ile zabrać pieniędzy do Barcelony?

Napisał Piotr
10 min. aby przeczytać

Przyjeżdżając do Barcelony na kilka dni, często zastanawiamy się ile zabrać pieniędzy do Barcelony ? Policzmy zatem, ile potrzebujemy i na co? 🙂

Barcelona na kilka dni

Zacznijmy od tego, że Barcelona nie jest drogim miastem w porównaniu do innych dużych miast europejskich. Ceny na portalu numbeo.com nie pozostawiają co do tego wątpliwości. Również liczni turyści z innych zachodnioeuropejskich krajów, na naszych wspólnych wycieczkach, mówią, że jest tu tanio. Tyle że to, co tanie dla zachodniej Europy, nie koniecznie musi być tanie dla osób z Polski.

Żeby  zatem nie spotkać się z przykrą sytuacją, że z naszego portfela wyparowały wszystkie pieniądze, a nasza karta ledwo daje radę ?, policzmy ile potrzebujemy pieniędzy na kilku dniowy wyjazd do Barcelony.

Na początek policzmy nasze koszty dla wyjazdu typowo turystycznego, podczas którego będziemy chcieli zwiedzić miasto, poznać jego historię, zobaczyć najważniejsze zabytki i poczuć jego niepowtarzalny klimat. Następnie spróbujemy pochylić się nad wyjazdem dla osób, które swoje kroki w pierwszej kolejności skierują na Camp Nou, by zobaczyć Messiego i spółkę; przyjrzymy się również osobom, które wybierają się do miasta na zakupy i liczne wyprzedaże, oraz tych, którzy wybrali stolicę Morza Śródziemnego jako idealne miejsce do plażowania. Całość zakończymy rozważaniem dla osób, które przyjechały do Barcelony na imprezowy rajd po barcelońskich lokalach.

Oczywiście niektóre ceny będą uzależnione od pory roku, a im bliżej wakacji, tym trzeba będzie doliczyć kolejne euro do naszej listy ?

Ile zabrać ze sobą pieniędzy podczas zwiedzania Barcelony

Jeśli zdecydowałeś się przylecieć do Barcelony, aby zwiedzić miasto, to mam dla ciebie dobrą wiadomość! Nie będziesz się nudzić! Miasto jest wręcz usiane licznymi niesamowitymi budynkami i atrakcjami. Praktycznie od rana do nocy jesteś w stanie pochłaniać to, co ma ono do zaoferowania. Do tego liczne muzea pokazujące jak wyglądała historia Barcelony oraz Katalonii na przestrzeni wieków i naprawdę można zatracić się w tym, co można zobaczyć. OK a ile pieniędzy potrzebujemy, aby zrealizować taki 3, 4-dniowy wyjazd ?

Przede wszystkim nocleg

Naszym głównym kosztem (właściwie bez znaczenia od sposobu i celu naszego przylotu) będzie nocleg! Barcelona pod tym względem jest niestety dość droga i cena za hotel to poza sezonem ok. 70 €, a w sezonie 100-120 € za pokój 2-osobowy. Nieco tańsza będzie opcja, jeśli zdecydujemy się na hostel (np. z łazienką na korytarzu), choć nie liczcie na jakieś dużo niższe ceny;  kwota rzędu 60-80 € za pokój to standard. Można również próbować wynajmować prywatne apartamenty, ale tutaj radzę przemyśleć 2 rzeczy:

 1. Większość osób robi to niestety nielegalnie i nie do końca wiadomo, kiedy i jakie konsekwencje mogą spotkać tak właścicieli, jak i was
 2. Drugi powód jest niesamowicie przyziemny, bowiem część pokoi na wynajem znajduje się w mieszkaniach, w których także mieszka właściciel. Wyobrazcie sobie teraz sytuację, że przylatujecie do Barcelony i niestety pada (czego nie można wykluczyć), wa wy musicie na jakiś czas zostać w domu, z zupełnie obcymi ludźmi? Cena też nie koniecznie rekompensuje tę sytuację…

