Zaczynamy!

Napisał Piotr
5 min. aby przeczytać

Przygotowywałem się do tego wpisu … przez ostatnie 2 lata! 😮😃

Ale od początku!

Wiele razy opowiadałem wam na wspólnych wycieczkach, że przed moim przyjazdem do Barcelony byłem tu wcześniej przez … 2 dni i to na wakacjach! (ciągle uważam, że decyzja o przeprowadzce, choć w 200% słuszna była ABSOLUTNIE szalona!)

Dlatego kiedy już się tutaj przeprowadziłem, nie miałem bladego pojęcia, jak niesamowite jest to miasto! Tak rozpoczęło się moje zwiedzanie stolicy Katalonii!

Po latach poznawania tajemnic i sekretów tego miasta uznałem, że warto moimi odkryciami podzielić się z innymi, postanowiłem, że będę je pokazywać również wam, i od tego momentu stało się to moim codziennym zajęciem.

Był to czas, kiedy na naszych wspólnych wycieczkach razem odkrywaliśmy sekrety tego miasta… ALE

Nawet podczas najdłuższej wycieczki (pozdrawiam Kamila, z którym po ulicach Barcelony „włóczyliśmy się” ponad 9 h 😃) nie byłem wam w stanie pokazać nawet 10% tego co daje to miasto! Nawet jeśli umawialiśmy się na kilka wycieczek, podczas waszego pobytu to zawsze musieliśmy z czegoś rezygnować.

To również powodowało, że je sam miałem poczucie, że wprawdzie odkrywam jakieś fajne sekrety, niesamowite miejsca czy historie, ale nie jestem w stanie ich wam przekazać ani o nich opowiedzieć, jest tego po prostu zbyt dużo!

Trochę zagubiony i bez pomysłu, nie wiedziałem jak to wszystko rozwiązać i połączyć! I tu dość niespodziewanie przyszedł mi z pomocą, dziwny czas pandemii!

Kiedy zamknięto nas w domach i przez ponad 2 miesiące właściwie nie opuszczałem mieszkania, miałem wystarczająco dużo czasu, aby przemyśleć ten problem i znaleźć jego rozwiązanie. Postanowiłem podejść do tematu nieco inaczej

Start Nowego Projektu

Sprawdziłem stan konta i postanowiłem zainwestować oszczędności w… sprzęt wideo!

Ponieważ kiedyś próbowałem już swoich sił w tym temacie, wiedziałem, że sam zakup kamery czy obiektywów to zdecydowanie za mało dlatego kolejne miesiące poświęciłem na naukę jego obsługi, a także na zakup odpowiedniego oprogramowanie i przede wszystkim kolejne kursy czy to obsługi programów graficznych, czy trwający kilka miesięcy kurs podstaw filmowania i montażu! By finalnie przygotować swoje niewielkie studio

Po co to wszystko? Chcę pokazać wam Barcelonę!

Nowy Etap

Po ponad 2 latach przygotowań chciałbym rozpocząć nowy etap odkrywania Barcelony, W końcu mogę zaprosić każdego z was do wspólnego zwiedzania i odkrywania sekretów tego miasta!

Filmy na moim kanale na YouTube pojawiać się będą w każdą środę o godzinie 18.15,

Link do mojego kanału na YouTube znajdziecie tutaj.

https://www.youtube.com/

Zapraszam do jego subskrybowania!

W planie mam również przeprowadzenie serii dziennych vlogów w okolicach wakacji tak, aby każdy, kto zamierza odwiedzić Barcelonę w tym czasie miał najbardziej aktualne informacje co jak i gdzie dzieje się w mieście.

Pytania na koniec

Podejmując decyzję o rozpoczęciu tego projektu, musiałem sobie odpowiedzieć jeszcze na 2 pytania.

  • Co z blogiem?
  • Co z wycieczkami?

Z odpowiedzią na pierwsze pytanie właściwie nie miałem żadnego problemu, zawsze znajdę chwilę, aby napisać coś na blogu, czy zrobić jakiś reportaż z wydarzenia. I tak jak nie miałem problemu z odpowiedzią na pierwsze pytanie tak odpowiedź co z wycieczkami nie była już tak oczywista — po pierwsze uwielbiam zwiedzać to miasto razem z wami, pokazywanie wam jego sekretów i wasze reakcje są dla mnie bezcenne i po prostu to uwielbiam, wycieczki to również znaczące źródło mojego dochodu.

Z drugiej strony chcąc przygotować dla was jak najlepsze treści, nie będę mieć czasu, bo móc osobiście zwiedzać miasto z każdym z was! Dlatego postanowiłem, że nie zrezygnuję z wycieczek całkowicie, choć będę musiał je bardzo mocno ograniczyć.

Do zobaczenia w Barcelonie!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!