Upały w Hiszpanii (Barcelona)

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Jeśli zastanawialiście sie kiedy nie należy przyjeżdżać do Barcelony, to niezmiennie jest to sierpień. Wówczas upały w Hiszpanii są największe z możliwych!

Dokładnie taka sytuacja ma miejsce od ostatnich 4-5 dni, ale ostatni 2 dni to naprawdę męka.

w Polsce przyzwyczajeni jesteśmy do temperatur oscylujących w okolicach 25-28 stopni. Temperatury powyżej 30 stopni są już męczące, a w wiadomościach pojawiają się liczne ostrzeżenia, aby nie wychodzić z domu bez potrzeby czy pić dużo wody. TO wszystko jest zrozumiałe. Wszak tak wysokie temperatury po prostu mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Ale przyjeżdżając na południe Europy, oczywiście musimy nastawić się na nieco inny klimat i inne temperatury.

Wczorajszy dzień najlepiej obrazuje, o czym mówię, bowiem przez cały dzień w domu miałem temperaturę 34 stopnie. 🥵🥵🥵

Nietrudno się domyślić, że taka temperatura skutecznie wybija z głowy, jakiekolwiek działanie, a prysznic działa na najwyższych obrotach, tylko co z tego (o czym za moment). Dlatego tym bardziej współczuję tym którzy wybrali się w tym czasie na zwiedzanie Barcelony.

Oczywiście spacerując ulicami miasta należy szukać cienia tylko co z tego kiedy temperatura w cieniu na moim tarasie wskazywała … 37 stopni! Naprawdę nie ma się ochoty nigdzie wychodzić.

Ale jeśli już zwiedzamy Barcelonę, to sprawdźmy, na jaką temperaturę w słońcu musimy się nastawić i tu termometr wskazał mi 46 stopni! Dużo? No raczej kosmos

Dla każdej osoby, która nie mieszka w Sewilli taka temperatura to właściwie murowany udar. Naprawdę trzeba się pilnować, pić dużo, unikać słońca i najlepiej chłodzić ciało np. właśnie biorąc prysznic, to powinno pomóc przeżyć te Upały w Hiszpanii.

Tyle tylko, że temperatura zimnej wody (w kranie) wczoraj wynosiła …31 stopni! (dla informacji, na basenie gdzie chodzimy, temperatura wody w jacuzzi wynosi 32 stopnie!)

Bardzo współczuję wszystkim, którzy zwiedzają teraz Barcelonę. Ja idę przemyć twarz, bo niestety znów pot zalał mi oczy.😓

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!