Podsumowując, nastawcie się na kwotę 70-100 € / dobę! Niższe ceny są albo dla mieszkań o naprawdę kiepskim standardzie, albo zlokalizowanych w znacznej odległości od centrum i niejednokrotnie z właścicielem w gratisie 😉 Wówczas  zapomnij o jakiejkolwiek intymności miejsca 😉

Transport

To również punkt, który obowiązywał będzie bez względu na cel Twojego przyjazdu. Transport w Barcelonie jest bardzo tani w porównaniu do innych europejskich miast. Za 10 przejazdowy bilet zapłacicie 11,15 €, czyli 1,1 € za 1 przejazd, podczas którego możecie dostać się praktycznie w każdy zakamarek miasta! Ile potrzebujecie takich biletów – liczmy że 2 dla osoby w ciągu wyjazdu, czyli ok. 22 €

Jedzenie

Tutaj zaczyna się temat, który jest dość trudny do policzenia, ale spróbujmy! Śniadania w Hiszpanii są raczej niewielkie: rogalik i kawa lub kanapka i kawa to jest typowe jedzenie, a za taki zestaw zapłacicie ok. 3,5-5 € / os.

Obiad to temat rzeka, choć każdy poleci Wam jedzenie w porach lanczu, kiedy to pojawia się opcja menu del dia. Wówczas za obiad zapłacicie ok. 12-14 €. Jeśli będziecie jedli w innych godzinach lub w weekendy, cena będzie wyższa, o około 10 €, oscylując w okolicy 20- 25€.

Kolacja z kolei to ok. 10-12 €. Do tego dołóżmy jedno wyjście na tapasy i pinxosy (2 tapasy i 4 pinxosy), czyli 8 € + 6 € w sumie 14 €, na jakieś dodatkowe piwo, turon czy inny deser trzeba przeznaczyć ok. 30 €.

Podsumowując, na jedzenie wydamy 4 € (śniadanie) + 13 € (obiad) + 12 € (kolacja) = ok. 30 €/dziennie + ok. 50 € na extra jedzenie/desery/napoje.

Zwiedzanie

Przyjechaliśmy zwiedzać, więc musimy liczyć się z kosztami biletów do zabytków! Dobrym pomysłem jest też zwiedzanie z przewodnikiem, żeby zobaczyć to, czego nie zobaczymy, zwiedzając sami!

Koszt biletów do najważniejszych zabytków to ok. 30 € za wejście  – na szczęście tych najważniejszych nie jest dużo!

Powinniśmy wejść do Sagrady (25 €), odwiedzić któryś z domów zaprojektowanych przez A. Gaudiego (20 €), odwiedzić park Guell (10 €) i do tego wycieczka z przewodnikiem (25 €); w sumie na wejścia i wycieczki należy zarezerwować sobie ok. 80-100€.

Policzmy zatem, ile zabrać pieniędzy do Barcelony,wybierając się na 4-dniowe zwiedzanie miasta?

 • Nocleg ok. 350 €
 • Transport 22 €
 • jedzenie 180 €
 • zwiedzanie 100 €

W sumie na 4-dniowy wyjazd w miesiącach wiosennych (ważne przy cenach noclegu) potrzebujemy ok. 650 € / os.

Zajmijmy się wobec tego kolejnym przykładem – tym razem dla osoby, która przyjeżdża na mecz!

Wyjazd na mecz

Jeśli Twoim głównym celem wycieczki będzie wyjazd na mecz oraz niewielkie zwiedzanie miasta (głównie starego miasta czy okolicy, w której mieszkasz), to warto policzyć, na jakie koszty należy się nastawić.

Nocleg

Koszt noclegu nie ulegnie zmianie i nadal można liczyć ok. 70-100 € / dobę!

Transport

Tutaj sytuacja delikatnie się zmienia, ponieważ nie będziemy korzystać z transportu tak intensywnie jak w przypadku opcji zwiedzania. Będziesz potrzebować 1 biletu na komunikację miejską, czyli wydamy 11,15 €.

