Bilety na FC Barcelone gdzie je dostać ?

Napisał Piotr
11 min. aby przeczytać

Wybierasz się na mecz i zastanawiasz się, gdzie dostać bilety na FC Barcelone? Tutaj znajdziesz wszystkie odpowiedzi 🙂

Jeśli wybierasz się do Barcelony, to warto rozważyć wybranie się również na mecz dumy Katalonii. Zespołu, który rozpala do czerwoności, zarówno tutejszych mieszkańców, jak i … pół świata 😀 to bowiem najbardziej rozpoznawalny klub. Z najlepszymi i najbardziej utytułowanymi zawodnikami, na świecie. Klubu, którego budżet roczny wielkości miliarda (tak dobrze czytasz) euro, jest porównywalny do budżetu małego … kraju…

Jeśli zatem wybierasz się na mecz, musisz zakupić bilety i przez ten proces postaram się przeprowadzić cię w tym artykule.

Bilety na FC Barcelone – gdzie kupić?

Jeśli planujesz swoją podróż, to bilety najlepiej kupić na stronie internetowej – są 2 możliwości: możesz zakupić je przez oficjalną stronę klubu lub za naszym pośrednictwem.

Jeśli zdecydujesz się na zakup poprzez nasz portal, będzie nam BARDZO miło, a Ty oprócz biletu, zyskasz także miano Odkrywcy mMasta! Zakup przez naszą stronę jest BARDZO prosty i sprowadza się do wybrania daty i ilości biletów – następnie musisz podążać za kolejnymi krokami, przez które poprowadzi strona. Niejednokrotnie, bilety na FC Barcelone są dostępne na naszej stronie, kiedy brakuje ich już w oficjalnych kanałach sprzedaży. Wiąże się to z deklarowaną ilością biletów dla firm współpracujących, dlatego jeśli nie możesz dostać biletu na oficjalnym profilu zapraszamy do nas.

Bilety  na FC Barcelone za pośrednictwem naszej strony dostaniesz pod tym linkiem

Bilety

(ze względu na obecną sytuację nie prowadzimy w chwili obecnej sprzedaży biletów na mecze FC Barcelony)

Jednakże zawsze proponujemy sprawdzić bilety na oficjalnej stronie! Jak to zrobić ? Już pokazuję.

FC Barcelona – strona oficjalna

Strona oficjalna klubu znajduje się pod adresem www.fcBarcelona.com, tutaj przechodzimy do zakładki Tickets/Entradas, a następnie wybierasz interesującą dyscyplinę, np. futbol. Możemy również wybrać bilet na środkowej części strony. Na kolejnym ekranie wybieramy interesujący nas mecz:

UWAGA!!! Zwróćcie uwagę, że przy niektórych meczach data to zawsze niedziela oraz nie jest podana godzina! (Fecha y hora por confirmar / Inicio: Por confirmar) – data i godzina tego meczu NIE JEST ustalona i zostanie podana w późniejszym terminie! – jeśli wybierasz się na któryś z meczów z niepotwierdzoną datą i godziną, MUSISZ zarezerwować czas od piątku wieczorem do niedzieli! Ten błąd zdarza się bardzo często i praktycznie przed każdym meczem można znależć prywatne oferty, informujące o odsprzedaniu biletów ze względu na zmianę daty (co nie jest prawdą).

Kiedy potwierdzane są terminy meczów

To zależy od rodzaju meczu

  • W LaLiga termin potwierdzany jest od 10-15 dni przed meczem. Do tego czasu na stronie wyświetlana jest informacja Fecha y hora por confirmar / Inicio: Por confirmar. Kiedy data zostanie ustalona, wówczas pojawia się na stronie.
  • W Lidze Mistrzów zarówno w fazie grupowej, jak i w pozostałej części, data meczu jest znana w dniu losowania. Godzina rozpoczęcia meczu to 19:00 lub 21:00.
  • W Copa del Rey data jest potwierdzana kilka dni po losowaniu.
Następnie wybieramy rodzaj biletu, jaki chcemy nabyć. My opiszemy standardowy bilet, choć zakup biletów VIP niewiele się różni. Zatem wybieramy bilet standard

Następny ekran to wybór miejsc, których cena uzależniona jest on trybuny, odległości od boiska i miejsca, skąd będziemy oglądać mecz. Nie wszystkie miejsca na stadionie dają możliwość komfortowego oglądania meczu i na tym teraz się skupimy

Którą trybunę wybrać ?

Najlepszymi trybunami, które bez wątpienia warto rozważyć w pierwszej kolejności, są te znajdujące się pośrodku murawy. Zatem większość miejsc na trybunie latteral lub tribuna central warte są zakupy.

Trybuny za bramkami, choć idealnie sprawdzają się w momencie akcji bramkowej, ich minusem jest „ta druga” połowa meczu, podczas której na naszej połowie boiska niewiele się dzieje. Trybun tych raczej należy unikać; dodatkowo, trybuna żywiołowo dopingujących „culles” znajduje się za bramką na trybunie Gol 1.

