Najlepsza Pizza w Barcelonie

Napisał Piotr
4 min. aby przeczytać

Choć Hiszpanie uchodzą za jednych z najlepszych kucharzy na świecie, to kuchnia hiszpańska czy katalońska nie każdemu przypada go gustu. Niektórzy wolą, aby na ich stole gościła stara, sprawdzona pizza. W związku z tym, dziś podpowiem Wam, gdzie jest Najlepsza pizza w Barcelonie .

Najlepsza Pizza w Barcelonie

Przyjeżdżając do Barcelony, jeną z pierwszych rzeczy, którą chce się sprawdzić i spróbować, są te wszystkie wspaniałe potrawy, którymi raczy nas kuchnia, szczególnie w nadmorskich miejscowościach. Langusty, ośmiorniczki, kraby, pyszna paella czy nawet zwykły dorsz to poezja smaku. Do tego kieliszek wina cava i kolacja wypada wręcz rewelacyjnie … chyba że … idziecie na nią z kimś, kto za rybami nie przepada, a owoce morza, zamiast cieknącej ślinki, wywołują inny odruch. ? Wówczas zostaje wam kilka innych opcji do wyboru.

Po pierwsze – możecie zmienić partnera, z którym zamierzacie się wybrać na kolacje – nie jest to może najlepsze rozwiązanie ale w końcu czego nie robi się dla idealnego posiłku ?

Jeśli nasza poprzednia propozycja wam się nie spodobała, to możecie zawsze skorzystać z drugiego pomysłu (nieco mniej drastycznego), czyli zamiast zmiany partnera, zmienić rodzaj kuchni. Wówczas z pomocą przychodzą nam kuzyni Hiszpanów, czyli Włosi!

Ich pizza wymyślona w 997 roku (ciekawe, że już 3 lata później odbył się II Zjazd Gnieźnieński w Polsce – może właśnie pizza była prawdziwym powodem jego zwołania ? ) dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych potraw na całym świecie.

Jest ona tak popularna, że kilka lat temu został utworzony, na wzór najbardziej prestiżowego rankingu gastronomicznego (50 best restaurants – San Pelegrino), specjalny, również BARDZO prestiżowy, ranking 50 najlepszych pizzerii w Europie!  W rankingu znajduje się jedna z restauracji z Barcelony! (Ciekawostką jest fakt, że w rankingu znajdują się tylko 2 pizzerie z Hiszpanii, z których jedna mieści się w Barcelonie, a druga w Madrycie!)

Ranking

Wspomniany ranking najlepszych pizzerii prowadzony jest przez Włochów, co nie budzi większego zdziwienia, biorąc pod uwagę fakt, że pizza jest obecnie daniem narodowym Italii. Pod adresem https://www.50toppizza.it/ znaleźć możecie 50 najlepszych europejskich pizzerii, w których pizza to wręcz religia, doprowadzona do najwyższej perfekcji i najdoskonalszego smaku. Nad wyborem lokali oraz ustaleniem rankingu czuwa grono uznanych w branży osób:

  • Barbara Guerra (organizatorka kongresu LSDM – Le Strade della Mozzarella z Albertem Sapere; mistrz degustacji serów, autor Przewodnika Touring Club)
  • Alberto Sapere (mistrz degustacji serów i degustator oleju; twórca, wraz z Barbarą Guerra, międzynarodowego kongresu kulinarnego LSDM – Le Strade della Mozzarella; twórca 50 Top Pizza)
  • Luciano Pignataro (dziennikarz, który zajmuje się gastronomią, redagujący najstarszą rubrykę we Włoszech z tematyką win; autor publikacji z Hoepli, Newton Compton, Edizioni dell’Ippogrido i Rizzoli; współpracuje od 1998 r. z Espresso Restaurant Guide; jego strona internetowa, www.lucianopignataro.it, należy do najczęściej odwiedzanych stron we Włoszech w sektorze żywności i wina)

To oni swoim osądem stwierdzili, że barcelońska pizzeria znajduje się w rankingu!

Najlepsza Pizza w Barcelonie

Najlepsza pizzeria w Barcelonie, La Balmesina, znajduje się zupełnie poza centrum miasta, gdzie nie docierają turyści. W dzielnicy Sarria, na ulicy carrer de Balmes 193, zjemy najlepszą pizzę w Barcelonie! Nagrodę, w postaci miejsca wśród 50 najlepszych pizzeri w Europie, otrzymali oni za pizzą na zakwasie, bez dodatku drożdży, za to z produktami sezonowymi.

Pizzeria otwarta jest w godzinach

  • Poniedziałek 7:45 – 16:30
  • Wtorek do Piątek 7:45 – 16:30 oraz 20:00 do 00:30
  • Sobota 20:00 do 00:30
  • Niedziela nieczynne

Na stronie pizzerii (http://www.labalmesina.com/) znajdziecie (oprócz motto lokalu) tylko mapkę dojazdową oraz właśnie godziny otwarcia. Nie ma tam natomiast ani cennika, ani karty!

Aby przekonać się, w jakiej cenie jest najlepsza Pizza w Barcelonie lub jakie rodzaje pizzy podawane są w La Balmesina, należy po prostu udać się do lokalu. Zdradzę Wam mały sekret: wybierając się na pyszną pizzę, należy nastawić się wydatek ok…10 € (dokładnie tak! Tyle zapłacicie za najlepszą pizzę w Barcelonie i jedną z Najlepszych w Europie).

Do pizzerii, z Placu Katalońskiego, dojedziecie, korzystając z linii L7 (FCG – metro); następnie musicie wysiąść na stacji Gracia i potem spacerem dojdziecie na Carrer Balmes, skąd tylko kilka kroków dzieli was od najlepszej pizzy w Barcelonie!

Pod tym linkiem znajdziecie dokładną trasę Jak Dojechać z Placu Katalońskiego do La Balmesina

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!