wtorek, 27 września, 2022
wtorek, 27 września, 2022
Banner
Najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie

Najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie

Napisał Piotr

Barcelona to miasto mające niezliczone sekrety, jednym z nich są czekoladziarnie występujące w mieście. Dziś pokażemy wam, która z nich to najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie!

Najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie!

Aby odpowiedzieć na pytanie o najlepszą czekoladziarnię, musielibyśmy się cofnąć w czasie o ponad 140 lat do Barcelony, która zaczynała przeżywać swój niesamowity rozkwit! Do miasta, w którym powstawały niesamowite domy w dzielnicy Eixampla, zaczyna budować się kościół Sagrada Familia, powstaje park Ciutadella i trwają przygotowania do światowej wystawy. Nie istnieje jeszcze drużyna FC Barcelony, ale miasto jest jednym z najważniejszych na mapie Europy! Wówczas to powstaje czekoladziarnia, która do dziś zaprasza gości na wspaniałe desery – powstaje Granja Viader!

Granja Viader – historia powstania

Granja Viader została utworzona w 1870 roku. Na początku swojego istnienia nie była to kawiarnia a zwykła mleczarnia utworzona w Barcelonie. Początkowo było to miejsce, gdzie można było kupić mleko jeśli w domu  skończył się jego zapas. Kiedy stery firmy przejmuje kolejne pokolenie, stopniowo lokal przestaje być mleczarnią a większa ambicja nowego właściciela oraz nowa wizja biznesu powoduje, że w miejscu dawnej mleczarni na Carrer d’en Xuclà 4 Marc Viader otworzył również stołówkę dla okolicznej ludności. Postanowił on również nazwać lokal swoim imieniem, aby nadać mu dodatkowej tożsamości!

Kilka Lat później szefostwo firmy zdecydowało się na ponowne rozszerzenie koncepcji, otwierając Letona SA, firmę, która była czymś w rodzaju przedsiębiorstwa mleczarskiego. Zajmowało się ono przechowywaniem pasteryzowaniem, sterylizowaniem i pakowaniem produktów mleczarskich. Prawdopodobnie ich najbardziej znanym produktem był Cacaolat! (zobaczcie w dowolnym sklepie skożywczym – na pewno jest na półce!) najbardziej znany napój orzeźwiający w Hiszpanii!

Obecnie w lokalu możemy spróbować niesamowitych serów i produktów mleczarskich oraz typowych deserów z regionu, oraz oczywiście Cacaolat!

A najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie od przeszło pięciu pokoleń zaprasza gości, w swoje progi przypominając, że jest jednym z najstarszych lokali w mieście otwartym w 1870 roku!

Jeśli wybierasz się do Barcelony, koniecznie musisz odwiedzić ten niesamowity lokal!

Jeśli uważasz, że moja praca ma dla ciebie wartość i zasługuje na wsparcie, możesz zostać jednym z patronów Odkrywców Miasta, wspierając ten projekt w serwisie Patronite

Jak działa Patronite możesz przeczytać tutaj — klik

A jeśli obecnie nie możesz sobie pozwolić na wsparcie mojej działalności, to zasubskrybuj mój kanał na YouTube i bądź na bieżąco z nowymi filmami!

Youtube

Może Ci się spodobać

X