Gdzie się bawić w Barcelonie – przewodnik po klubach

Napisał Piotr
4 min. aby przeczytać

W Barcelonie są jedne z najlepszych klubów na świecie! Dlatego zabieramy cię w podróż i tym przewodnikiem po klubach odpowiadamy na pytanie Gdzie się bawić w Barcelonie.

Wg. internacional Nightlife Association na liście 100 najlepszych klubów na świecie w 2019 roku aż 6 z nich znajdowało się w Barcelonie! Tutaj możesz zobaczyć całą listę – lista

Warto przyjrzeć się im bliżej, a kiedy wybierzecie się w odwiedziny do miasta Gaudiego udać się do jednego z nich (lub wszystkich, zwłaszcza że większość z nich jest obok siebie!)

Gdzie się bawić w Barcelonie — przewodnik po klubach

Najbardziej znanym i najbardziej utytułowanym Barcelońskim klubem jest shoko Barcelona!

Shoko Barcelona

Zajmujący 17 miejsce w rankingu klub jest wielką wizytówką miasta! Znajdujący się przy Barcelońskim nabrzeżu obok portu olimpijskiego jest idealnym miejscem jeśli masz ochotę gdzieś wyjść i się pobawić! Muzyka, jaka jest grana w tym miejscu to commercial, pop czy RnB. Jest to jedno z tych miejsc, które trzeba odwiedzić!

Opium Barcelona

Klub znajdujący się obok Shoko Barcelona, przy nabrzeżu obok portu olimpijskiego. To również jeden z najważniejszych Barcelońskich klubów, który na liście najlepszych klubów na świecie zajął 21 miejsce! Idealne miejsce jeśli masz ochotę na mega szykowną imprezę. W piątek powita cię czerwony dywan a w sobotę jedną z najlepszych imprez w mieście!

Pacha Barcelona

Trzeci klub Barcelońskiego nabrzeża, który dopełnia imprezowy charakter tego miejsca to klub Pacha! Ten wywodzący się z Ibizy klub, którego symbolem są 2 wiśnie, w 2019 roku uplasował się na 56 miejscu najlepszych klubów na świecie! Grający commercial i house. Zdecydowane wart odwiedzenia!

Carpe Diem

Wielką 4 dopełnia Carpe Diem! To również lokal znajdujący się obok 3 pozostałych klubów i on zajął wysokie 77 miejsce wśród najlepszych klubów na świecie! Barcelońskie nabrzeże jest naprawdę pełne niesamowitego imprezowego klimatu!

Pozostałymi 2 klubami, które znalazły się na liście, 100 najlepszych lokali jest:  Input High Fidelity (73) znajdujący się nieopodal wzgórza Montjuic na terenie Poble Espanol oraz Elrow (83) znajdujący się pod Barceloną organizujący corocznie festiwal Elrow oraz festiwal zakończenie Lata!

Wszystkie kluby z nabrzeża działają … we wszystkie dni tygodnia, z tym że odwiedzać je należy po godzinie 1-2 w nocy, wcześniej nie znajdziemy w nich praktycznie nikogo ? (oprócz ochrony i obsługi ?) Obecnie ze względu na sytuację epidemiczną lokale mają ograniczone godziny, w których są otwarte — zawsze przed wyjściem upewnij się, do której godziny otwarty jest dany klub!

Pozostając na nabrzeżu, warto również pamiętać o klubie Eclipse znajdującym się w hotelu W. Z tego miejsca rozpościera się niesamowity widok zarówno na Barcelonę jak i port i morze! Klub ten ulokowany jest na jednym z ostatnich pięter hotelu „W”, a ceny w nim pozostają na podobnym poziomie co w innych barcelońskich lokalach dodatkow możessz tutaj podziwiać niesamowite widoki.

Gdzie się bawić w Barcelonie poza wybrzeżem

Innymi klubami znajdującymi się w mieście, które są warte odwiedzenia to Razzmatazz oraz sala Apolo

Razzmatazz

To jeden z najbardziej znanych klubów w Europie. Zbudowany w starym magazynie, posiada aż  5 sal z różnymi stylami muzycznymi takimi jakindie, pop rock, muzyka elektroniczna, jest nawet sala z ciężką muzyką. Odbywa się tutaj również wiele koncertów. Nikt nie może nażekać, że w Razzmatazz nie grają jego ulubionej muzyki, bo grają właściwie wszystko!

Apollo

To lokal, który posiada 2 sale, a główna z nich może pomieścić aż 1000 osób!, Na drugiej sali w tym samym czasie może bawić się do 400 osób. Ulubiony lokal młodzieży, tworzącej niesamowitą atmosferę tego miejsca! W czwartki występują prawdziwi artyści tańczący funk, hip-hop soul. W klubie leci głównie muzyka elektroniczna.

Barcelona nie pozostaje w tyle za najbardziej imprezowym miejscem świata, czyli Ibizą, na której nie tylko że znajduje się najwięcej imprezowych lokali, to są one najbardziej uznanymi lokalami na świecie z Hi Ibiza na czele, które zajęło pierwsze miejsce w zeszłorocznym rankingu! (Hiszpania ma zresztą najwięcej lokali (22) na liście najlepszych klubów świata w 2019 roku)

Jeśli już wiesz gdzie się bawić w Barcelonie i wybierasz się na imprezę do któregoś z kubów, powinieneś się przygotować na wydatek rzędu 120-150 €/os

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!