Jedzenie

Sytuacja przedstawia się w identyczny sposób jak w przypadku poprzedniej opcji zwiedzania, czyli nadal potrzebujesz coś zjeść na śniadanie, obiad i kolację. Jednym słowem nastawić się trzeba na ok. 30 € / dziennie ALE powinieneś do swojej wycieczki doliczyć kilka kolejek piwa, czy jakiś tapas; jednym słowem na dodatkowe zakupy jedzeniowe i napoje ? przeznacz ok. 50 €

Bilety na mecz

Musisz mieć wykupione bilety na mecz, a ich ceny uzależnione są od miejsca na stadionie. Powinieneś zatem liczyć się z kwotą na poziomie ok. 100 €-120 € / bilet. Do tego przydadzą się jakieś akcesoria kibica, a jeśli chcesz zrobić zakupy w oficjalnej botidze, to koszulka meczowa kosztuje 120 €, szalik ok. 30 €. W  niektórych sklepach można dostać towar z poprzednich sezonów i wówczas za koszulkę zapłacimy ok. 40-50 € , a za szalik z kolei 10-15 €.

Jeśli planujesz odwiedzić klubowe muzeum, musisz liczyć się z dodatkową kwotą 30 € za osobę. Część z tych cen można zmniejszyć posiadając kartę kibica, jednak jej roczna opłata to koszt na poziomie 150 €, którego nie będziemy wliczać w nasze zestawienie.

 • Na bilet wydasz ok. 110 €
 • Na akcesoria wydasz ok. 50 €
 • Muzeum Camp Nou 30 €

Podsumowując, na FC Barcelonę potrzebujesz ok. 150 €.

Zwiedzanie miasta

Ponieważ Twoim głównym celem wyjazdu jest mecz, jedynym sugerowanym wydatkiem, który warto pokryć podczas zwiedzania miasta, jest wycieczka z przewodnikiem. Dzięki temu zobaczysz miasto, nie wydając pieniędzy na pojedyncze zabytki. Dodatkowo, podczas spaceru, poznasz historię miasta oraz FC Barcelony – koszt zwiedzania to ok. 25 € / os.

Policzmy zatem ile zabrać pieniędzy do Barcelony, jeśli wybieramy się na mecz

 • Nocleg ok. 350 €
 • Transport 11 €
 • Jedzenie 180 €
 • Zwiedzanie 25 €
 • FC Barcelona 150 €

W sumie na 4-dniowy wyjazd połączony z meczem FC Barcelony w miesiącach wiosennych (ważne przy cenach noclegu) potrzebujemy ok. 730 € / os.

Zabieramy się zatem za osoby, które przyjeżdżają na zakupy do Barcelony…

Barcelona – miasto wyprzedaży

2 razy do roku w Barcelonie odbywają się wyprzedaże; wówczas to ceny markowych ubrań potrafią spaść o ok. 70-80%! I jest to rzeczywista obniżka! W efekcie, wiele osób decyduje się przyjechać do Barcelony właśnie na zakupy.

Ile powinniście mieć ze sobą pieniędzy ? To oczywiście zależy od planowanych zakupó, ale patrząc na markowe ciuchy, które po obniżce kosztują ok. 30 € / szt. można dojść do wniosku, że kupując 5 koszul, 10 podkoszulków, 5 par spodni, 2 kurtki i 3 bluzy potrzebujemy ok. 650 €. Jednym słowem mając ok. 1000 € w kieszeni, możemy kupić naprawdę fajne ciuchy praktycznie na cały rok!

Co jeszcze potrzebujemy podczas takiego wyjazdu ? Oczywiście nocleg, jedzenie i bilet na transport! Zwiedzanie czy mecze w takim przypadku możemy sobie odpuścić, chyba że mówimy o zwiedzaniu sklepów i meczach w: „kto upoluje najfajniejszy ciuch” ?

Policzmy zatem ile zabrać pieniędzy do Barcelony, jeśli wybieramy się na zakupy

 • Nocleg ok. 350 €
 • Transport 11 €
 • Jedzenie 180 €
 • Zakupy 650 €

W sumie, na 4-dniowy wyjazd połączony z zakupami w miesiącach wiosennych (ważne przy cenach noclegu) potrzebujemy ok. 1200 € / os (w tym ok. 650 € na zakupy)

Kolejną grupą, która przyjeżdża do Barcelony, to osoby szukające hiszpańskiego słońca. Jeśli zatem przyjechałeś po to, by całe dnie spędzać na plaży, to ten fragment jest dla Ciebie!

