piątek, 3 lutego, 2023
Banner
Jak dojechać do Lloret

Jak dojechać do LLoret del Mar i na wybrzeże

Napisał Piotr
4 min. aby przeczytać

Wybierając się na wybrzeże Costa Brava głównym celem w ogromnej większości jest LLoret del mar. Miasto, które w sezonie letnim zmienia się w absolutną królową imprez na wybrzeżu. Liczne lokale i dyskoteki pękają wręcz w szwach, a imprezy ciągną się do białego rana! Niejednokrotnie część osób wręcz rezygnuje z pobytu w tym popularnym kurorcie właśnie przez nadmiar bodźców i wrażeń! Ale jak dojechać do Lloret del mar, czyli imprezowej stolicy Costa Brava?!

Jak dojechać do Lloret del mar z Barcelony

Jeśli przyleciałeś do Barcelony i musisz udać się do Lloret okazuje się, że sytuacja nie jest aż tak prosta jak w przypadku dojazdu do Blanes (sąsiadujące z Lloret miasto) tam mogłeś dojechać z Barcelony bezpośrednio pociągiem. Do Lloret linia kolejowa nie jest doprowadzona, co nieznacznie może skomplikować twoją podróż bowiem:

Jak dojechać do Lloret del mar pociągiem?

Wysiadając na lotnisku w Barcelonie, udaj się na stację kolejową (terminal T2) skąd pociągiem dojedziesz do Estacio Sants

Na Estacio sants przesiądź się w pociąg R1, który zawiezie cię bezpośrednio do Blanes (koszt biletu to 6,95€ – pamiętaj, żeby kupić bilet na 6 zonę) następnie w Blanes przesiadasz się w Autobus L1 firmy Pujol, który zawiezie cię do samego centrum Lloret del Mar (dokładny rozkład jazdy znajdziesz tutaj — rozkład jazdy )

Koszt takiego wyjazdu wyniesie cię 6,95€/os (pociąg z lotniska na Estacio Sants, a następnie do Blanes) +2.2€/os (bus Blanes — lloret), czyli 9,15€ / os. (lub 8€ jeśli kupisz od razu bilet łączony na ten przejazd, bilet dostępny jest w automatach na każdej stacji kolejowej!)

Inną opcją jest skorzystanie z Autobusu na lotnisku w Barcelonie, który zawiezie cię bezpośrednio do LLoret!

Jak dojechać do lloret del mar autobusem?

Lądując na lotnisku w Barcelonie, wsiadacie do podstawionych na samym terminalu autobusów firmy Pujol, które zawiozą was do samego Lloret del mar, koszt takiej przejażdżki jest nieco większy i wynosi 13,15 €/os, ale nie musicie się nigdzie przesiadać, a autobus zawiezie was do samego centrum Lloret

Inną możliwością jest oczywiście skorzystanie z taksówki albo prywatnego transportu, co może okazać się niezbędne jeśli macie swój lot o wczesnych godzinach. Pociagi jak i autobusy zaczynają kursować ok. godziny 6 rano, w związku z tym niejednokrotnie może się okazać, że właśnie transport prywatny będzie jedyną możliwą opcją. Koszt zależy od ilości osób, czasu dnia czy pory roku, ale trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 80 – 100€ w przypadku taksówki lub samochodu prywatnego.

Jak dojechać do LLoret del mar z Gerony?

Tutaj sytuacja jest o wiele prostsza, ponieważ właściwie mamy tylko jedną opcję w postaci autobusu firmy Segales! Korzystając z linii autobusowej nr 613 dojedziecie z lotniska do Lloret del mar — rozkład jazdy autobusów znajdziecie na stronie segales) niestety autobus ten uruchamiany jest głównie w sezonie wakacyjnym!

Jak zatem dostać się do lloret del mar z lotniska w Geronie poza sezonem

Właście zostaje opcja transportu prywatnego lub taxi.

Jak dostać się do innych miejscowości turystycznych na wybrzeżu?

A co z pozostałymi miejscowościami znajdującymi się na wybrzeżu, jak dostać się do Piniedy del mar, Santa Susany, Callei czy Margredu? Jeśli lądujecie w Barcelonie, to dotarcie do ww. miejscowości jest wręcz dziecinnie proste, ponieważ przez wszystkie te miejscowości przejeżdża pociąg! Wystarczy zatem na lotnisku wsiąść do pociągu, który zawiezie was na Estacio Sants a tam przesiąść się do pociągu R1, który zawiezie was do wybranej nadmorskiej miejscowości!

Problem pojawia się kiedy lądujemy na lotniku w Geronie lub kiedy nasz lot jest o wczesnych godzinach porannych. Wówczas może okazać się, że wszelkie środki komunikacji zbiorowej niestety rozpoczynają swoje działania w późniejszych niż pasujące nam godziny i pozostaje nam właściwie tylko skorzystać z transportu prywatnego lub skrócenie wakacji o jeden nocleg, który spędzimy np. w Barcelonie.

zachęcamy do wspólnego zwiedzania Barcelony

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz