wtorek, 27 września, 2022
wtorek, 27 września, 2022
Banner
drzewka bonsai w Barcelonie

Drzewka Bonsai w Barcelonie

Napisał Piotr

Wybierając się na spacer po wzgórzu Montjuic w Barcelonie, warto odwiedzić znajdujący się tutaj ogród botaniczny. Na jego terenie znajdziemy całą masę przeróżnych nieraz Bardzo egzotycznych drzew. Jak już wiecie z tego bloga Barcelona to miasto, które lubi stawiać na indywidualizm (stąd np. najlepsza drużyna piłkarska na świcie, najlepsza szkółka piłkarska czy najlepsza restauracja). Nie inaczej jest i tym razem, tyle że w tym przypadku objawia się on poprzez wystawę, gdzie zobaczymy … drzewka Bonsai !

Drzewka Bonsai w Barcelonie

Na terenie ogrodu botanicznego w Barcelonie wydzielono specjalną przestrzeń/strefę gdzie rosną tylko drzewka Bonsai. Jest ich tutaj naprawdę sporo a każde z nich to istne dzieło sztuki! Warto wybrać się do tej części Parku, aby zobaczyć te małe, niepozorne drzewka, które potrafią dostarczyć pracy swoim ogrodnikom na wiele, wiele lat 

Zobaczcie poniższą galerię, gdzie zobaczysz przeróżne odmiany tych niesamowitych roślin. A trzeba przyznać, że każde nawet najmniejsze drzewko bonsai ma w sobie pewną magię. Warto również wybrać się w to miejsce o różnych porach roku, drzewka bonsai wyglądają inaczej podczas każdej z pór roku i jeśli będziesz w Barcelonie czy to latem, czy w zimie to udać się na spacer na wzgórze Montjuic gdzie znajduje się ogród botaniczny i odwiedzić te małe cuda natury! 

Będąc w Barcelonie zobaczenie tych niesamowitych drzewek to wręcz konieczność dla każdego miłośnika przyrody!

Jeśli z kolei wy uważacie, że moja praca ma dla was wartość i zasługuje na wasze wsparcie, możecie zostać jednym z patronów Odkrywców Miasta, wspierając ten projekt w serwisie Patronite

Jak działa Patronite możesz przeczytać tutaj — klik

A jeśli obecnie nie możecie sobie pozwolić na wsparcie mojej działalności, to subskrybujcie mój kanał na YouTube i bądźcie na bieżąco z nowymi filmami!

Youtube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

X