Karnawał w Hiszpanii

Napisał Piotr
4 min. aby przeczytać

Karnawał w Hiszpanii

Jeśli mowa o karnawale to jego główną atrakcją jest oczywiście barwny pochód, który przemierza ulice miasta i choć w samej Barcelonie tych pochodów jest dość sporo, to przez zatłoczenie miasta nie mogą one być aż tak barwne i wielkie jak w okolicznych miejscowościach — przykładem tutaj może być Sitges, które odwiedziliśmy w tym roku, aby zobaczyć, jak wygląda jeden z najładniejszych pochodów karnawałowych w hiszpanii!

Zobaczcie, jak prezentowały się liczne grupy taneczne biorące udział w pochodzie w tej nadmorskiej miejscowości. W paradzie wzięło udział ponad … 40 platform!

I choć karnawał w Hiszpanii skończył się już parę dni temu, w miejscowości Tossa del Mar rokrocznie organizowana jest parada o wdzięcznej nazwie Resaca de carnaval, czyli po karnawałowy kac 😄 Tu również uwielbiamy przyjechać i podziwiać niesamowite grupy, które swoimi kostiumami oraz choreografią tworzą naprawdę bajkowy spektakl — dodatkowo w Tossie nie ma aż tak dużego tłoku jak w Sitges, a miasto przyciąga dodatkowo swoim nadmorskim urokiem! Warto się tam wybrać!

Karnawałowy kac prezentował się za to tak ?

Pierwsze w pochodzie zaprezentowały się Egipcjanki i Egipcjanie z czasów antycznych

Następnie na trasie pojawiły się meksykańskie kościotrupy

by po chwili pojawiły się złote Indianki!

Kolejni na trasie zameldowali się wojownicy

by zaraz po nich wystąpiły … hmm

No właśnie zazwyczaj stroje i przebrania są niesamowicie zdobne i kolorowe, choć ciężko powiedzieć czy są kimś lub czymś inspirowane — kolejni na trasie pojawili się czarni wojownicy

Ten pochód trwa zazwyczaj ok. 3 h a grup, który biorą w nim udział, jest ponad 20!

Są też klimaty rodem z brazylijskiego Rio, gdzie odbywa się największy karnawał na świecie!

Tym razem przebranie wykroczyło poza znane mi ramy nazewnictwa 😂 generalnie ładne i na pewno pracochłonne

Wiem za to, że kolejna (już 10!) ekipa przebrana była za kolorowe ptaki — przynajmniej taki był zamysł

Po nich z kolei zobaczyć mogliśmy … PRAWDZIWE KOBRY!

Trzeba powiedzieć, że ilość pracy, która jest włożona w te stroje, jest po prostu kosmiczna, a to wszystko na 1 pochód 🤯

choć ja zawsze uważałem, że liczy się pomysł i dobra zabawa a wtedy można zostać ogrodnikiem ze słonecznikiem we włosach

po ogrodnikach pojawili się prawdziwi miłośnicy morskich głębin, którzy przebrani za fary koralowe czy ryby uświetniali pochód swoim przejściem i szykując drogę dla … smoków!

Niektórzy z kolei przebrali się za … Eskimosów

choć Eskimosów dało się jeszcze rozpoznać w przeciwieństwie do kolejnych uczestników przebranych za … (zostawmy do własnej interpretacji 😉)

tak jak i kolejną grupę 😅 po prostu cieszmy się ich strojami

bo po nich nadciągają …PIRACI!

Oraz ludy z dalekiego wschodu

Wiecie, że to już 20! Ekipa, która przemierza pochód — a są nią zimowe Indianki!

Pomimo pory kolejne ekipy uświetniały pochód w tym niesamowite bajkowe stworzenia!

Czy kolejni wojowniczy Indianie

po nich jeszcze wystąpiły koniki morskie

by znów powitać na trasie ludy dalekiego wschodu

na koniec zobaczyliśmy jeszcze — figury szachowe

różowe Pantery

By zakończyć całość pochodu przejściem najbarwniejszej grupy Indian

tak prezentuje się Barwny karnawał w Hiszpanii. Naprawdę jest to niesamowicie barwne i warte zobaczenia wydarzenia. Jeśli planujecie udać się w te rejony weźcie pod uwagę właśnie daty karnawału

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!