Barcelona w słońcu!

Barcelona to ponad 300 dni słonecznych w roku! Nie jest tajemnicą, że część osób przyjeżdża do miasta, aby plażować. Idealne plaże, morze i to wszystko dosłownie na wyciągnięcie ręki i w zakresie pieszego spaceru z miasta! (dla przypomnienia – Barcelona to port mający plaże miejskie!) Ile zatem potrzebujemy pieniędzy, jeśli chcemy wyłącznie plażować ?

Policzmy ile zabrać pieniędzy do Barcelony, jeśli wybieramy się na plażowanie

 • Nocleg ok. 350 €
 • Transport 22 €
 • Jedzenie 180 €
 • Drobne zakupy na plażę ok. 40 €

W sumie na 4-dniowy wyjazd połączony z plażowaniem, w miesiącach wiosennych (ważne przy cenach noclegu) potrzebujemy ok. 590 €/ os

Ostatnią grupą, którą zajmiemy się w tym artykule, są osoby przyjeżdżające do Barcelony na imprezy! Jeśli planujesz taki wypad koniecznie przeczytaj ile może cię on kosztować.

Imprezowa Barcelona

Nie ma co ukrywać, że imprezowanie to droga zabawa ?, ale część kosztów jak zwiedzanie miasta czy wczesne śniadania można sobie odpuścić ?. Pojawią się za to inne koszty, jak wstępy do klubów, czy na koncerty. Ile zatem kosztuje imprezowanie w Barcelonie ?

Nocleg jak zawsze pozostawiam bez zmian, czyli 350 €.

Transport

Wydawać by się mogło, że nie będziemy dużo korzystać z transportu, jednak kluby zazwyczaj umieszczone są przy plaży, a imprezy trwają do wczesnych godzin porannych, w efekcie czego możliwe, że potrzebować będziesz taksówki. Koszt transportu oszacujmy bezpiecznie na ok. 40 €.

Jedzenie

Tutaj wiadomo, że wczesne wstawanie nie będzie właściwie możliwe ?. W efekcie śniadania odpadają, kolacje również nie będą bardzo obfite – możes zatem policzyć ok. 80 € za jedzenie ?

Wejścia do klubów i drinki

Tutaj wszystko zależy od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą, bowiem zwykle kobiety nie płacą wstępów i płacą zdecydowanie mniej za drinki niż faceci 😉

Jeśli jesteś kobietą, dopisz sobie + 50 € / imprezę

Jeśli jesteś facetem, dopisz sobie + 160 € / imprezę

Używki

Ponieważ marihuana to prawie legalna używka w Barcelonie, na ten specyfik zarezerwuj sobie ok. 80 €.

Dolicz jeszcze ok. 50 € na jakieś piwo w ciągu kolejnych dni.

Jeśli przyjeżdżasz do Barcelony na 4 dni, to obstawiam, że odwiedzisz 2 imprezy w tym czasie; policzmy zatem, ile potrzebujesz pieniędzy ?

Ile zabrać pieniędzy do Barcelony jeśli wybieramy się na imprezę

 • Nocleg ok. 350 €
 • Transport 40 €
 • Jedzenie 80 €
 • Bilety wstępu + drinki 100 € / 300 €
 • Używki 130 €

W sumie na 4-dniowy wyjazd połączony z imprezowaniem w miesiącach wiosennych (ważne przy cenach noclegu) potrzebujemy ok. 700 €, jeśli jesteś kobietą i ok. 1000€, jeśli jesteś  mężczyzną 🙂

Tak, mniej więcej, kształtują się ceny podczas 4-dniowego wyjazdu do Barcelony…

Jak można je obniżyć ?

Możesz spróbować kupić bilety do atrakcji na promocjach (np. groupon) lub poszukać nieco tańszego noclegu. Możesz również przejść na 4-dniową dietę 😉 lub poruszać się tylko na piechotę. O sposobach oszczędzania w Barcelonie powiemy ci następnym razem 🙂

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!