Muzeum Picassa

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Muzeum Picassa w Barcelonie Dla zwiedzających otwarto je w 1963 roku. Mieści się w kompleksie budowli reprezentujących architekturę cywilną katalońskiego gotyku (XIII-XIV w.), który odnowiono w XVIII wieku. Aktualnie stała ekspozycja składa się z 4.249 dzieł sztuki obejmujących wszystkie etapy twórczości artysty urodzonego w 1881 roku w Maladze. Dodatkowo obiekt zaprasza do oglądania wystaw czasowych.

Artystę wiąże z Barceloną szczególna więź, tutaj tak na prawdę wykształcił i ukierunkował swoją twórczość. Do stolicy Katalonii sprowadził się wraz z rodziną mając 14 lat, w 1895 roku.

Museum Picassa rozrastało się w później wielokrotnie, zajmując wnętrza kolejnych sąsiadujących pałaców: Palacio del Baró de Castellet (Montcada, 17) w 1970 roku. Liczyło już niemal 1000 eksponatów, Palacio Meca (Montcada, 19) w 1985 roku oraz Casa Maurii i Palacio Finestres (Montcada, 21 y 23) w 1999.  Trafiały do niego również dzieła sztuki podarowane przez rodzinę Picassa, a także jego przyjaciół, instytucje kulturalne i prywatnych kolekcjonerów. Obecnie jest to muzeum, które skupia największą ilość prac artysty także prezentujące kompletny przekrój jego twórczości oraz jedne z najważniejszych płócien oraz grafik.

Informacje dla zwiedzających Muzeum Picassa w Barcelonie:

Godziny otwarcia:

Od wtorku do niedzieli (łącznie z dniami świątecznymi): od 10:00 do 20:00.
Wstęp maksymalnie 30 minut przed zamknięciem.

Poniedziałki (nie licząc świąt): Zamknięte
Poniedziałki wypadające w dni świąteczne 2013 (1 kwietnia a także 20 maja): otwarte
Nieczynne: 1 stycznia, 1 maja, 24 czerwca, 25 i 26 grudnia

Cena zwiedzania ekspozycji stałej oraz czasowych: 11 €

Taryfa ulgowa: ekspozycja stała + czasowa – 6 €; ekspozycja czasowa – 3 € (m.in. osoby poniżej 29 roku życia, bezrobotni oraz rodziny wielodzietne)

Bezpłatnie: osoby poniżej 16 roku życia.

Muzeum Picassa znajduje się także na jednej z naszych tras spacerowych. Polecamy wybrać się razem z nami aby zobaczyć że Barcelona miasto wielu wieków. Podczas tego spaceru pokażemy ci między innymi gdzie znajduje się słynne muzeum picassa

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!