piątek, 1 marca, 2024
Banner
Najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie

Najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Barcelona to miasto mające niezliczone sekrety, jednym z nich są czekoladziarnie występujące w mieście. Dziś pokażemy wam, która z nich to najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie!

Najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie!

Aby odpowiedzieć na pytanie o najlepszą czekoladziarnię, musielibyśmy się cofnąć w czasie o ponad 140 lat do Barcelony, która zaczynała przeżywać swój niesamowity rozkwit! Do miasta, w którym powstawały niesamowite domy w dzielnicy Eixampla, zaczyna budować się kościół Sagrada Familia, powstaje park Ciutadella i trwają przygotowania do światowej wystawy. Nie istnieje jeszcze drużyna FC Barcelony, ale miasto jest jednym z najważniejszych na mapie Europy! Wówczas to powstaje czekoladziarnia, która do dziś zaprasza gości na wspaniałe desery – powstaje Granja Viader!

Granja Viader – historia powstania

Granja Viader została utworzona w 1870 roku. Na początku swojego istnienia nie była to kawiarnia a zwykła mleczarnia utworzona w Barcelonie. Początkowo było to miejsce, gdzie można było kupić mleko jeśli w domu  skończył się jego zapas. Kiedy stery firmy przejmuje kolejne pokolenie, stopniowo lokal przestaje być mleczarnią a większa ambicja nowego właściciela oraz nowa wizja biznesu powoduje, że w miejscu dawnej mleczarni na Carrer d’en Xuclà 4 Marc Viader otworzył również stołówkę dla okolicznej ludności. Postanowił on również nazwać lokal swoim imieniem, aby nadać mu dodatkowej tożsamości!

Kilka Lat później szefostwo firmy zdecydowało się na ponowne rozszerzenie koncepcji, otwierając Letona SA, firmę, która była czymś w rodzaju przedsiębiorstwa mleczarskiego. Zajmowało się ono przechowywaniem pasteryzowaniem, sterylizowaniem i pakowaniem produktów mleczarskich. Prawdopodobnie ich najbardziej znanym produktem był Cacaolat! (zobaczcie w dowolnym sklepie skożywczym – na pewno jest na półce!) najbardziej znany napój orzeźwiający w Hiszpanii!

Obecnie w lokalu możemy spróbować niesamowitych serów i produktów mleczarskich oraz typowych deserów z regionu, oraz oczywiście Cacaolat!

A najlepsza czekoladziarnia w Barcelonie od przeszło pięciu pokoleń zaprasza gości, w swoje progi przypominając, że jest jednym z najstarszych lokali w mieście otwartym w 1870 roku!

Jeśli wybierasz się do Barcelony, koniecznie musisz odwiedzić ten niesamowity lokal!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Może Ci się spodobać