poniedziałek, 27 marca, 2023
Banner
Ogród Botaniczny

Ogród botaniczny

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Ogród botaniczny Barcelony to niesamowity obszar pokryty roślinnością ze wszystkich zakątków świata. Dominuje oczywiście roślinność z półwyspu iberyjskiego, jednakże zobaczymy tu krzewy czy drzewa niewystępujące normalnie w Europie.

Na szczególną uwagę zasługuje Baobab rosnący w Ogrodzie Botanicznym. Również widok z terenów ogrodu należy do jednych z ładniejszych na terenie miasta. Ponieważ ogród zlokalizowano na zboczu wzgórza Montjuic, skąd podziwiać możemy nie tylko panoramę miasta, ale również licznych obiektów, na których odbywała się olimpiada!

Dodatkowo jedną z atrakcji, którą poszczycić się może ogród botaniczny jest wystawa drzewek Bonsai. Niezwykle urokliwe drzewka podziwiać można przez cały rok.

Ogród warto odwiedzić każdej pory roku 🙂

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz