poniedziałek, 27 marca, 2023
Banner
wysyp żywych trupów

Wysyp żywych trupów – czyli pochód zombie w Sitges

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Wysyp żywych trupów — czyli co cię mogło spotkać w Sitges w ten weekend.

Sitges to miasto oddalone o ok. 35 km od Barcelony gdzie w ostatni weekend rozpoczął się 51 międzynarodowy festiwal filmowy. Wydarzenie, na które czekają wszyscy miłośnicy filmów w Katalonii. Dodatkowo w tym roku festiwal swoją obecnością uświetniły takie gwiazdy kina Nicolas Cage, Ron Perlman czy Tilda Swinton.

Trwa on aż do 15 października, a jego oficjalna strona znajduje się tutaj – https://sitgesfilmfestival.com/cat

Jeśli macie czas i jesteście miłośnikami kina, zdecydowanie powinniście się znaleźć z tym tygodniu w Sitges.

Dla nas natomiast główną atrakcją był prawdziwy wysyp żywych trupów, czyli odbywający się w weekend “pochód Zombie”. Po ulicach miasta przechadzali się ucharakteryzowani na zombie mieszkańcy. Trzeba przyznać, że niektóre z przebranych osób podeszły niezwykle poważnie i profesjonalnie to tego tematu. Ich przerażające ubiory dopracowane w każdym najmniejszym nawet detalu poczynając od czubka buta, na nakryciu głowy kończąc, robiły niesamowite i przerażające wrażenie, przed którym nie sposób nie poczuć ciarki na plecach!

Poniżej kilka zdjęć przebranych osób 🙂

Jeśli chcesz zobaczyć więcej ciekawych wydarzeń w Barcelonie lub okolicy koniecznie śledź naszą stronę na Facebooku, lub nasz profil na instagramie 🙂

Zapraszamy również na wspólne spacery po Barcelonie, podczas których poznasz sekrety i legendy miasta.

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz