Punkt widokowy Barcelona Horta

Napisał Piotr
2 min. aby przeczytać

Punkt widokowy znajdujący się w dzielnicy Horta-Guinardo. Jego atrakcją jest zawieszona na drzewie drewniana huśtawka, z której można podziwiać panoramę miasta. Ze względu na ukształtowanie terenu i umiejscowienie punktu nie zobaczymy z tego miejsca najważniejszych zabytków miasta. Za to możemy zobaczyć dzielnicę Nou Barris czy dzielnicę Horta Guinardo.

Aby dostać się do tego miejsca, należy udać się w pobliże parku z labiryntem, a następnie pieszo wyjść na pobliskie wzgórze. Rośnie tam samotne drzewo, na którym zawieszona jest huśtawka. Choć to absolutna samowola i często zdarza się, że huśtawka zostaje zdjęta, to gromadzi ona dość spore grono miłośników, chcących pobujać się na niej mając u stóp całe miasto!

Punkt widokowy Horta – jak się dostać

Jeśli chciałbyś zrobić fotki z tego miejsca, to zdecydowanie warto przyjść tutaj po południu – słońce zachodzi wówczas w okolicy wzgórza Tibidabo/portu lotniczego, przez co nie ma konieczności robienia zdjęć pod słońce! Pamiętaj również że na wzgórzu jest właściwie tylko ww. drzewo, w efekcie przyda się zabrać ze sobą choćby coś do picia. Równie ważne będzie odpowiednie obuwie – nie ma tutaj chodników 😉

Aby dostać się do huśtawki (na punkt widokowy), proponuję skorzystać z zielonej linii metra L3, wysiadając na stacji Valldaura. Z tego miejsca kierujemy się w stronę Mirador de Horta. Po drodze mijać będziemy dom pogrzebowy oraz zajezdnię autobusów TMB, a następnie kierując się w okolice punktu widokowego, dochodząc do małego ronda. Z tego miejsca wydeptana ścieżka dojdziesz na górę. Kieruj się na wzgórze ze znajdującym się na nim drzewem.

Wycieczkę możesz połączyć ze zwiedzaniem parku z labiryntem (tutaj kręcone były np. sceny do filmu Labirynt Fauna czy pachnidła) oraz odwiedzić znajdującą się nieopodal galerię obrazów na Passeig de Vall d’Hebon

Przewodnik po Barcelonie

Jeśli z kolei wy wybieracie się do Barcelony, to koniecznie sprawdźcie nasz przewodnik po Barcelonie (w wersji cyfrowej!) Specjalnie przygotowane trasy poprowadzą was po ulicach Barcelony, odkrywając przed wami tajemnice i sekrety miasta Gaudiego!!!

Planując wyjazd do Barcelony, posłuchaj mojego podcastu lub jeśli zastanawiasz się co robić na miejscu, sprawdź mój kanał na YouTube!