniecznością! To również miejsce w którym można by zaryzykować że wykuł się pierwowzór ruchu ekologicznego! Jako to? ktoś zapyta. Bardzo prosto to w tym parku po raz pierwszy zastosowano tzw. trencadis czyli mozaikę układaną z potłuczonych kawałków porcelany! Gaudi jako pierwszy postanowił wykorzystywać potłuczone ceramiczne odpadki to tworzenia fantazyjnych wzorów. Smiało można go nazywać ojcem założycielem ruchu ekologicznego! 😉

Bilety do parku Guell

Wejściówki do casa Mila (dom gaudiego)

Jeśli Barcelona to Antonio Gaudi! Ten niesamowicie utalentowany artysta z początku ubiegłego wieku nadał Barcelonie, jej dzisiejszy rys. Śmiało, można by powiedzieć, że nie był w Barcelonie ten, kto nie widział domów autorstwa Gaudiego! casa Mila zwany również La pedrera to jeden z nich! To zarazem ostatni cywilny projekt gaudiego w którym jak na dłoni widać jak zmieniało się on jako artysta i jak style architektoniczne na przestrzeni zaledwie kilkunastu lat ewoluowały całkowicie zmianają koncepcję z Bardzo zdobnej sztukaterii do zdecydowanie praktyczniejszych prostych kształtów. Casa Mila to skarb nie tylko Barcelony ale i całej Europy!

Bilety do la pedrera

Wejściówki do casa Batllo (dom Gaudiego)

Chyba najbardziej znany i najczęściej fotografowany dom autorstwa genialnego Katalończyka! Nic nie może się równać niesamowitej i bajkowej wręcz fasadzie tego niezwykłego budynku! Będąc w Barcelonie to wręcz punkt obowiązkowy! Dodatkowo w tym roku dom został nieco przebudowany (jedna z klatek schodowych przez genialnego japońskiego architekta Kengo Kuma, którego praca w postaci klatki schodowej pokrytej łańcuchami ułożonymi w falujące wzory zostawia naprawdę niesamowite wspominenie. Ten dom łączy obecnie genialną XIX architekturę i sztukę Antonio Gaudiego z nowoczesnym podejściem jakie prezentują prace Kengo Kuma! Zdecydowanie TAK!

Bilety do casa Batllo

Wejściówka do szpitala św. Pawła

Ten niesamowity kompleks szpitalnych budynków nie bez powodu nazywany jest perłą modernizmu katalońskiego! To jeden z najważniejszych budynków (właściwie kompleksu budynków) powstały w czasie modernizmu. Wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO jest absolutnie niesamowitym i koniecznym do odwiedzenia w Barcelonie miejscem!

bilety do szpitala św. Pawła

Wejściówki do atrakcji z dziećmi

Wejściówki do oceanarium

Jeśli z kolei do Barcelony przyjeżdżasz z dzieckiem, to warto rozważyć zakup biletów do oceanarium! Ten podwodny świat jest rewelacyjnym miejscem spędzania czasu z dzieckiem, które może poznać i zobaczyć różne okazy ryb i morskich stworzeń żyjących w Morzu Śródziemnym. To również miejsce gdzie przechodząc przez wielki szklany tunel podziwiać i oglądać możemy zarówno wielkie płaszczki jak i pływające w akwarium rekiny czy inne drapieżne ryby. Całość natomiast kończy możliwość samodzielnego nakarmienia rybek które czekają na zbliżających się turystów

Bilety do oceanarium

Wejściówki do Zoo

Jeśli jesteśmy już w temacie zwiedzania Barcelony z dziećmi, to warto również rozważyć wizytę w tutejszym ogrodzie zoologicznym! Liczne zwierzęta i umiejscowienie ogrodu w parku ciutadella sprawia, że czas spędzony tutaj należy do jednych z najprzyjemniejszych w Barcelonie. TO również idealne miejsce aby wybrać się na spacer z dziećmi. Barcelońskie zoo należy do jednych z większych w Europie a rozsławione zostało przez (wprawdzie nieżyjącego już kilkunastu lat) białego goryla albinosa z którym pomimo upływu czasu wciąż jest kojarzone! Warto się tutaj wybrać i nieco odpocząć od zgiełku miasta

Bilety do zoo

Wejściówki do muzeum FC Barcelony

To kolejne miejsce, które można odwiedzić czy to samemu, czy z dzieckiem, ale przeżycia pozostaną z wami na długie lata! Najbardziej utytułowany klub w historii i jedna z najważniejszych drużyn piłkarskich świata! Tę historię po prostu trzeba poznać a ich dom (Camp Nou) po prostu zwiedzić ! Zwłaszcza że stadion Camp Nou to również chluba Europy! Dlaczego? ponieważ to największy stadion w tej części świata mogący pomieścić uwaga prawie 100.000 osób! dla porównani stadion narodowy w warszawie jest prawie o połowę mniejszy! A dlaczgo camp nou to taki gigant? Bo piłka nożna dla katalończyków i hiszpanów to coś na miarę religi a mecze FC Barcelony należą do jednych z najchętniej oglądanych na świecie!

TO zresztą jedna z najbardziej rozpoznawalnych drużyn w której grali Absolutnie najwięksi piłkarze świata z ronaldinho czy messim na czele!

Bilety na Camp Nou

Wejściówki do atrakcji koniecznych do zobaczenia

Wejściówki do pałacu Guell

Pałac Guell to miejsce, które nie jest tak popularne i rozpowszechnione jak inne budynki autorstwa Antonio Gaudiego-moim zdaniem zupełnie niesłusznie! To miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić, będąc w Barcelonie, a bogate i niepowtarzalne wnętrza zrobią na was równie wielkie wrażenie! To budynek wybudowany specjalnie dla mecenasa Antonio Gaudiego czyli Euzebio Geulla człowieka którego majątek nie tylko przyćmiewał swoim rozmiarem majątek króla hiszpanii ale również człowieka dla którego wydanie dowolnej sumy pieniędzy nie stanowiło absolutnie żadnego problemu! To dla niego Gaudi zaprojektował i stworzył ten ikoniczny Pałac

Bilety do Palau Guell

Wejściówki do kościoła Santa Maria del mar

Jeden z najstarszych barcelońskich kościołów będący symbolem dzielnicy la Ribera. To ten kościół budowany był w powieści Ildefonso Falconesa katedra w Barcelonie i to ten kościół został spalony podczas wojny domowej w Hiszpanii. To również w tym miejscu upamiętniono sportowców z igrzysk w Barcelonie czy Gest FC Barcelony związany z jego odbudową. To kościół, w którym historia przemawia ze ścian! Miejsce które kiedy je odwiedzicie wywoła u was jakiś rodzaj emocji u niektórych zachwyt u innych z kolei zniecierpliwienie. a wszystkiemu winne są jego wnętrza które są tak bardzo puste że aż zadzwiniają tą swoją pustką! Brzmi dziwnie? bo taki właśn ie jest ten kościół na którym wzorował się Gaudi budując kościół sagrada familia!

Bilety do kościoła Santa Maria del Mar

Wejściówki do Palau de la musica

Ten niesamowity pałac gości w swoich progach najbardziej znanych artystów i muzyków z ostatnich 100 lat. Jego niesamowite zdobienia spowodowały, że został on umieszczony na światowej liście dziedzictwa UNESCO, dumnie reprezentując kataloński modernizm! Jedna z najważniejszych scen muzycznych w Europie i jeden z najpięknieszych budynków XIX w. Europy. Ta perła modernizmu powinna znajdować się na liście każdej osoby odwiedzającej Barcelonę to miejsce które po prostu trzeb zobaczyć

Bilety do palau de la musica

Wejściówki do Poble Espanyol

Miejsce wręcz magiczne! Kiedy w 1929 roku wielka światowa wystawa gościła w Barcelonie, chyba nikt nie mógł przypuszczać, że ten hiszpański skansen wybudowany na tę okazję będzie tak oblegany i popularny, że nie tylko przetrwa kolejnych prawie 100 lat, bo będzie również jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Barcelonie, przybliżając architekturę z różnych części Hiszpanii. Miejsce absolutnie niesamowite, które potrafiło nawet występować w kilku filmach np. pachnidło)

Bilety do Poble Espanyol

Bilety na kolejkę linową

Warto na Barcelonę spojrzeć z lotu ptaka dlatego kolejka linowa znajdująca się nad barcelońskim portem jest idealnym miejscem, aby zakosztować niesamowitego widoku na miasto! Wrażenia i wspomnienia zostają naprawdę na BARDZO DŁUGO, wiem to z własnego doświadczenia! A jeśli dołożymy do tego jej niesamowitą historię powstania która uwieczniła II światową wystawę odwiedzającą Barcelonę to właściwie jest to jeden z historycznych symboli przemiany Barcelony!

Bilety na kolejkę linową

Wejściówki na pokaz tańca flamenco

Ten pochodzący z Andaluzji taniec jest jednym z symboli Hiszpanii! Wirujące oraz stukające obcasami w rytm muzyki tancerki wprawiają w zachwyt oglądających. Choć nie jest to tradycyjny kataloński taniec związany z tym terenem to jednak część historii Hiszpanii i warto zobaczyć, jak on wygląda!

Bilety na pokaz tańca flamenco

Oferta specjalna – 3 domu Gaudiego

Równie interesującą i wartą rozważenia jest propozycja zakupu biletów do 3 domów Gaudiego! To na pewno coś, co każdy miłośnik architektury i prac genialnego Antonio Gaudiego doceni i skorzysta z tej super okazji! Pamiętajcie, że ta promocja jest ograniczona czasowo i niebawem zakup tych biletów nie będzie możliwy!

Bilety do 3 domów Gaudiego

Bilet na Komunikację

Wejściówki do autobusu hop no hop off

Jeśli masz mało czasu, a chcesz zobaczyć jak najwięcej, to idealnym rozwiązaniem będzie autobus hop on hop off. Ten jadący po całym mieście autobusy zatrzymuje się na licznych przystankach, przy najważniejszych zabytkach miasta gdzie możesz wyjść i przespacerować się w ich pobliżu, by ponownie wsiąść do kolejnego z autobusów i kontynuować swoją podróż, a to wszystko w ramach 1 biletu! Genialne rozwiązanie dla chcących zwiedzić miasto turystów!

Bilety na autobus hop on hop off

Wejściówki na aerobus

Jeśli wylądowałeś w Barcelonie i potrzebujesz dostać się do centrum to jednym z najwygodniejszych Środów transportu będzie AERobus! Ten autobus przeznaczony wyłącznie do transportu turystów z lotniska do centrum Barcelony jest jednym z najwygodniejszych środków transportu kursujących z przystanków … co 5 minut!

Bilety na aerobus

Wejściówki do środków komunikacji miejskiej

Jeśli z kolei wolisz po Barcelonie przemieszczać się komunikacją miejską, wolisz metro czy tramwaj to idealnym rozwiązaniem będzie karta Hola BCN umożliwiająca korzystanie z WSZYSTKICH ŚRODKÓW KOMUNIKACJI BEZ OGRANICZEŃ! To naprawdę jeden z najwygodniejszych sposobów poruszania się po mieście! Bilet ten uprawnia do korzystania z metra autobusów, tramwajów czy nawet pociągów i to w promieniu ok 30 km od centrum Barcelony! Dodatkow daje on możliwosć dojechania do Barcelońskiego lotniska za pomogą metra (normalnie trzeba kupić dodatkowy bilet kosztujący ok 5€)

Bilet turystyczny Hola BCN

Wejściówki na autobus z Girony!

A co jeśli przyleciałeś do Girony i potrzebujesz dostać się do Barcelony? Nic trudnego możesz skorzystać z tej wejściówki do autobusu, który zawiezie cię najkrótszą trasą z Lotniska do centrum Barcelony, gdzie będziesz mógł cieszyć się swoim urlopem w Barcelonie!

Bilety na autobus z Girony

Wejściówki do muzeów!

Wejściówka do muzeów!

Jeśli z kolei jesteś miłośnikiem zwiedzania muzeów, to ta wejściówka jest po prostu dla ciebie! Dzięki niej zwiedzisz najważniejsze barcelońskie muzea i poznasz najważniejsze zabytki miasta! A jeśli dodam do tego, że w cenie masz nieograniczone przejazdy, to właściwie nie pozostaje nic innego jak kliknąć poniższy link!

Bilety do muzeów

Wejściówki do Muzeum figur woskowych

To niespotykane muzeum, w którym figury woskowe opowiadają o historii regionu, jest ciekawym miejscem, które warto odwiedzić. Postacie wyglądające jak żywe pozwolą ci poznać i porównać się do Najbardziej znanych tego świata, a to wszystko wykonane z niebywałą precyzją.

Bilety do muzeum figur woskowych

Wejściówki do muzeum czekolady

Jakie jest najsłodsze miejsce w Barcelonie? Pomimo wielu licznych i niesamowitych kawiarni i cukierni ten zaszczytny tytuł najsłodszego miejsca nie mógł przypaść nikomu innemu jak muzeum czekolady! Zgadza się muzeum, w którym wszystko stworzono z czekolady! Prawdziwy raj tak dla dzieci jak i dla wszelkich łasuchów!

Bilety do muzeum czekolady

Wejściówki do Muzeum Narodowego sztuki Katalonii

To miejsce, które pozwoli wam poznać kulturę i sztukę Katalończyków, a okazuje się, że jest tego NAPRAWDĘ sporo, i choć Pablo Picasso Katalończykiem nie było to już jego bliscy przyjaciele z lat młodości jak choćby Santiago Rusiniol nie tylko zapisali się złotymi zgłoskami w historii sztuki to wręcz stworzyli nurt zwany katalońskich modernizmem — miejsce konieczne dla każdego miłośnika sztuki!

