Ogród botaniczny

Napisał Piotr
1 min. aby przeczytać

Ogród botaniczny Barcelony to niesamowity obszar pokryty roślinnością ze wszystkich zakątków świata. Dominuje oczywiście roślinność z półwyspu iberyjskiego, jednakże zobaczymy tu krzewy czy drzewa niewystępujące normalnie w Europie.

Na szczególną uwagę zasługuje Baobab rosnący w Ogrodzie Botanicznym. Również widok z terenów ogrodu należy do jednych z ładniejszych na terenie miasta. Ponieważ ogród zlokalizowano na zboczu wzgórza Montjuic, skąd podziwiać możemy nie tylko panoramę miasta, ale również licznych obiektów, na których odbywała się olimpiada!

Dodatkowo jedną z atrakcji, którą poszczycić się może ogród botaniczny jest wystawa drzewek Bonsai. Niezwykle urokliwe drzewka podziwiać można przez cały rok.

Ogród warto odwiedzić każdej pory roku 🙂

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!