Visca el Barca, visca el Catalunya!

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Przyjeżdżając do Barcelony możecie zetknąć się z określeniem Visca el barca visca el catalunya, to slogan, który towarzyszy wszystkim kibicom dumy Katalonii od najdawniejszych czasów kiedy powstawała ta drużyna!

Visca el Barca co to znaczy ?

Ten slogan, który bardzo często pojawia się na meczach, w których udział bierze FC Barcelona. Oznacza on ni mniej, ni więcej „niech żyje Barcelona!” w odniesieniu do drużyny FC Barcelony! Często pojawia się on w nieco dłuższej formie Visca el barca visca el catalunya, czyli niech żyje Barcelona, niech żyje Katalonia!

Ten slogan zapoczątkowany został jeszcze przez założyciela klubu Joana Gampera, który po meczach swojej drużyny (nawet tych przegranych) schodził na płytę boiska i krzyczał właśnie wspomniane Visca el barca visca el catalunya

Obecnie kiedy FC Barcelona jest jednym z najpopularniejszych klubów na świecie a jej mecze pomiędzy Real Madryt czy Atletico Madryt ściągają przed telewizory niewyobrażalną liczbę ponad 1 mld ludzi oraz wypełniają największe europejskie stadiony po brzegi (camp nou czy santiago bernabeu) visca el Barca jest pewnego rodzaju zawołaniem, które zna każdy z kibiców!

A gdzie wobec tego można śledzić poczynania FC Barcelony? Oczywiście na stronach czy w social mediach!

Barça w social media liga

Jeśli interesują nas najnowsze informacje z klubu, zarówno te dotyczące transferów, ligi, bramek jak i ogólnie tego co się dzieje w klubie, warto odwiedzić czy to oficjalne konto na Twitterze, czy oficjalną stronę klubową.

Również warto śledzić oficjalne konta piłkarzy (byłych lub ocenych), na których można znaleźć wiele ciekawych wiadomości.

Marc ter Stegen – https://twitter.com/mterstegen1/status/1508061493929123844

André ingesta – https://twitter.com/andresiniesta8/status/1508059335817003016

Luis Suárez – https://twitter.com/LuisSuarez9/status/1507419057057779714

Czy Ronaldinho – https://twitter.com/10Ronaldinho/status/1507345971063238662

Statystyki Barça w social media

Z kolei jeśli interesują nas statystyki, to warto odwiedzić jeden z serwisów zajmujących się tą tematyką.

Czy to https://www.zagranie.com/ czy https://www.fcbp.pl/ będący jednym z klubów kibica FC Barcelony w Polsce

La rambla lewandowski w barcelonie

Jak podała ostatnio katalońska prasa do drużyny FC Barcelony przymierzany jest kapitan reprezentacji polski Rober Lewandowski jeśli transfer tego bramkostrzelnego napastnika rzeczywiście okazałby się prawdą to przed drużyną FCB znów nastałby okres kilku lat świetności mając jeden z najlepszych napadów w Europie.

Nie pozostaje nam nic innego jak czekać aż Blaugrana potwierdzi ten transfer i Lewandowski stanie się jednym z piłkarzy dumy Katalonii.

Na zakończenie krzyknijmy razem „Visca el barca visca el catalunya”

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!