Również narożniki są fajnym pomysłem ale tylko wówczas, gdy znajdują się wyżej niż 1 poziom (corner 2, corner 3).

Słaba widoczność jest także z każdej trybuny na poziomie 5 (latteral 3 superior).

Z kolei miejsca na trybunie central są droższe ze względu na jej zadaszenie (stadion Camp Nou ma zadaszoną tylko jedną trybunę). W ogromnej większości przypadków pogoda w Hiszpanii jest słoneczna, a deszcze się nie zdarzają. Mecze rozgrywane są wieczorową porą, w efekcie czego dach nad głową, a co za tym idzie wyższa cena biletu, nie jest nam generalnie potrzebny i kupowanie biletu na tę trybunę nie ma sensu.

Nie ma również sensu kupowanie biletów na trybunę principal 1, która teoretycznie graniczy z ławkami rezerwowych, choć w rzeczywistości jest tam jeszcze jeden rząd trybuny VIP. A dodatkowo cena biletu nie jest rekompensowana dobrą widocznością.

Zatem podsumowując, jeśli chcesz oglądnąć naprawdę fajny mecz, ciesząc się całym widowiskiem, a nie tylko drobnymi fragmentami (miejsca za bramką) najlepiej kupić bilet na trybunę latteral 3 interior lub dla chcących wydać nieco więcej – latteral 2 interior. Jest to najlepszy stosunek jakości do ceny!

Pamiętajcie również, że z każdego miejsca na stadionie zobaczycie cały mecz ?, nic nie będzie wam zasłaniać, ani przeszkadzać w trakcie widowiska, a przytoczone powyżej rozważania i opinie to drobne kwestie, pozwalające cieszyć się meczem jeszcze bardziej!

Wybór miejsc

Od tego roku FC Barcelona zdecydowała, że nie będzie możliwe samodzielne wybieranie miejsc na stadionie, co ma usprawnić i ułatwić sprzedaż i obsługę! W efekcie, po zakupieniu, bilety na FC Barcelone dostaniesz na maila na 48 lub 24 godziny przed meczem swój bilet uprawniający do wejścia na Camp Nou. Bilet MUSISZ mieć wydrukowany lub pobrany na urządzenie mobilne, inaczej nie będziesz mógł zeskanować kodu QR, który otworzy bramkę wejściową!

Jeśli wybrałeś więcej biletów, FC Barcelona postara się zapewnić miejsca obok siebie, choć wiem, że nie zawsze się to udaje i zdarza się (zwłaszcza przy większych grupach), że część osób ląduje na trybunach po drugiej stronie stadionu! (w przypadku narożników). Wówczas można poprosić o zmianę biletu, choć jak zdajesz sobie sprawę presja czasu i osób nie sprzyja oczekiwaniu ?

Wracając do zakupu biletów i strony oficjalnej… przechodząc do kolejnego ekranu, podajemy swoje dane jak e-mail, na który otrzymamy bilety na FC Barcelone, imię nazwisko kraj oraz opcjonalnie numer telefonu; zaznaczamy pola regulaminów i … podajemy kupon zniżkowy z Grupona ?

Dokładnie tak, FC Barcelona ma podpisaną umowę z hiszpańskim Gruponem, dzięki któremu możemy nabyć bilety nawet z 50% zniżką (niestety nie na wszystkie mecze, ale zawsze warto to sprawdzić).

Grupon

Wchodzimy na stronę Grupona hiszpańskiego (groupon.es) i w polu „wyszukaj” wpisujemy FC Barcelona

odszukujemy kupon zniżkowy na mecz! (ważne, ponieważ będzie też kupon zniżkowy na wizytę w muzeum!)

Następnie wybieramy interesujący nas mecz i klikamy „comprar”, podajemy swoje dane i dane karty kredytowej/płatniczej (lub płacimy za pośrednictwem serwisu PayPal), a po chwili kod promocyjny przychodzi na naszego maila!

Kod ten podajemy na stronie FC Barcelona podczas zakupu biletów! Następnie klikamy buy/comprar i podajemy dane swojej karty kredytowej!

W ten sposób udało się zakupić bilety na FC Barcelone! Teraz pozostaje czekać, aż klub prześle nam bilety i cieszyć się niesamowitym spektaklem, który Messi i spółka z pewnością stworzą na Camp Nou!

Zakup Biletów w Kasie

Oczywiście istnieje również możliwości zakupienia biletów w kasie przy stadionie Camp Nou.

Stanowiska kasowe są 2, jedne znajdują się zaraz przy Palau Blaugrana, naprzeciwko wejścia do muzeum klubowego. Drugie natomiast znajdują się przy bramie numer 15. W obu kasach możemy zakupić bilety na mecz. Kasy otwarte są w godzinach 9 – 20 i nie występuje przerwa na sjestę! Bilety można nabyć do 30 minut przed meczem, jeśli są dostępne w kasie!

Pamiętaj, że ceny biletów mogą się zmieniać (wzrastać) wraz z upływem czasu i bliższym terminem meczu. Również tańsze miejsca mogą zostać sprzedane i niemożliwe do zakupu w późniejszym czasie!

Na koniec kilka porad, które mogę się przydać podczas planowania wyjścia na mecz!

Porady

Co zrobić jeśli nie ma biletów!

Bardzo często zdarza się, że na stronie internetowej (oraz w kasie) nie ma biletów na dane spotkanie! To na 95% jest sytuacja pozorna, ponieważ bilety trafiają do sprzedaży na ok. tydzień przed meczem, a w przypadku prestiżowych i ważnych meczy jak El Clasico, czyli mecz z realem Madryt, czy ważne mecze Ligi Mistrzów, czas kiedy bilety będą dostępne w wolnej sprzedaży może wynieść … 3 dni!

W pierwszej kolejności pierwszeństwo zakupu biletów mają Socios! Jeśli natomiast chcesz mieć pewność, że nie przegapisz momentu, w którym rozpoczyna się sprzedaż, zapisz się do newslettera, który dostępny jest na każdej stronie meczu, którego bilety nie są aktualnie sprzedawane!

Kiedy pojawiają się w sprzedaży bilety ?

Rozpoczęcie sprzedaży biletów zależy od rodzaju rozgrywek i tak

Mecze w LaLiga

W lidze bilety pojawiają się na około 4 tygodnie przed rozpoczęciem meczu oraz kiedy znany jest terminarz. W praktyce bilety pojawiają się na około tydzień przed meczem!

Bilety na mecz z Realem Madryt

Bilety sprzedawane są w 2 turach

  • W pierwszej kolejności bilety dostępne są dla socios
  • W kolejnym kroku, pozostałe bilety trafiają do wolnej sprzedaży (jeśli jakieś pozostaną)

Liga Mistrzów

W lidze mistrzów bilety na FC Barcelone zarówno na fazy grupowe, jak i pucharowe pojawiają się tak szybko jak to możliwe. Tutaj również sprzedaż odbywa się 2 etapowo jak w przypadku meczu z Realem.

Bilety sprzedawane są w 2 turach

  • W pierwszej kolejności bilety dostępne są dla socios
  • W kolejnym kroku, pozostałe bilety trafiają do wolnej sprzedaży, jeśli jakieś pozostaną

Puchar Króla

W Copa del Rey sprzedaż biletów rozpoczyna się następnego dnia po losowaniu.

W przypadku wylosowania w Pucharze króla pary FCB – R. Madryt, proces sprzedaży jest taki sam jak w przypadku meczu ligowego.

Inne mecze

W przypadku innych meczy, jak puchar Gampera czy Superpuchar Hiszpanii bilety trafiają do sprzedaży na około 3 lub 4 tygodnie przed meczem.

Również mecze ważne z historycznego punktu widzenia, cieszą się niesamowicie dużą popularnością i dostanie biletów, może okazać się trudne albo niemożliwe (np. mecz pożegnalny Messiego)

Co zrobić jeśli kupiłem bilet i nie mogę przylecieć na mecz?

Ponieważ bilety nie podlegają zwrotowi, wówczas zostaje tylko możliwość odsprzedania zakupionych wejściówek! Niestey jeśli nie jest to mecz prestiżowy, na który dostanie biletów jest utrudnione, może się to okazać trudne! Proponujemy w takim wypadku jak najszybciej ogłosić się z biletami na naszym forum dotyczącym Barcelony (https://www.facebook.com/groups/barcelona.turystycznie)  i zaproponować atrakcyjną cenę – najlepiej obniżoną o minimum 50% od obecnej ceny! Wówczas jest możliwość sprzedania biletów i odzyskania części środków!

Co zrobić, żeby zobaczyć mecz za darmo?

Czy to w ogóle możliwe? TAK! Pisaliśmy o tym tutaj Jak za darmo iść na mecz FC Barcelony, zapraszam do lektury 🙂

Gdzie szukać tańszych biletów?

Oprócz oferty na Gruponie. oferty z tańszymi biletami zdarzają się na naszej grupie na Facebooku. Część z turystów nie może przyjechać na swój mecz, w efekcie czego oferują oni bilety w niższej cenie. Jeśli nie masz planów na popołudnie, a gra akurat FC Barcelona 🙂 rozwiązanie jest oczywiste!

Tańsze bilety na FC Barcelone pod stadionem

To rozwiązanie nie jest dobre i wymaga stalowych nerwów! Bardzo często na różnych forach czy grupach słychać historię o straconych setkach euro na bezwartościowe kartki papieru, które nie tworzyły bramki. Jeśli już koniecznie chcecie kupić bilet pod stadionem, szukajcie starszych osób, które mają karnet Socio! Choć i tak stanowczo odradzam tę metodę zakupu!

Zniżki dla dzieci ?

Niestety nie ma zniżek, każda osoba, która chce wejść na stadion, musi posiadać swój bilet. Wyjątkiem są socios!

Jeśli wybieracie się na mecz, pamiętajcie, że zawsze możecie zakupić bilet za naszym pośrednictwem

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!