poniedziałek, 27 marca, 2023
Banner
muzeum picasso

Muzeum Picassa

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Muzeum Picassa w Barcelonie Dla zwiedzających otwarto je w 1963 roku. Mieści się w kompleksie budowli reprezentujących architekturę cywilną katalońskiego gotyku (XIII-XIV w.), który odnowiono w XVIII wieku. Aktualnie stała ekspozycja składa się z 4.249 dzieł sztuki obejmujących wszystkie etapy twórczości artysty urodzonego w 1881 roku w Maladze. Dodatkowo obiekt zaprasza do oglądania wystaw czasowych.

Artystę wiąże z Barceloną szczególna więź, tutaj tak na prawdę wykształcił i ukierunkował swoją twórczość. Do stolicy Katalonii sprowadził się wraz z rodziną mając 14 lat, w 1895 roku.

Museum Picassa rozrastało się w później wielokrotnie, zajmując wnętrza kolejnych sąsiadujących pałaców: Palacio del Baró de Castellet (Montcada, 17) w 1970 roku. Liczyło już niemal 1000 eksponatów, Palacio Meca (Montcada, 19) w 1985 roku oraz Casa Maurii i Palacio Finestres (Montcada, 21 y 23) w 1999.  Trafiały do niego również dzieła sztuki podarowane przez rodzinę Picassa, a także jego przyjaciół, instytucje kulturalne i prywatnych kolekcjonerów. Obecnie jest to muzeum, które skupia największą ilość prac artysty także prezentujące kompletny przekrój jego twórczości oraz jedne z najważniejszych płócien oraz grafik.

Informacje dla zwiedzających Muzeum Picassa w Barcelonie:

Godziny otwarcia:

Od wtorku do niedzieli (łącznie z dniami świątecznymi): od 10:00 do 20:00.
Wstęp maksymalnie 30 minut przed zamknięciem.

Poniedziałki (nie licząc świąt): Zamknięte
Poniedziałki wypadające w dni świąteczne 2013 (1 kwietnia a także 20 maja): otwarte
Nieczynne: 1 stycznia, 1 maja, 24 czerwca, 25 i 26 grudnia

Cena zwiedzania ekspozycji stałej oraz czasowych: 11 €

Taryfa ulgowa: ekspozycja stała + czasowa – 6 €; ekspozycja czasowa – 3 € (m.in. osoby poniżej 29 roku życia, bezrobotni oraz rodziny wielodzietne)

Bezpłatnie: osoby poniżej 16 roku życia.

Muzeum Picassa znajduje się także na jednej z naszych tras spacerowych. Polecamy wybrać się razem z nami aby zobaczyć że Barcelona miasto wielu wieków. Podczas tego spaceru pokażemy ci między innymi gdzie znajduje się słynne muzeum picassa

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz