Najlepsza kawa w Barcelonie

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Przyjechałeś do Barcelony i podczas zwiedzania miasta chciałbyś napić się kawy? Najlepiej dobrej, takiej, jaką lubisz 😉 Zatem, zapraszamy na krótki przewodnik, który odpowie na pytanie, gdzie jest najlepsza kawa w Barcelonie!

Ale zanim wyruszymy pod wskazane adresy, warto odpowiedzieć na pytanie, jaką kawę piją Hiszpanie. I tak mamy do wyboru kilka z nich: od café solo, czyli małego, krótkiego espresso, pitego właściwie o każdej porze dnia i po każdym posiłku (jest to mała ok. 20-30 ml kawa pita na 1-2 razy często przy barze), przez café con leche (czyli kawa z mlekiem), czy café americano (tradycyjna czarna kawa), po café bonbon (to pół szklanki wypełnione kawą espresso, podczas gdy drugie pół wypełnia się skondensowanym mlekiem słodzonym :P). Te wszystkie tradycyjne kawy warte są spróbowania, ale w ostatnich latach pojawiły się również kawy parzone metodą alternatywną, z niejednokrotnie samodzielnie wypalanej kawy, na miejscu, w lokalu! I te miejsca są zdecydowanie warte odwiedzenia i sprawdzenia niesamowitego smaku kawy, dlatego z pewnością warto udać się do jednej z poniższych kawiarni. To właśnie tu, kawa nabiera dodatkowego magicznego znaczenia!

Osoby pracujące w poniższych lokalach i przygotowujące ten niesamowity napój,  naprawdę znają się na swojej pracy! Zatem na początek zapraszam do

Three marks coffee

Kawiarnia i palarnia znajdująca się na Carrer d’Ausiàs Marc, 151 – niedaleko parku Ciutadella. Lokal od progu powita nas nowoczesnym wystrojem, w którym kawa stanowi główny i najważniejszy element oferty. Posiadając własną palarnię, kawiarnia ta może zaproponować nam kawę na „bardzo wysokim poziomie” i pysznym aromacie. Twórcy tego lokalu nabierali doświadczenia w barcelońskiej kawiarni Nomad, będącej pierwowzorem nowoczesnych kawiarni. Potem otworzyli ten właśnie lokal.

Espai joliu

Czyli lokal znajdujący się na Carrer de Badajoz, 95, który łączy picie kawy wraz z relaksem, we wnętrzu pełnym kwiatów i roślin. W swojej ofercie posiadają kawy z różnych zakątków świata (np. Costa Rica) i naprawdę znają się na swojej robocie. Dlatego warto odwiedzić ten niesamowity zakątek z niepowtarzalnym klimatem!

Nomad

To „sieć” kawiarni, posiadająca kilka lokali w Barcelonie i zarazem pierwowzór doskonałych kawiarni posiadających własną palarnię. Lokale Nomada znajdziemy zarówno na Ravalu (Carrer de Joaquín Costa, 26), na starym mieście (Passatge Sert, 12), jak i w PobleNou nieopodal VillaOlimpica (Carrer de Pujades, 95). Te kawiarnie oferują nie tylko niesamowitą kawę wypalaną w ich lokalach, ale również różne alternatywne sposoby jej parzenia. Możemy tutaj spróbować kawy parzonej przy użyciu aeropressa, chemexa czy syphona. Zdecydowanie warto udać się do Nomada podczas zwiedzania miasta!

Slowmov

Lokal w dzielnicy Gracia na Carrer de Luis Antúnez, 18 to właściwie sklep z kawą. Oprócz zakupów możemy też wybrać się tutaj na filiżankę genialnie zaparzonej kawy. Jest to miejsce szczególnie warte odwiedzenia jeśli wybieramy się oglądnąć zarówno park Guell, jak i Casa Vicens.

Onna Cafè

Ostatnim lokalem na naszej liście jest Onna Cafè na Carrer de Santa Teresa, 1 w dzielnicy Gracia. To bar, w którym dostaniemy zarówno kawę parzoną metodą alternatywną, jak i tradycyjne espresso. Warto wybrać się tutaj na kawę, szczególnie jeśli mieszkasz na Gracii lub gdy zwiedzasz tę część miasta.

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!