Park ze smokiem

Napisał Piotr
1 min. aby przeczytać

Zaraz przy głównym dworcu  kolejowym Barcelony Estacio Sants znajduje się jeden z Barcelońskich Parków, przy którym zobaczyć możecie wielką zjeżdżalnię przypominającą smoka. Park ze smokiem, czyli Llac artificial del Parc de l’Espanya Industrial, bo o nim mowa to sztucznie utworzony obszar zieleni w połączeniu z niewielkim jeziorem.  Utworzony w 1985 roku przez architektów Luis Peña Ganchegui, Francesc Rius i Camps, Antón Pagola y Monserrat Ruiz na terenach dawnej fabryki tekstyliów z 1847 roku.

Park ze smokiem

W parku znajduje się bardzo wiele rzeźb, a najważniejszą z nich przyciągającą całe rodziny jest właśnie Smok – Wykonany przez Andrésa Nagela w 1987, o masie 150 ton, spełniający zarazem rolę zjeżdżalni, po której podczas letnich wieczorów zjeżdżają całe gromady dzieci. Smok ma 2 zjezdzalnie – szerszą (dla kilku osób) i krótszą umieszczoną na jednym z jego skrzydeł oraz węższą (dla 1 osoby) znacznie dłuższą, która umieszczona jest na jego ogonie. Ze szczytu tej zjeżdżalni, który znajduje się na smoczym grzbiecie, zobaczymy cały park oraz znajdujące się poniżej jezioro. Wzdłuż parku rozmieszczone są bardzo charakterystyczne wieże, pod którymi można spotkać zarówno spore grupy młodzieży wypoczywającej popołudniami, jak i osoby na deskorolkach ćwiczące wszelkiego rodzaju triki.

Park ze smokiem sans wieże wzdłuż parkuPark ze smokiem sans widok na park z jezioremPark ze smokiem sans neptun na środku jezioraPark ze smokiem sans widok na wieże ustawione wzdłuż parkuPark ze smokiem sans jezioro w parkuPark ze smokiem sans widok na park od strony smok

Obok parku znajduje się główny dworzec kolejowy oraz autobusowy miasta dlatego dojazd do tego miejsca nie będzie problemem

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!