Wysyp żywych trupów – czyli pochód zombie w Sitges

Napisał Piotr
1 min. aby przeczytać

Wysyp żywych trupów — czyli co cię mogło spotkać w Sitges w ten weekend.

Sitges to miasto oddalone o ok. 35 km od Barcelony gdzie w ostatni weekend rozpoczął się 51 międzynarodowy festiwal filmowy. Wydarzenie, na które czekają wszyscy miłośnicy filmów w Katalonii. Dodatkowo w tym roku festiwal swoją obecnością uświetniły takie gwiazdy kina Nicolas Cage, Ron Perlman czy Tilda Swinton.

Trwa on aż do 15 października, a jego oficjalna strona znajduje się tutaj – https://sitgesfilmfestival.com/cat

Jeśli macie czas i jesteście miłośnikami kina, zdecydowanie powinniście się znaleźć z tym tygodniu w Sitges.

Dla nas natomiast główną atrakcją był prawdziwy wysyp żywych trupów, czyli odbywający się w weekend „pochód Zombie”. Po ulicach miasta przechadzali się ucharakteryzowani na zombie mieszkańcy. Trzeba przyznać, że niektóre z przebranych osób podeszły niezwykle poważnie i profesjonalnie to tego tematu. Ich przerażające ubiory dopracowane w każdym najmniejszym nawet detalu poczynając od czubka buta, na nakryciu głowy kończąc, robiły niesamowite i przerażające wrażenie, przed którym nie sposób nie poczuć ciarki na plecach!

Poniżej kilka zdjęć przebranych osób 🙂

Jeśli chcesz zobaczyć więcej ciekawych wydarzeń w Barcelonie lub okolicy koniecznie śledź naszą stronę na Facebooku, lub nasz profil na instagramie 🙂

Zapraszamy również na wspólne spacery po Barcelonie, podczas których poznasz sekrety i legendy miasta.

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!