poniedziałek, 27 marca, 2023
Banner
Punkt widokowy w Barcelonie Horta dziewczyna na huśtawce

Punkt widokowy Barcelona Horta

Napisał Piotr
3 min. aby przeczytać

Punkt widokowy znajdujący się w dzielnicy Horta-Guinardo. Jego atrakcją jest zawieszona na drzewie drewniana huśtawka, z której można podziwiać panoramę miasta. Ze względu na ukształtowanie terenu i umiejscowienie punktu nie zobaczymy z tego miejsca najważniejszych zabytków miasta. Za to możemy zobaczyć dzielnicę Nou Barris czy dzielnicę Horta Guinardo.

Aby dostać się do tego miejsca, należy udać się w pobliże parku z labiryntem, a następnie pieszo wyjść na pobliskie wzgórze. Rośnie tam samotne drzewo, na którym zawieszona jest huśtawka. Choć to absolutna samowola i często zdarza się, że huśtawka zostaje zdjęta, to gromadzi ona dość spore grono miłośników, chcących pobujać się na niej mając u stóp całe miasto!

Punkt widokowy Horta – jak się dostać

Jeśli chciałbyś zrobić fotki z tego miejsca, to zdecydowanie warto przyjść tutaj po południu – słońce zachodzi wówczas w okolicy wzgórza Tibidabo/portu lotniczego, przez co nie ma konieczności robienia zdjęć pod słońce! Pamiętaj również że na wzgórzu jest właściwie tylko ww. drzewo, w efekcie przyda się zabrać ze sobą choćby coś do picia. Równie ważne będzie odpowiednie obuwie – nie ma tutaj chodników 😉

Aby dostać się do huśtawki (na punkt widokowy), proponuję skorzystać z zielonej linii metra L3, wysiadając na stacji Valldaura. Z tego miejsca kierujemy się w stronę Mirador de Horta. Po drodze mijać będziemy dom pogrzebowy oraz zajezdnię autobusów TMB, a następnie kierując się w okolice punktu widokowego, dochodząc do małego ronda. Z tego miejsca wydeptana ścieżka dojdziesz na górę. Kieruj się na wzgórze ze znajdującym się na nim drzewem.

Wycieczkę możesz połączyć ze zwiedzaniem parku z labiryntem (tutaj kręcone były np. sceny do filmu Labirynt Fauna czy pachnidła) oraz odwiedzić znajdującą się nieopodal galerię obrazów na Passeig de Vall d’Hebon

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!

trasa nr 1 mala

Przewodnik, możesz dostać tutaj — klik

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!

Przed przyjazdem Na miejscu
PodcastYoutube

Może Ci się spodobać

Zostaw komentarz