wtorek, 27 września, 2022
wtorek, 27 września, 2022
Banner
Ogród Botaniczny

Ogród botaniczny

Napisał Piotr

Ogród botaniczny Barcelony to niesamowity obszar pokryty roślinnością ze wszystkich zakątków świata. Dominuje oczywiście roślinność z półwyspu iberyjskiego, jednakże zobaczymy tu krzewy czy drzewa niewystępujące normalnie w Europie.

Na szczególną uwagę zasługuje Baobab rosnący w Ogrodzie Botanicznym. Również widok z terenów ogrodu należy do jednych z ładniejszych na terenie miasta. Ponieważ ogród zlokalizowano na zboczu wzgórza Montjuic, skąd podziwiać możemy nie tylko panoramę miasta, ale również licznych obiektów, na których odbywała się olimpiada!

Dodatkowo jedną z atrakcji, którą poszczycić się może ogród botaniczny jest wystawa drzewek Bonsai. Niezwykle urokliwe drzewka podziwiać można przez cały rok.

Ogród warto odwiedzić każdej pory roku 🙂

Jeśli uważasz, że moja praca ma dla ciebie wartość i zasługuje na wsparcie, możesz zostać jednym z patronów Odkrywców Miasta, wspierając ten projekt w serwisie Patronite

Jak działa Patronite możesz przeczytać tutaj — klik

A jeśli obecnie nie możesz sobie pozwolić na wsparcie mojej działalności, to zasubskrybuj mój kanał na YouTube i bądź na bieżąco z nowymi filmami!

Youtube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz

X