Karnawał w Hiszpanii

Karnawał w Hiszpanii

Karnawał w Hiszpanii

Jeśli mowa o karnawale to jego główną atrakcją jest oczywiście barwny pochód, który przemierza ulice miasta i choć w samej Barcelonie tych pochodów jest dość sporo, to przez zatłoczenie miasta nie mogą one być aż tak barwne i wielkie jak w okolicznych miejscowościach – przykładem tutaj może być Sitges, które odwiedziliśmy w tym roku, aby zobaczyć, jak wygląda jeden z najładniejszych pochodów karnawałowych w hiszpanii!

Zobaczcie, jak prezentowały się liczne grupy taneczne biorące udział w pochozie w tej nadmorskiej miescowości. w paradzie wzieło udział ponad … 40 platform!

I choć karnawał w hiszpanii skończył się już parę dni temu, w miejscowości Tossa del Mar rokrocznie organizowana jest parada o wdzięcznej nazwie Resaca de carnaval, czyli po karnawałowy kac ? tu również uwielbiamy przyjechać i podziwiać niesamowite grupy, które swoimi kostiumami oraz choreografią tworzą naprawdę bajkowy spektakt – dodatkowo w Tossie nie ma aż tak dużego tłoku jak w Sitges, a miasto przyciąga dodatkowo swoim nadmorskim urokiem! Warto się tam wybrać!

Karnawałowy kac prezentował się za to tak ?

Teraz już wiesz, jak wygląda Barwny karnawał w Hiszpanii a jeśli chciałbyś zwiedzić Barcelonę lub okolicę na wspólne wycieczki zaprasza

Polski przewodnik po Barcelonie 

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowych artykułach wypełni poniższy formularz
[mailmunch-form id=”821416″]