Jak dojechać do LLoret del Mar i na wybrzeże

Napisał Piotr
4 min. aby przeczytać

Wybierając się na wybrzeże Costa Brava głównym celem w ogromnej większości jest LLoret del mar. Miasto, które w sezonie letnim zmienia się w absolutną królową imprez na wybrzeżu. Liczne lokale i dyskoteki pękają wręcz w szwach, a imprezy ciągną się do białego rana! Niejednokrotnie część osób wręcz rezygnuje z pobytu w tym popularnym kurorcie właśnie przez nadmiar bodźców i wrażeń! Ale jak dojechać do Lloret del mar, czyli imprezowej stolicy Costa Brava?!

Jak dojechać do Lloret del mar z Barcelony

Jeśli przyleciałeś do Barcelony i musisz udać się do Lloret okazuje się, że sytuacja nie jest aż tak prosta jak w przypadku dojazdu do Blanes (sąsiadujące z Lloret miasto) tam mogłeś dojechać z Barcelony bezpośrednio pociągiem. Do Lloret linia kolejowa nie jest doprowadzona, co nieznacznie może skomplikować twoją podróż bowiem:

Jak dojechać do Lloret del mar pociągiem?

Wysiadając na lotnisku w Barcelonie, udaj się na stację kolejową (terminal T2) skąd pociągiem dojedziesz do Estacio Sants

Na Estacio sants przesiądź się w pociąg R1, który zawiezie cię bezpośrednio do Blanes (koszt biletu to 6,95€ – pamiętaj, żeby kupić bilet na 6 zonę) następnie w Blanes przesiadasz się w Autobus L1 firmy Pujol, który zawiezie cię do samego centrum Lloret del Mar (dokładny rozkład jazdy znajdziesz tutaj — rozkład jazdy )

Koszt takiego wyjazdu wyniesie cię 6,95€/os (pociąg z lotniska na Estacio Sants, a następnie do Blanes) +2.2€/os (bus Blanes — lloret), czyli 9,15€ / os. (lub 8€ jeśli kupisz od razu bilet łączony na ten przejazd, bilet dostępny jest w automatach na każdej stacji kolejowej!)

Inną opcją jest skorzystanie z Autobusu na lotnisku w Barcelonie, który zawiezie cię bezpośrednio do LLoret!

Jak dojechać do lloret del mar autobusem?

Lądując na lotnisku w Barcelonie, wsiadacie do podstawionych na samym terminalu autobusów firmy Pujol, które zawiozą was do samego Lloret del mar, koszt takiej przejażdżki jest nieco większy i wynosi 13,15 €/os, ale nie musicie się nigdzie przesiadać, a autobus zawiezie was do samego centrum Lloret

Inną możliwością jest oczywiście skorzystanie z taksówki albo prywatnego transportu, co może okazać się niezbędne jeśli macie swój lot o wczesnych godzinach. Pociagi jak i autobusy zaczynają kursować ok. godziny 6 rano, w związku z tym niejednokrotnie może się okazać, że właśnie transport prywatny będzie jedyną możliwą opcją. Koszt zależy od ilości osób, czasu dnia czy pory roku, ale trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 80 – 100€ w przypadku taksówki lub samochodu prywatnego.

Jak dojechać do LLoret del mar z Gerony?

Tutaj sytuacja jest o wiele prostsza, ponieważ właściwie mamy tylko jedną opcję w postaci autobusu firmy Segales! Korzystając z linii autobusowej nr 613 dojedziecie z lotniska do Lloret del mar — rozkład jazdy autobusów znajdziecie na stronie segales) niestety autobus ten uruchamiany jest głównie w sezonie wakacyjnym!

Jak zatem dostać się do lloret del mar z lotniska w Geronie poza sezonem

Właście zostaje opcja transportu prywatnego lub taxi.

Jak dostać się do innych miejscowości turystycznych na wybrzeżu?

A co z pozostałymi miejscowościami znajdującymi się na wybrzeżu, jak dostać się do Piniedy del mar, Santa Susany, Callei czy Margredu? Jeśli lądujecie w Barcelonie, to dotarcie do ww. miejscowości jest wręcz dziecinnie proste, ponieważ przez wszystkie te miejscowości przejeżdża pociąg! Wystarczy zatem na lotnisku wsiąść do pociągu, który zawiezie was na Estacio Sants a tam przesiąść się do pociągu R1, który zawiezie was do wybranej nadmorskiej miejscowości!

Problem pojawia się kiedy lądujemy na lotniku w Geronie lub kiedy nasz lot jest o wczesnych godzinach porannych. Wówczas może okazać się, że wszelkie środki komunikacji zbiorowej niestety rozpoczynają swoje działania w późniejszych niż pasujące nam godziny i pozostaje nam właściwie tylko skorzystać z transportu prywatnego lub skrócenie wakacji o jeden nocleg, który spędzimy np. w Barcelonie.

zachęcamy do wspólnego zwiedzania Barcelony

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!