5 nietypowych muzeów w Barcelonie

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

5 nietypowych muzeów w Barcelonie to zaleta mieszkania w tak dziwnym i niesamowitym mieście, jakim jest Barcelona. Jaka jest najdziwniejsza rzecz, jaką mógłbyś zobaczyć w mieście? Cóż, prawdopodobnie znajdziesz to właśnie w Barcelonie! Niektóre z nich mają nawet swoje muzea!

Muzeum wozów pogrzebowych? Nie ma sprawy! Muzeum Czekolady? oczywiście! Muzeum Marihuany? Zapraszamy! Muzeum latających świń? No Dobra tego w mieście jeszcze nie ma, ale dajmy im czas! 😂 Jeśli będąc w Barcelonie, masz już serdecznie dość prac Gaudiego, Dalego, Miró a picasso wyskakuje wręcz z lodówki… to proponujemy ci niezwykłą wycieczkę szlakiem nietypowych muzeów w Barcelonie!

5 nietypowych muzeów w Barcelonie

1) Muzeum Powozów Pogrzebowych

Znajduje się przy największym komunalnym cmentarzu Barcelony we wzgórzu Montjuic. Kolekcja obejmuje 3 samochody, 13 karawanów i 6 karoc towarzyszących. To naprawdę niesamowite o osobliwe muzeum a żeby było jeszcze „zabawniej” to zwiedzić go można całkowicie za darmo! Dodatkowo na miejscu można zobaczyć, w jakich strojach towarzyszył zmarłemu ostatni orszak idący w pogrzebie. I zdaję sobie sprawę, że nie jest to najlepsze miejsce do odwiedzin jeśli do Barcelony przyleciałeś na randkę albo z dziećmi, ale zgodzisz się, że jest to nietypowe muzeum budzące sporą ciekawość!

2) Muzeum automatów na wzgórzu Tibidabo

To muzeum, ciężko jest nawet opisać. Znajdująca się w parku rozrywki Tibidabo kolekcja może poszczycić się mianem jednej z najstarszych i największych w swojej tematyce w Europie! A znajdziemy tutaj, aż czterdzieści automatów powstałych od  końca XIX do połowy XX wieku. Oprócz „robotów” wzorowanych na ludzi możemy też znaleźć dioramy (przedstawienia 3D) i modele, w których zainstalowane są różnego rodzaju mechanizmy ruchu. Muzeum jest warte odwiedzenia przez każdego, kto wybiera się na Tibidabo. Podziwiając ze wzgórza, niesamowitą panoramę miasta pamiętajcie, aby odwiedzić to dziwne muzeum Barcelony!

3) Muzeum czekolady

Miłośnicy słodyczy i czekolady mogą się właściwie czuć zgubieni w tym dziwnym muzeum. Powstrzymywanie się od zjedzenia czy choćby ułamania kawałka czekolady na potem może być prawdziwym wyzwaniem. W muzeum przedstawią nam nie tylko historię czekolady ale też sposób przygotowania tych niesamowitych czekoladowych rzezb, A na koniec oczywiście tabliczka czekolady, albo kilka 😁

4) Muzeum Haszu Marihuany i konopii

To dość nietypowe muzeum odwiedzi na pewno wielu amatorów ziół i roślin. W końcu nie trzeba być bardzo rozgarniętym, aby zorientować się, co można znaleźć w środku. Choć niejeden będzie mieć zapewne nieco inne wyobrażenia (bardzo nam przykro).

5) Muzeum Erotyki w Barcelonie

Muzeum, które znajduje się wręcz w idealnej jak na Barcelonę lokalizacji. Na La Rambli dokładnie naprzeciw targu La Boqueria. To tutaj mieści się Barcelońskie muzeum erotyki, a z okien zaprasza nas sama Marilyn Monroe.

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!