Drzewka Bonsai w Barcelonie

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Wybierając się na spacer po wzgórzu Montjuic w Barcelonie, warto odwiedzić znajdujący się tutaj ogród botaniczny. Na jego terenie znajdziemy całą masę przeróżnych nieraz Bardzo egzotycznych drzew. Jak już wiecie z tego bloga Barcelona to miasto, które lubi stawiać na indywidualizm (stąd np. najlepsza drużyna piłkarska na świcie, najlepsza szkółka piłkarska czy najlepsza restauracja). Nie inaczej jest i tym razem, tyle że w tym przypadku objawia się on poprzez wystawę, gdzie zobaczymy … drzewka Bonsai !

Drzewka Bonsai w Barcelonie

Na terenie ogrodu botanicznego w Barcelonie wydzielono specjalną przestrzeń/strefę gdzie rosną tylko drzewka Bonsai. Jest ich tutaj naprawdę sporo a każde z nich to istne dzieło sztuki! Warto wybrać się do tej części Parku, aby zobaczyć te małe, niepozorne drzewka, które potrafią dostarczyć pracy swoim ogrodnikom na wiele, wiele lat 

Zobaczcie poniższą galerię, gdzie zobaczysz przeróżne odmiany tych niesamowitych roślin. A trzeba przyznać, że każde nawet najmniejsze drzewko bonsai ma w sobie pewną magię. Warto również wybrać się w to miejsce o różnych porach roku, drzewka bonsai wyglądają inaczej podczas każdej z pór roku i jeśli będziesz w Barcelonie czy to latem, czy w zimie to udać się na spacer na wzgórze Montjuic gdzie znajduje się ogród botaniczny i odwiedzić te małe cuda natury! 

Będąc w Barcelonie zobaczenie tych niesamowitych drzewek to wręcz konieczność dla każdego miłośnika przyrody!

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!