Bilety do muzeum narodowego sztuki Katalonii

Wejściówki do Muzeum MOCO

Najlepsze muzeum sztuki współczesnej? Bez wątpienia muzeum MOCO! Tutaj znajdziesz prace takich artystów jak Andy Warhol, Jean-Michel Basquiat, Banksy, Salvador Dalí, Damien Hirst, Keith Haring, KAWS, Hayden Kays, Yayoi Kusama, David LaChapelle, Takashi Murakami i wielu innych. Naprawdę nie trzeba przedstawiać, kim byli ci absolutnie genialni twórcy, którzy świat sztuki pchnęli na zupełnie nowe tory! ich dzieła znajdziesz właśnie w muzeum MOCO!

Bilety do muzeum MOCO

Wejściówki do muzeum marihuany haszu i konopi

Wiedziałeś, że marihuana towarzyszyła człowiekowi od setek lat? A konopie przyczyniły się do zmiany granic świata, pomagając Krzysztofowi Kolumbowi odkryć nowe lądy! Jak to wszystko się wydarzyło, oraz do czego wykorzystuje się marihuanę czy konopie dowiesz się w tym niezwykłym muzeum!

Bilety do muzeum marihuany

Wejściówki do Muzeum Olimpijskiego

Jesteś miłośnikiem sportu? To dla ciebie w takim razie punkt absolutnie obowiązkowy. Wszystko, co związane jest ze sportem i jego historią oraz ruchem olimpijskim znajduje się w tym niesamowitym muzeum! Dość powiedzieć, że trafiają tu dla przykładu wszystkie pochodnie z wszystkich igrzysk olimpijskich, jakie do tej pory były zorganizowane. Jednym słowem odwiedzenie tego miejsca to prawdziwe igrzyska!

Bilety do muzeum sportu

Wejściówki do atrakcji poza Barceloną

Wejściówki na wycieczkę do Montserrat

Ta święta góra znajdująca się ok 50 km od Barcelony to jedno z najważniejszych miejsc ruchu pro niepodległościowego w Katalonii jak i jeden z najważniejszych miejsc pielgrzymkowych w Hiszpanii. Klasztor umiejscowiony na wysokości ok. 700 metrów nad ziemią na zboczu stromego wzgórza robi wrażenie na każdym, kto go odwiedzi, a widoki po prostu zapierają dech w piersiach!

Bilety na wycieczkę do Montserrat

Wejściówki do Katalonii w miniaturze

Ta instalacja zrobiła na mnie naprawdę piorunujące wrażenie, ponieważ nie tylko uzmysłowiła mi, jak ciekawym miejscem jest Katalonia, to również pokazała mi jak wiele niesamowitych sekretów i skarbów czy to naturalnych, czy architektury skrywa ten hiszpański teren! Zdecydowanie warto wybrać się tu czy to samemu, czy z dzieckiem i na własne oczy przekonać się co można zobaczyć w Katalonii!

Bilety do Katalonii w miniaturze

Wejściówki do Winnicy

Skoro jesteś w Barcelonie to warto poznać tutejsze regionalne produkty a jednym z nich jest CAVA! To wino musujące, które produkowane jest wg. tej samej receptury co francuskie sampany, jest jednym z najlepszych trunków dostępnych na hiszpańskich stołach! A że wino to produkowane jest od ponad 150 lat pod Barceloną, to warto wybrać się do pierwszej winnicy, by zobaczyć, jak to wszystko się zaczęło! To niesamowita podróż wśród setek tysięcy zielonych butelek!

Bilety do Winnicy

Wejściówki do Browarów

Skoro jesteśmy w alkoholowych klimatach, to warto również wybrać się do największego w regionie i najpopularniejszego browaru Katalonii, czyli Browaru Estrella. Ta marka obecna w Barcelonie od ponad 100 lat swoją ekspansją zyskała liczne hiszpańskie rynki aż po Galicję. A jej historia związana jest właśnie z Barceloną.

Bilety do Browaru

Przygotowana powyżej lista to najczęściej wybierane przez turystów atrakcje.

Opracowaliśmy ją na podstawie własnych doświadczeń pracy przez ostatnie lata z turystami zarówno z polski jak i innych krajów Euopy czy ameryki. Polecane na liście miejsca są tymi do których również my sami wysyłaliśmy nasze rodziny czy znajomych który odwiedzali nas w Barcelonie i osobiścxie uważam że są to miejsca które każdy kto odwiedza barcelonę powinien zobaczyć (a na pewno dzieła antonio Gaudiego) Jeśli nie macie pomysłu który z biletów kupić i gdzie się wybrać to proponuję aby udać się zobaczyć któreś z dzieł antonio Gaudiego z Kościołem sagrada familia na czele!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!